Jak ubiegać się o panele ubezpieczeniowe? 3 proste kroki do naśladowania!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ubiegać się o panele ubezpieczeniowe, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przyjrzymy się metodom pozyskiwania przez firmy ubezpieczeniowe referencji. Grupa terapeutów (lub lekarzy), którzy współpracują z firmą ubezpieczeniową, aby oferować usługi zarejestrowanym klientom, nazywa się grupą ubezpieczeniową.

Credentialing to proces zakładania ubezpieczenia. Firma ubezpieczeniowa decyduje, czy zezwolić na dołączenie do swojego panelu.

Jak ubiegać się o panele ubezpieczeniowe? 3 proste kroki do naśladowania!

Musisz pokazać swoje dane uwierzytelniające, zanim będziesz mógł dołączyć. Każda firma ubezpieczeniowa posiada własny personel specjalistyczny. Dlatego też, jeśli chcesz mieć do czynienia z różnymi firmami ubezpieczeniowymi, będziesz potrzebować osobnego zaświadczenia dla każdego z nich.

Zalety ubiegania się o panele ubezpieczeniowe

Twoją osobą polecającą jest firma ubezpieczeniowa. Być może najbardziej przekonującym powodem uzyskania akredytacji firmy ubezpieczeniowej jest zintegrowana referencja. W tak krótkim czasie nie będziesz musiał wystawiać swojej prywatnej praktyki na sprzedaż.

Masz co najmniej jedno źródło ciągłych skierowań. Zasadniczo jesteś promowany przez firmę ubezpieczeniową. Jesteś polecany jako rekomendowany dostawca na ich stronie internetowej. Wielu ubezpieczonych klientów korzysta z wyszukiwarki w celu znalezienia ubezpieczenia. Poza tym poniżej znajdują się inne zalety. Oprócz sposobu ubiegania się o panele ubezpieczeniowe, oto zalety, jeśli złożysz wniosek:

#1. Potrzeba ubezpieczenia

Typowy Amerykanin ma stałą pensję i nie może sobie pozwolić na opłacenie leczenia zdrowia psychicznego z własnej kieszeni. Wiele osób nadal uważa usługi w zakresie zdrowia psychicznego za „luksus”. Niektórzy konsumenci wybierają ubezpieczenie, aby zminimalizować wydatki na kieszonkowe. Być może będziesz mieć do czynienia z klientami, którzy nie mogą zapłacić za usługi zdrowotne bez ubezpieczenia. Powinieneś wiedzieć, jaki jest główny cel ubezpieczenia.

#2. Ograniczona baza danych

Skoncentruj się na kilku klientach, a nie na wszystkich. Niektórzy klienci chcą anonimowości, zwłaszcza w przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym. Nie chcą, aby ujawniono stan zdrowia psychicznego płatnika będącego osobą trzecią. Jeśli większość klientów chce chronić swoją prywatność, bardziej sensowne może być nie dołączanie do panelu i raczej praca jako samopłatna praktyka.

#3. Legalność

Poświadczenia mogą poprawić oglądaną wiarygodność. Niektórzy potencjalni użytkownicy pędzą do terapeutów, którzy przeszli uciążliwą procedurę rejestracji w branży ubezpieczeniowej. Dla niektórych ten dodatkowy krok pokazuje pewność terapeuty. Jeśli jesteś terapeutą noworodków i nadal rozwijasz swoich konsumentów, warto przestudiować proces uzyskiwania uprawnień.

Wady paneli ubezpieczeniowych

Panel ubezpieczeniowy ma wiele zalet. Pomogłoby jednak, gdybyś rozważył pewne niedogodności przed złożeniem wniosku. Przejdźmy do omówienia każdego z nich.

#1. Czas oczekiwania

Jeśli pozwolisz klientom zapłacić za siebie, natychmiast otrzymasz płatność gotówką, kartą kredytową, PayPal lub innymi legalnymi pieniędzmi. Dzięki temu nie musisz czekać tygodniami lub miesiącami na wypłatę. Jednak z płatnikiem zewnętrznym musisz nie tylko czekać na pieniądze, ale także przejść przez kilka strzałek (papierkowa robota).

#2. Niezdolność do uzyskania niezależności

Jeśli masz zaświadczenie z towarzystwa ubezpieczeniowego, musisz przestrzegać jego wymagań. Nie możesz ustalić własnej ceny. Firma ubezpieczeniowa ma swobodę w ustalaniu wynagrodzenia i musisz jej przestrzegać. Oznacza to również, że prawdopodobnie otrzymasz mniej pieniędzy na klienta niż ustalanie własnych cen.

Kroki składania wniosku o panele ubezpieczeniowe

Dostęp do paneli ubezpieczeniowych może być trudny. Nic dziwnego, że wielu terapeutów otrzymuje klientów płacących bezpośrednio tylko z powodu nieudanych aplikacji i godzin. Panele mogą potrwać do czterech miesięcy, nawet bez tych trudności. Pozwól nam pomóc w złożeniu wniosku o panele ubezpieczeniowe w następujących krokach:

Krok 1: Przygotuj potrzebne dokumenty

Paneling wymaga obszernych danych i dokumentacji, w tym dowodu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela, zaawansowanego szkolenia czy kwalifikacji dokumentacyjnych. Wymaga również informacji o licencji, takich jak adres gabinetu, numer NPI i nadużycie dowodu ubezpieczenia.

Krok 2: Wypełnij wniosek

Papierowa aplikacja zawiera setki stron, tylko kolorowe wydruki i musi zostać wypełniona przez personel biurowy (jeśli kiedykolwiek się do tego zbliżą). Ponieważ musisz „ponownie testować” wniosek 2–4 razy w roku, upewnij się, że nie utracisz żadnych informacji, które podałeś we wniosku.

Upewnij się, że odpowiedzi na takie zapytania są udzielane tak szybko, jak to możliwe. Jeśli tego nie zrobisz, firmy ubezpieczeniowe dowiedzą się o tym iw rezultacie mogą odmówić zapłaty za Twoje roszczenia.

Krok 3. Kontakt z dostawcą

Następnym krokiem jest wybranie rad ubezpieczeniowych, do których chciałbyś dołączyć. Ich stawki zwrotu kosztów, przyjazność dostawcy, terminy płatności i ograniczenia mogą się znacznie różnić. Ponadto niektóre firmy mogą wymagać wieloletniego doświadczenia w zakresie postlicencjonowania.

Upewnij się, że pytasz o pomysły i porady w swojej sieci. Gdy wszystko będzie gotowe, skontaktuj się z działem ds. relacji z dostawcami każdego ubezpieczyciela w celu złożenia wniosku.

Cała procedura składania wniosków może zająć do 10 godzin na panel między wypełnieniem wniosku, telefonami uzupełniającymi i zawarciem umowy. Dlatego Twoje zgłoszenie będzie wymagało częstego sprawdzania. Jeśli Twoja aplikacja była w stanie zawieszenia przez długi czas, może wygasnąć i konieczne będzie ponowne uruchomienie. Zawsze kontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy otrzymują dokumenty, aby zapobiec problemom. Zachowaj duplikaty wszystkich transmisji, ponieważ dane są często tracone, niszczone lub usuwane.

To okładka!

Wreszcie dowiedziałeś się, jak ubiegać się o panele ubezpieczeniowe. Ale zanim umowa zostanie podpisana, przeczytaj ją uważnie, aby sprawdzić, czy rozumiesz wymagania dotyczące dokumentów, wniosków o składanie wniosków i procesów odwoławczych. Aby uzyskać więcej artykułów ubezpieczeniowych, oto dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia w salonie kosmetycznym.