Kiedy jest najlepszy czas na zakup ubezpieczenia samochodu? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Aby uzyskać szybką odpowiedź na pytanie: kiedy najlepiej kupić ubezpieczenie samochodu, zależy to głównie od kilku czynników wpływających na Ciebie i firmę ubezpieczeniową. Najlepszy czas na uzyskanie wyceny ubezpieczenia jest tuż po ważnym zdarzeniu życiowym lub zmianie, która może wpłynąć na Twoje stawki. Ogólnie grudzień to zazwyczaj świetny czas na rozejrzenie się za ubezpieczeniem samochodu. Ale twoje okoliczności określają idealny czas na uzyskanie szacunków. Twoja premia jest oparta na kryteriach oceny. Jeśli te kryteria oceny ulegną zmianie, Twoje ceny mogą się znacznie różnić. Kiedy więc najlepiej kupić ubezpieczenie samochodu?

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia samochodu

Wiek, historia jazdy i ocena kredytowa są kluczowymi zmiennymi przy ustalaniu stawek ubezpieczeniowych. Podobnie te czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia samochodu. Aby lepiej to zrozumieć, pokrótce omówimy każdy z nich poniżej.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ubezpieczenia samochodu? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

#1. Wiek

Urodziny mogą prowadzić do niższych składek ubezpieczeniowych, ponieważ wszyscy ubezpieczyciele biorą pod uwagę liczbę lat doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Kierowca po dwudziestce opłaca ubezpieczenie samochodu o 457 dolarów rocznie więcej niż kierowca po czterdziestce. Kierowcy między 16 a 19 rokiem życia płacą najwięcej za ubezpieczenie, ale wraz z wiekiem stawki spadają. Kiedy kierowca kończy 19 lat, jego składki ubezpieczeniowe spadają o ponad 100 dolarów miesięcznie. Jeśli jesteś młodym kierowcą lub rodzicem, który ubezpiecza nastoletniego kierowcę, pamiętaj, że urodziny są kluczowe.

#2. Rekord jazdy

Wszystkie stany i firmy ubezpieczeniowe wykorzystują historię jazdy do obliczania składek. Firmy ubezpieczeniowe wykorzystują zachowanie kierowcy do prognozowania przyszłych roszczeń związanych z prowadzeniem pojazdu. Poprzednia historia prowadzenia pojazdu nie zawiera wszystkich Twoich wcześniejszych zapisów dotyczących prowadzenia pojazdu. Chociaż zasady różnią się w zależności od stanu, naruszenia, grzywny i inne zdarzenia będą miały negatywny wpływ na twoją stawkę przez trzy do pięciu lat. Na przykład w lipcu 2018 r., gdy uderzono w słup, złożyłeś roszczenie kolizyjne do swojego obecnego ubezpieczyciela.

Twoja składka za ten wypadek nie powinna już być oceniana w lipcu 2021 r. Jeśli jednak nie odnowisz ubezpieczenia w lipcu, składka prawdopodobnie nie będzie odzwierciedlać wypadku. Dlatego konieczne jest częste wyszukiwanie nowego ubezpieczenia pojazdu.

Ponieważ Twój obecny ubezpieczyciel nie zmieni od razu Twojej składki, gdy oskarżenie zostanie usunięte z rejestru, powinieneś w tym czasie wykupić ubezpieczenie pojazdu. Można zaobserwować wpływ na stawki ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, mandatów za prędkość i innych typowych kar.

#3. Ocena kredytowa

Zmiany w zdolności kredytowej kierowcy wpływają na składki ubezpieczeniowe w większości krajów. Większość firm ubezpieczeniowych wykorzystuje historię kredytową jako wskaźnik ryzyka i dźwignię cenową. Firmy ubezpieczeniowe uważają, że kierowcy ze złą dokumentacją kredytową częściej zgłaszają roszczenia niż kierowcy z dobrymi dokumentami kredytowymi. Kierowcy ze słabym kredytem będą zatem bardziej skłonni zapłacić za ubezpieczenie samochodu. Firmy ubezpieczeniowe z Kalifornii, Hawajów, Michigan i Massachusetts nie mogą wykorzystywać oceny kredytowej w swoich praktykach cenowych.

Jeśli ocena kredytowa kierowcy wzrośnie w ramach warunków polisy ubezpieczeniowej, jest to doskonały sposób na uzyskanie ubezpieczenia.

Wiedza o tym, jak ustalane są stawki ubezpieczenia samochodu, może być pomocna, ale nie ma to takiego znaczenia, ponieważ jesteś bezpośrednio powiązany z kryteriami oceny. Firmy ubezpieczeniowe na samochody wykorzystują akta roszczeń na koniec roku w celu ustalenia składek. W przypadku klęsk żywiołowych, takich jak huragany czy pożary, w których towarzystwo ubezpieczeniowe zostało zobowiązane do wypłaty dużej liczby szkód w krótkim okresie, stawki ubezpieczenia często wzrastają. Gdybym był tobą, lepiej wiedzieć, dlaczego stawka ubezpieczenia wzrasta i jak możesz zaoszczędzić.

Jak często należy wykupić ubezpieczenie samochodu?

Zalecamy sprawdzanie cen ubezpieczenia samochodu przynajmniej raz w roku. Jeśli jednak chcesz uzyskać najlepszą ofertę, szukaj co sześć miesięcy nowych ofert, ponieważ jest to długość typowej polisy. Łatwo zapamiętać, kiedy wygasa dotychczasowe ubezpieczenie. Ponieważ ubezpieczenie pojazdu należy do branży kontrolowanej przez rząd, nie odkryjesz żadnych świątecznych zniżek ani innych specjalnych ofert.

Próba przewidzenia zmian stawki firmy ubezpieczeniowej może zostać trafiona lub pominięta. Idealny czas na wykupienie ubezpieczenia pojazdu to natychmiast po wydarzeniu życiowym, które zmienia Twoją osobistą stawkę.

Jeśli obchodzisz urodziny, poprawiasz swój kredyt lub zaniedbujesz zgłoszenie jakiegokolwiek wykroczenia, powinieneś uznać to za znak ubezpieczenia samochodu. Chociaż skupiliśmy się na trzech głównych wydarzeniach życiowych, o wiele więcej może wpłynąć na twoje stawki. Tutaj możesz przeczytać powody, dla których potrzebujesz ubezpieczenia samochodu. Na przykład wielu ubezpieczycieli samochodowych byłoby prawdopodobnie bardziej wiarygodnych, gdybyś niedawno kupił dom, ponieważ właściciele domów są zwykle uważani za mniej niebezpiecznych. Oto lista najlepszych ubezpieczycieli samochodowych z września 2021 r.

To okładka!

Skoro już wiesz, kiedy jest najlepszy czas na zakup ubezpieczenia samochodu, powinieneś również wiedzieć, jak je kupić. Szukając nowego ubezpieczenia, bardzo ważne jest porównanie różnych polis.

Uzyskaj wycenę ubezpieczenia od jak największej liczby firm, aby uzyskać polisę w najlepszej cenie. To także dobry moment na dwukrotne sprawdzenie parametrów zasięgu. Jeśli masz pełne pokrycie lub kolizję, sprawdź dwukrotnie, czy Twoje limity są odpowiednie.

Być może kupujesz nowy samochód, twój pożyczkodawca najprawdopodobniej będzie wymagał od ciebie utrzymania tego ubezpieczenia. Ponadto niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą oferować zniżki, aby zaoszczędzić pieniądze. Chcesz przeczytać więcej o ubezpieczeniach? Przeczytaj tutaj, ile lat ma standardowa pani ubezpieczeniowa i dlaczego kobieta potrzebuje ubezpieczenia na życie. Dziękuję za przeczytanie!