Kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia stomatologicznego? 3 ważne rzeczy do rozważenia

Kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia stomatologicznego? Kobiety w ciąży bez wątpienia zmierzą się z problemem ubezpieczenia zdrowotnego, niezależnie od tego, czy szukają opieki prenatalnej, czy udają się do położnika. Ale tylko niewielki procent rodziców zastanawia się, kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia dentystycznego. Pamiętaj, dzieci nie wychodzą z macicy z zębami i pojawiają się dopiero w wieku około sześciu miesięcy. Również ogólny stan zdrowia dziecka zależy od dobrego zdrowia jamy ustnej.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie myślenia o zapisaniu się do ubezpieczenia stomatologicznego dla dzieci, zanim Twoje dziecko będzie musiało udać się do dentysty. Aby lepiej zrozumieć ubezpieczenie dentystyczne dla dzieci, czytaj dalej ten post. Zawiera cenne informacje.

Kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia stomatologicznego? 3 ważne rzeczy do rozważenia

Kiedy i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie stomatologiczne?

Kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia stomatologicznego? Ponieważ próchnica może tworzyć się, gdy tylko wyrwie się pierwszy ząb dziecka, ważne jest, aby jak najszybciej mieć ubezpieczenie dentystyczne. Twój dentysta sprawdzi zęby Twojego dziecka i doradzi Ci, jak utrzymać je w zdrowiu w przyszłości, jeśli będzie miało zdrowy uśmiech.

Niestety, dzieci już od 1 roku życia są podatne na próchnicę. U dzieci próchnica może prowadzić do różnych problemów, w tym bolesnych lub opuchniętych dziąseł, trudności w żuciu lub mówieniu oraz infekcji zębów stałych rozwijających się pod linią dziąseł.

Dzieci w wieku sześciu miesięcy mogą wymagać operacji szpitalnej w znieczuleniu ogólnym, jeśli ich ubytki są ciężkie lub rozległe. Z tego powodu rodzice mogą mieć do czynienia z konsekwencjami emocjonalnymi i finansowymi. Jedna czwarta dzieci ma ubytki w wieku pięciu lat, a kolejne dziesięć procent tych dzieci ma rozkład, który nie został jeszcze rozwiązany. Ponadto rodzice, którzy nie stosują dobrej higieny jamy ustnej, są bardziej narażeni na problemy w wieku dorosłym.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia stomatologicznego

Zbilansowana dieta, dobra higiena jamy ustnej i częste przeglądy stomatologiczne mogą zapobiec wielu problemom stomatologicznym u dzieci. Badanie wykazało, że dzieci z ubezpieczeniem stomatologicznym były dwukrotnie bardziej narażone na leczenie niż dzieci bez. Ponadto dzieci o złym stanie zdrowia jamy ustnej osiągają gorsze wyniki w nauce i częściej opuszczają szkołę niż ich zdrowi rówieśnicy. Przy zakupie polisy ubezpieczeniowej szukaj następujących cech:

#1. Wiek

W zależności od planu opcje ubezpieczenia różnią się zakresem. Przed podjęciem decyzji ważne jest, aby wiedzieć, co zawiera każdy plan. Pomyśl o wieku swoich dzieci i czego będą potrzebować w przyszłym roku. Wiek Twojego dziecka może mieć wpływ na jego ochronę ubezpieczeniową, więc pamiętaj, aby to uwzględnić.

#2. Koszt

Opieka profilaktyczna (badania, czyszczenie, prześwietlenia) i koszty podstawowej opieki powinny być finansowane w maksymalnym możliwym stopniu przez rząd federalny (wypełnienia, ekstrakcje zębów). Większość firm ubezpieczeniowych pokrywa leczenie fluorem i uszczelniacze zębów, aby zapobiec próchnicy u dzieci, ale pamiętaj, aby sprawdzić przed ich użyciem.

Upewnij się, że Twój ubezpieczyciel stomatologiczny oferuje rozległą sieć lekarzy, w tym dentystów dziecięcych i specjalistów. Weź również pod uwagę wszystkie możliwe wydatki, w tym odliczenia, maksymalne kwoty z własnej kieszeni oraz współubezpieczenie lub współpłatności. Jeśli Twoje ubezpieczenie nie obejmuje wybranego dentysty, zaoszczędzisz pieniądze, płacąc z własnej kieszeni.

#3. Przyszłe potrzeby

Około szóstego roku życia wyrośnie pierwszy stały ząb Twojego dziecka. Ochrona ubezpieczeniowa uszczelniaczy dentystycznych ma dziś kluczowe znaczenie, ponieważ należy uszczelniać stałe tylne zęby dziecka jak najszybciej po urodzeniu. Dentysta może zalecić Twojemu dziecku wizytę u ortodonty w wieku siedmiu lat, aby sprawdzić, czy nie wymaga aparatu ortodontycznego. Wydawaj pieniądze na dokładną pracę dentystyczną i ortodoncję, jeśli Twoje dziecko potrzebuje aparatów ortodontycznych lub może ich potrzebować w przyszłości.

Metody uzyskania ochrony ubezpieczeniowej

Podczas otwartego naboru, jeśli Ty lub Twój małżonek macie plan dentystyczny zapewniony przez waszą pracę, możecie mieć możliwość zapisania się do planu rodzinnego. Ponadto wszystkie dzieci urodzone w pewnym okresie kwalifikujących się wydarzeń życiowych, takich jak narodziny dziecka, mogą zostać objęte świadczeniami.

Wielu ubezpieczycieli, takich jak Delta Dental, oferuje zarówno plany indywidualne, jak i rodzinne, i mogą pomóc Ci odkryć taki, który jest odpowiedni dla Twojej rodziny. Możesz uzyskać ubezpieczenie dentystyczne rodziców za pośrednictwem swojej firmy. Jeśli ich ubezpieczenie tego nie obejmuje lub nie jest możliwe, mogą samodzielnie udać się do dentysty. Ubezpieczenie stomatologiczne dla dzieci można nabyć na dwa różne sposoby.

#1. Zawarte w dodatkowych korzyściach zdrowotnych

Leczenie stomatologiczne jest objęte zakresem dodatkowych świadczeń zdrowotnych w ramach planu wbudowanego. Indywidualnie sprzedawane ubezpieczenia zdrowotne, takie jak dentystyczne i okulistyczne, nie są objęte pakietami planów. Dodanie dodatków do pakietu pozwala jeszcze bardziej go dostosować. Ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo pomocne, więc lepiej je zaopatrz się, jeśli możesz, a jeśli je masz, możesz chcieć wiedzieć, co to jest ubezpieczenie zdrowotne stop loss.

#2. Ubezpieczenie niezależne

Plany te to polisy ubezpieczenia zdrowotnego kupowane we własnym zakresie. W niektórych przypadkach ubezpieczyciele medyczni zapewniają te świadczenia, podczas gdy w innych oferuje je oddzielny ubezpieczyciel dentystyczny. W rezultacie składki, odliczenia, objęte ubezpieczeniem procedury, a nawet dentyści mogą się różnić między tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń.

To okładka!

Kiedy dziecko potrzebuje ubezpieczenia stomatologicznego? Jeśli chodzi o zabranie małych dzieci do dentysty, rodzice wiedzą, że muszą to zrobić, ale nie są pewni, czy powinni pokryć koszty. Na każde z tych pytań każdy będzie miał niepowtarzalną odpowiedź. Należy porównać stawki ubezpieczenia dentystycznego z opłatami pobieranymi przez dentystów, aby określić rodzaj i zakres planu dentystycznego rodziny; jednak niektórzy lekarze nie wiedzą, kiedy Twoje dziecko potrzebuje ubezpieczenia dentystycznego. Ale teraz wiesz.

Z drugiej strony istnieją pewne operacje lub zabiegi, które nie są objęte ubezpieczeniem, takie jak operacje kosmetyczne. A za ubezpieczenie opieki dentystycznej niektóre firmy nie rekompensują implantu dentystycznego. Jeśli jesteś ciekawy, możesz przeczytać ten temat, dlaczego implanty dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem.