Kradzież samochodu W jaki sposób obejmuje to ubezpieczenie? Najlepszy przewodnik!

W jaki sposób ubezpieczenie obejmuje kradzież samochodu? Firma ubezpieczeniowa mogłaby pomóc w takiej sytuacji, ale należy pamiętać, że nie wszystkie ubezpieczenia zapewniają ochronę przed kradzieżą. Kompleksowa ochrona będzie w stanie uchronić Cię przed określonymi rodzajami kradzieży.

Jednak firmy ubezpieczeniowe wymienią Twój pojazd i niektóre jego części w przypadku kradzieży. Ponadto ubezpieczenie pomoże naprawić uszkodzenia samochodu powstałe w wyniku włamania lub kradzieży.

Kradzież samochodu W jaki sposób obejmuje to ubezpieczenie? Najlepszy przewodnik!

Ale ubezpieczenie nie obejmuje żadnych rzeczy osobistych z samochodów, które zostały skradzione, takich jak na przykład laptop lub telefon.

Jakie ubezpieczenie obejmuje skradzione samochody

Kiedy samochód zostanie skradziony, w jaki sposób pokrywa to ubezpieczenie? Firma ubezpieczeniowa skorzysta z kompleksowej ochrony, która ma na celu ochronę przed kradzieżą lub uszkodzeniem samochodu, które nie jest wynikiem kolizji. Zazwyczaj zakryte zagrożenia składają się z spadających przedmiotów, wandalizmu i uszkodzeń.

Ubezpieczenie kompleksowe pomaga pokryć kradzież samego pojazdu, części samochodu, które zostały skradzione, a także wszelkie szkody spowodowane kradzieżą lub włamaniem, takie jak uszkodzenia zamków drzwi lub wybite szyby.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój pożyczkodawca będzie wymagał kompleksowego ubezpieczenia, jeśli finansujesz lub leasingujesz swój pojazd. Ale jeśli posiadasz samochód, jest tylko opcjonalne, czy otrzymasz kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Jak działa kompleksowa ochrona skradzionego samochodu?

W przypadku pełnego ubezpieczenia obowiązuje limit i odliczenie. Kiedy mówimy o odliczeniu, jest to kwota, którą musisz zapłacić za roszczenie objęte ubezpieczeniem. Możesz wybrać, ile odliczeń chcesz zapłacić, gdy uzyskasz pełne ubezpieczenie.

Z drugiej strony limit ubezpieczenia to maksymalne świadczenie, które możesz uzyskać za roszczenie objęte ubezpieczeniem. Najczęściej limitem jest wartość zamortyzowana lub rzeczywista wartość gotówkowa pojazdu.

Zwróć uwagę, że kompleksowa ochrona nie pokryje kosztów wynajmu samochodu w ramach korzyści za skradziony samochód. Aby się z tego cieszyć, musisz wykupić ubezpieczenie zwrotu kosztów wynajmu od swojego ubezpieczyciela.

To kolejna opcjonalna ochrona, która pomoże Ci pokryć koszty transportu, takie jak opłata za transport publiczny lub wynajem samochodu podczas roszczenia ubezpieczeniowego.

Czy moja polisa ubezpieczenia samochodu pokryje skradzione części samochodowe?

Tak, jeśli Twoja polisa obejmuje kompleksową ochronę, pomoże Ci to wymienić skradzione części samochodu i naprawić szkody, które złodzieje wyrządzili Twojemu pojazdowi. Ale będzie to tylko do limitu pokrycia potrąconego przez Twoje odliczenie.

Pamiętaj, że kompleksowa ochrona nie obejmuje również żadnego niestandardowego wyposażenia ani części, które zainstalowałeś w swoim samochodzie, takich jak na przykład system dźwiękowy.

Jeśli więc posiadasz znaczące części celne w swoim samochodzie, rozważ uzyskanie dodatkowego ubezpieczenia na te części. Ponadto w ramach ubezpieczenia określono, w jaki sposób skradzione części zostaną zastąpione – albo części z rynku wtórnego, albo oryginalnych części producenta.

Roszczenia dotyczące kradzieży samochodu i zwrot kosztów ubezpieczenia

Jeśli wykupisz pełne ubezpieczenie, a Twój pojazd zostanie skradziony, musisz niezwłocznie zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela. Generalnie ubezpieczyciel przeprowadzi dochodzenie. Po jego zakończeniu ubezpieczenie zwróci Ci pieniądze za skradziony samochód do wysokości limitu pełnego ubezpieczenia.

Ile wynosi wypłata za skradziony samochód?

Kompleksowe ubezpieczenie, które możesz uzyskać, wynosi rzeczywistą wartość gotówkową samochodu pomniejszoną o udział własny. Będzie to maksymalna kwota, jaką możesz otrzymać w przypadku kradzieży samochodu. Dowiedz się, ile ubezpieczenia płacą za skradzione samochody.

Ale jeśli odzyskasz samochód z kradzieży i naprawisz samochód i możesz sobie na to pozwolić, ubezpieczenie zrekompensuje tylko tę kwotę. Innymi słowy, otrzymasz tylko wystarczającą kwotę na naprawy – więcej na ten temat poniżej.

Co się stanie, jeśli odzyskam samochód?

W Stanach Zjednoczonych wykazano, że około 46% skradzionych samochodów zostaje odzyskanych. Ale chociaż odzyskasz swój samochód, może on mieć brakujące lub uszkodzone części. Firma ubezpieczeniowa zazwyczaj pokrywa naprawy, chyba że koszty przewyższają wartość samochodu, co będzie stratą z ich strony.

Ubezpieczenie zadecyduje, czy samochód jest wart oszczędzania. Jeśli tak, zwróci koszty naprawy. W przeciwnym razie zapłacą za ACV samochodu pomniejszone o udział własny.

Jeśli odzyskasz samochód po wypłacie odszkodowania, ubezpieczyciel przejmie pojazd na własność. Alternatywnie możesz wtedy zwrócić otrzymaną kwotę roszczenia. Mówiąc o samochodach, możesz chcieć dowiedzieć się, co się stanie, jeśli nie zapłacisz za ubezpieczenie samochodu.

To okładka!

Wracając do pytania: kiedy samochód zostanie skradziony, w jaki sposób pokrywa to ubezpieczenie? Krótko mówiąc, będziesz chroniony przed kradzieżą tylko wtedy, gdy wykupisz kompleksową polisę ubezpieczeniową.

Zapłacisz za rzeczywistą wartość gotówkową twojego samochodu, jeśli zostanie skradziony i nie został odzyskany. Poza tym ta konkretna ochrona pokryje również wszelkie szkody, takie jak kolizje ze zwierzętami, pożar, pogoda i wandalizm. Dowiedz się, jak działają firmy ubezpieczeniowe!