Jak działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym? 2 niesamowite rodzaje odliczeń rodzinnych!

Niezbędne jest zrozumienie, jak działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym. W tym artykule wyjaśniono definicję, dwa rodzaje i cztery poziomy odliczeń rodzinnych w ubezpieczeniu zdrowotnym. Prosimy o uważne zapoznanie się z nią, ponieważ powinieneś zrozumieć potrącenie w ubezpieczeniu zdrowotnym na zaplanowanie kwoty, której będziesz potrzebować na roczne wydatki medyczne Twojej rodziny.

Zakup ubezpieczenia rodzinnego jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe Tobie i Twojej rodzinie. Składki na rodzinną opiekę zdrowotną są tworzone przez firmy ubezpieczeniowe, aby zapobiec upadłości osób, ponieważ ubezpieczenie zdrowotne pomaga w opłacaniu rachunków medycznych w przypadku zachorowania Ciebie lub członka Twojej rodziny.

Jak działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym? 2 niesamowite rodzaje odliczeń rodzinnych!

Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje leki i konsultantów podstawowej opieki zdrowotnej, w tym profilaktyczną opiekę zdrowotną. Pomaga również w zapobieganiu przyszłym ciężkim stanom medycznym. W przypadku potrącenia rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego, zapłacisz mniejszą kwotę w rachunkach szpitalnych po dokonaniu płatności za udziały własne. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Jak działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym

Jak więc działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym? Odliczenie na ubezpieczenie zdrowotne to kwota, którą płacisz z góry za koszty leczenia. Następnie ubezpieczyciel rozpoczyna ochronę rachunków medycznych dla Ciebie i Twojej rodziny. Odliczenie indywidualne lub rodzinne to kwota, którą płacisz do momentu uruchomienia planu ubezpieczenia zdrowotnego. Na przykład, jeśli wybrałeś odliczenie 5000 USD dla swojego planu ubezpieczenia rodzinnego, będziesz odpowiedzialny za pierwszą płatność w wysokości 5000 USD. Indywidualny plan odliczeń ubezpieczenia zdrowotnego wymaga dokonywania miesięcznych opłat. Podczas gdy rodzinne plany ulgowe płatności są roczne. Po zapłaceniu kwoty potrącenia, przeniesiesz się na współubezpieczenie lub plan współpłatności. Przeczytaj o tym, jak działa odliczenie w ubezpieczeniach.

Rodzaje odliczeń rodzinnych

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych istnieją różne rodzaje potrąceń w planach ubezpieczeniowych. Pamiętaj, że rodzinny plan ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje dwie lub więcej osób z gospodarstwa domowego. Poniżej szczegółowo opisano dwa podstawowe typy.

Wpisz 1. Odliczenie wbudowane

Działa nieco podobnie do standardowego planu odliczeń solo. W tego rodzaju odliczeniu rodzinnym budżet na opiekę zdrowotną każdego członka rodziny jest gromadzony w jednej łącznej kwocie. Za każdym razem, gdy klienci wybierają polisę rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego z wbudowanym odliczeniem, ochrona składa się z dwóch części. Jedno to odliczenie indywidualne, a drugie odliczenie rodzinne. Ponieważ odliczenie wbudowane jest podzielone na części, każdy członek Twojej rodziny może uzyskać pokrycie kosztów leczenia, zanim jego rodzinne odliczenie zostanie w całości uregulowane. Załóżmy na przykład, że jeden z członków rodziny jest chory lub wymaga znacznej pomocy medycznej.

Po pomyślnym opłaceniu udziału własnego członka rodziny, firma ubezpieczeniowa zaczyna płacić część lub całość leczenia tego pacjenta. Dzięki temu nie będziesz musiał pokrywać kosztów leczenia równoważnych składce rodzinnej. W związku z tym odliczenie osobiste dotyczy również ubezpieczenia rodzinnego, aby pomóc im w opłaceniu leczenia ich bliskich. Aby wyjaśnić to jaśniej: załóżmy, że masz czteroosobową rodzinę. Kupiłeś plan ubezpieczenia zdrowotnego z potrąceniem 4000 USD rocznie. W związku z tym każdy członek rodziny ma roczne odliczenie 1000 USD. Jeśli jeden z członków Twojej rodziny, na przykład Twój partner, zachoruje i utrzyma 1000 USD. Firma zacznie płacić za pozostałe wydatki medyczne twojego partnera. Chociaż nie zapłaciłeś odliczenia całej rodziny.

Wpisz 2. Odliczenie nieosadzone

Odliczenie niewbudowane jest również znane jako odliczenie zagregowane. W przypadku odliczenia niewbudowanego nie ma ustalonej kwoty odliczenia dla każdego członka rodziny. Zamiast tego jest to kwota zbiorcza. W planie ubezpieczenia zdrowotnego z odpisami skumulowanymi konieczne jest opłacenie odpisu całej rodziny, zanim firma ubezpieczeniowa zacznie pokrywać koszty leczenia nawet jednego członka rodziny.

Mimo, że odliczenie rodzinne niewbudowane w ubezpieczenie zdrowotne ma mniejsze płatności roczne niż odpis wbudowany, nie pokryje on kosztów leczenia, dopóki nie zostanie zapłacony odpis na całe gospodarstwo domowe. Na przykład jeden z członków rodziny zachorował, zanim zapłacił odliczenie całej rodziny. W związku z tym będziesz musiał sam ponosić cały rachunek za leczenie, dopóki nie osiągniesz kwoty odliczenia.

Poziomy potrąceń z ubezpieczenia zdrowotnego

Prawie każda firma oferuje różne składki na ubezpieczenie zdrowotne, od niższych po wyższe. Ponadto każdy poziom oferuje inny stopień pokrycia.

Poziom #1. Brązowy

Ma mniejsze miesięczne korzyści ze wszystkich i będzie cię kosztować wiele płatności z własnej kieszeni. Jednak jest to korzystne dla Ciebie, jeśli chcesz pokryć swoje rutynowe wizyty i potrzebujesz ubezpieczenia, aby pomóc w ciężkich schorzeniach.

Poziom 2. Srebro

Umiarkowane świadczenia miesięczne. Możesz z tego skorzystać, jeśli potrzebujesz niewielkiego pokrycia swoich regularnych wizyt.

Poziom #3. Złoto

Wybierz ten plan, jeśli chcesz więcej składek i mniej odliczeń. Jednak ten plan pobiera wysokie stawki opłat miesięcznych.

Poziom 4. Platyna

Zdobądź ten plan, jeśli Ty lub jeden z członków Twojej rodziny wymagacie dużej pomocy medycznej. Ten plan ma wysokie miesięczne opłaty i będziesz miał do zapłacenia mniej odliczeń niż w przypadku innych poziomów.

To okładka!

Teraz już wiesz, jak działa odliczenie rodzinne w ubezpieczeniu zdrowotnym. Pomoże Ci to uzyskać lepszy pomysł na wybór planów opieki zdrowotnej. Tak więc Ty i Twoja rodzina będziecie musieli skupić się tylko na poprawie, a nie na wydatkach na leczenie. Możesz być również zainteresowany tym, jak sprzedawać porady dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego i ile płacisz za ubezpieczenie zdrowotne.