Jak uzyskać skan PET objęty ubezpieczeniem? 3 proste sposoby na ubezpieczenie się!

Jak uzyskać skan PET objęty ubezpieczeniem? Cóż, będziesz musiał sprawdzić tę notatkę u swojego ubezpieczyciela. Niezależnie od tego, czy mogą pokryć to w całości, czy częściowo, każdy z nich zmniejszy wydatki wychodzące z kieszeni.

Skan PET lub pozytonowa tomografia emisyjna to nowoczesna procedura obrazowania medycznego stosowana do wykrywania nieprawidłowości w naszych narządach, tkankach, a nawet funkcji chemicznej, których nie można zdiagnozować na podstawie samych objawów.

Jak uzyskać skan PET objęty ubezpieczeniem? 3 proste sposoby na ubezpieczenie się!

Może również określić raka piersi lub części mózgu dotknięte chorobą Alzheimera.

Niezależnie od tego możesz martwić się kosztami, które rozumiem, ponieważ skany PET kosztują dużo. Ale jeśli masz ubezpieczenie, bądź pewien, że pomoże ci w pokryciu kosztów, czytaj dalej!

Skanowanie PET

Pozytonowa tomografia emisyjna, czasami znana jako skanowanie PET, jest diagnostyką stosowaną do diagnozowania niektórych zaburzeń medycznych, w szczególności raka. Promieniowanie można wykorzystać do zbadania poziomu aktywności komórkowej organizmu.

Skan PET dzieli się na dwa typy; Myocardial Perfusion PET, znany również jako Rubidium lub Adenozyna PET, który jest używany głównie w badaniach kardiologicznych oraz FDG PET, który koncentruje się na chorobach zakaźnych w krytycznych obszarach.

Oba rodzaje skanów PET wykorzystują znacznik radioaktywny, aby zobaczyć określone obszary ciała do badania. Wspomniany skan jest powszechnie stosowany w dziedzinach medycznych, takich jak neurologia i kardiologia. Skany PET są również łączone z obrazowaniem MRI lub rezonansem magnetycznym lub tomografią komputerową.

Ubezpieczenie

Jak uzyskać skan PET objęty ubezpieczeniem? Ogólnie rzecz biorąc, badanie PET może być objęte ubezpieczeniem, ponieważ jest to konieczność medyczna, jeśli zostanie o to poproszony przez lekarza. Zakres ubezpieczenia będzie zależeć od rodzaju wykupionego ubezpieczenia. Niezależnie od tego, czy jest to ubezpieczenie z odliczeniem, koasekuracja czy współpłatność.

#1. Ubezpieczenie odliczeniowe

Rodzaj ubezpieczenia podlegający odliczeniu opiera się na rocznej kwocie składek, które wpłaciłeś. Musisz wydać określoną kwotę, zanim będziesz mógł skorzystać z zasiłku. Po roku lub po pewnym okresie opłacania składki to jedyny moment, w którym możesz zacząć finansować swoje leczenie.

#2. Współubezpieczenie

Coinsurance to rodzaj ubezpieczenia, w którym musisz zapłacić procent kosztów leczenia przed skorzystaniem z ochrony ubezpieczeniowej. W przypadku większości ubezpieczeń Medicare będziesz musiał samodzielnie sfinansować co najmniej 20% kosztów leczenia.

#3. Współpłatność

Ubezpieczenie na współpłatność ma stałą kwotę, którą ubezpieczony musi zapłacić przy korzystaniu z leczenia. Medicare w tym przypadku obejmuje leki na receptę i leki.

Kwalifikacje

Wykonanie skanu PET zleconego przez lekarza może być dość kosztowne. Dlatego posiadanie ubezpieczenia na to jest zaletą. Chociaż jak to pokryjesz? Większość ubezpieczonych osób, które poddają się skanowaniu PET, jest objęta ubezpieczeniem. Jedną wspólną cechą jest to, że ich polisa ubezpieczeniowa obejmuje przepisane leczenie.

Większość ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa klinicznie wskazane zabiegi, takie jak skany PET, zawarte w ich polisach. Ponieważ jednak skanowanie PET to wyższy poziom technologii, pokrycie go z kieszeni będzie kosztowne.

Ubezpieczenie to klucz, ale najpierw musisz się o nie ubiegać. Następnie, aby zakwalifikować się do tego ubezpieczenia, sprawdź lub ponownie przeczytaj warunki swojej polisy ubezpieczeniowej. Możesz również zapytać swojego ubezpieczyciela, czy wspomniany skan jest objęty polisą.

Twoja firma ubezpieczeniowa może, ale nie musi pokrywać twoich skanów PET, ale mogą istnieć pewne warunki, które mogą w jakiś sposób zmniejszyć twoje wydatki, takie jak pokrycie procentu lub jego części.

Firmy ubezpieczeniowe, które mogą pokrywać koszty PET

Kilka firm ubezpieczeniowych może zapewnić ci ubezpieczenie zdrowotne, ale mam tutaj 2 przykłady firm, które mogą pokryć twoje skany PET. Nie reklamuję wspomnianych firm, ale podpowiadam, co najlepiej odpowiadałoby Twoim potrzebom.

#1. Opieka zdrowotna

Medicare to jeden z federalnych programów ubezpieczenia zdrowotnego, który może pomóc w pokryciu rachunków związanych ze zdrowiem. Składają się z 4 części, a mianowicie części A, B, C i D. Część A w większości pokrywa wydatki na opiekę szpitalną. Dowiedz się, czym są Medicare i Medicaid.

Część B to ubezpieczenie medyczne obejmujące zaopatrzenie medyczne i niektóre wizyty lekarskie u powiązanych z nimi świadczeniodawców opieki zdrowotnej. Część C to korzyść Medicare, którą preferuję, ponieważ łączy w sobie części A i B z dodatkowymi korzyściami. Natomiast część D dotyczy tylko przepisanych leków lub leków.

Jeśli chodzi o opłacanie składek, część A jest planem bez składek, podczas gdy pozostałe części powinny mieć zakres od 260 do 480 dolarów składek, które obejmują świadczenia emerytalne dla osób uprawnionych.

#2. Medigap

Kolejną firmą ubezpieczeniową jest Medigap. Jest to towarzystwo ubezpieczeń medycznych, którego celem jest pokrycie dodatkowych kosztów, których ubezpieczenie Medicare nie może pokryć. Obejmuje udziały własne, współpłatności i współubezpieczenie, o których mowa wcześniej.

Jeśli masz już ubezpieczenie zdrowotne, nie oznacza to, że nie możesz mieć kolejnego. Wiele osób ma wiele planów ubezpieczenia na życie, które pomagają im pokryć wydatki. Ty też możesz ich śledzić. Tak jest w przypadku ubezpieczenia Medigap.

Ponieważ pokrywa dodatkowe opłaty, których Medicare nie może pokryć, jej plany mogą pokryć inne wydatki, aby nic nie wyszło z Twojej kieszeni.

Jest jednak wyjątek. Plany, w których Medicare musi być opłacane z własnej kieszeni, w tym 3 rodzaje ubezpieczeń wymienionych powyżej, nie obejmują udziału własnego w części B. Dlatego ubezpieczenie zdrowotne jest naprawdę korzystne. Jeśli chcesz skorzystać, przeczytaj najpierw, jaka jest główna polisa w ubezpieczeniach zdrowotnych.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać skan PET objęty ubezpieczeniem, wszystko, co możesz zrobić, to sprawdzić u swojego ubezpieczyciela zdrowotnego, czy jest on objęty polisą. Jeśli Twój ubezpieczyciel nie był w stanie pokryć wszystkich wydatków, możesz mieć dodatkowego ubezpieczyciela, który pokryje inne wydatki, tak jak robią to ubezpieczenia Medicare i Medigap. Przeczytaj, co to jest dobry inteligentny wynik dla ubezpieczenia na życie!