Ile kosztuje wymaz cytologiczny z ubezpieczeniem? 3 czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę!

Ile kosztuje rozmaz cytologiczny z ubezpieczeniem? Cena bez ubezpieczenia waha się od 39 do 125 USD. Ale jeśli chcesz mieć zabezpieczone zdrowie, ubezpieczenie może pokryć twoje wydatki.

Twoje ubezpieczenie zwykle obejmuje rozmazy. Mogą pokryć cały koszt lub jego część, w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Ile kosztuje wymaz cytologiczny z ubezpieczeniem? 3 czynniki

Czy zdiagnozowano u Ciebie raka szyjki macicy? A może jesteś testowany, aby dowiedzieć się, czy masz? Twój lekarz mógł zasugerować, abyś zrobił wymaz cytologiczny, aby dowiedzieć się, czy masz raka, czy nie. Rozmaz cytologiczny może, ale nie musi być dla ciebie nowy, ale jeśli zastanawiasz się, czym jest test cytologiczny, co robisz w teście i ile by to kosztowało, odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym artykule.

Rozmazywanie

Rozmaz cytologiczny, najczęściej nazywany testem cytologicznym, służy do znalezienia nieprawidłowych komórek, które mogły zahamować twoją szyjkę macicy. Te nieprawidłowe komórki mogą powodować raka szyjki macicy, więc musisz je zniszczyć, zanim zniszczą twoje ciało. Ponadto test pokaże zmiany spowodowane przez HPV lub wirusa brodawczaka ludzkiego, infekcję przenoszoną drogą płciową, która może prowadzić do brodawek narządów płciowych. Rozmaz cytologiczny jest wykonywany na kobiecie i jest wykonywany tylko raz zasugerowany przez lekarza.

Jak to się robi?

Testy cytologiczne mogą stać się częścią regularnej wizyty u lekarza lub badania miednicy. Podczas badania w pochwie umieszczany jest metalowy lub plastikowy wziernik. Wziernik umożliwia ścianom pochwy wystarczająco dużo miejsca, aby mały próbnik mógł dostać się do szyjki macicy i pobrać próbki komórek.

Próbnik zostanie następnie wysłany do laboratorium w celu przetestowania. Test może zająć tylko kilka minut twojego czasu. Możesz odczuwać dyskomfort, nacisk lub odczucia związane z tym, gdy wziernik jest włożony, a następnie otwarty w tobie, ale zajmie to tylko kilka minut. Nie ruszaj się również podczas testu.

Czy należy się przetestować?

Częstotliwość testów może się różnić w zależności od Twojej historii medycznej, wieku i poprzednich wyników testu Pap, jeśli miałeś je wcześniej. Badanie cytologiczne można było wykonać tylko raz na 3 lata, a badanie można było rozpocząć w wieku 21 lat. Po ukończeniu 25 lat można już wykonywać badanie na obecność wirusa HPV co 5 lat razem z wymazem cytologicznym. Chociaż dostępność testu Pap będzie zależeć od Twojej okolicy. Niektóre obszary mogą oferować tylko

Testy papki należy wykonywać co 3 lata.

Koszt

Ile kosztuje rozmaz cytologiczny z ubezpieczeniem? Jeśli obawiasz się, że z powodu tych testów będziesz musiał wypuszczać pieniądze z kieszeni, to dobra wiadomość dla Ciebie. Ubezpieczenie zdrowotne może pokryć wszystkie Twoje wydatki na badania przesiewowe i szczepionki w celu wykrycia ewentualnych problemów zdrowotnych.

Wymaz cytologiczny jest jednym z najczęstszych badań i jest uważany za element regularnej wizyty kobiety u lekarza jako środek zapobiegawczy w przypadku raka szyjki macicy. Wraz z badaniem cytologicznym szczepionki HPV są również podawane w całości objęte ubezpieczeniem.

Badanie cytologiczne bez ubezpieczenia może kosztować od 39 do 125 USD. Ponadto badania ginekologiczne i szczepionki nie są jeszcze wliczone w cenę, więc jeśli myślisz o wyjęciu testu z kieszeni, upewnij się, że masz wystarczające środki na dodatkowe koszty, które mogą wynieść ponad 500 dolarów.

Czynnik wpływający na koszt

Koszt przystąpienia do testu nie jest taki sam dla wszystkich obszarów. Może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak testy laboratoryjne, lokalizacja firmy ubezpieczeniowej i lokalizacja dostawcy opieki zdrowotnej, w którym otrzymasz test.

#1. Testy laboratoryjne

Ponieważ próbka testu Pap musi zostać zbadana w laboratorium, mogą być potrzebne dodatkowe opłaty za laboratorium. Ponadto na rachunku może zostać naliczona opłata laboratoryjna w przypadkach, gdy nie jesteś ubezpieczony.

#2. Zakres lokalizacji firmy ubezpieczeniowej

Ponieważ nie ma regulacji cen, koszt testu może się różnić w zależności od stanu lub miasta, w którym znajduje się firma.

Na przykład badanie cytologiczne kosztuje tylko 39 USD w Nowym Jorku, podczas gdy kosztuje 65 USD w Maine.

#3. Lokalizacja świadczeniodawcy opieki zdrowotnej

Lokalizacja Twojego dostawcy opieki zdrowotnej będzie miała duży wpływ na cenę Twoich testów, ponieważ nie wszystkie ceny są takie same w takich obszarach. Na przykład może opierać się na twoich dochodach lub skonsultować się z prywatnym ginekologiem/położnikiem, gdzie koszt jest stały.

Gdzie przeprowadzić test?

Możesz wybrać dowolnego dostawcę opieki zdrowotnej lub będzie to zależeć od tego, których usługodawców poleci Twoja firma ubezpieczeniowa. Rekomendowany HCP to zazwyczaj jeden z oddziałów Twojego ubezpieczyciela, który spodziewa się, że stawki będą niższe.

#1. Lokalne planowane centra rodzicielstwa

Jeśli masz lokalne Centrum Rodzicielstwa Planu w Twojej okolicy, mogą one zaoferować tani wymaz. Jest to organizacja, która oferuje ludziom opiekę zdrowotną reprodukcyjną, niezależnie od ich dochodów.

#2. Krajowe ośrodki programu wykrywania raka

Narodowy Program Wykrywania Raka (National Cancer Detection Program) to program federalny, który oferuje rozmazy cytologiczne kobietom nieubezpieczonym lub niedoubezpieczonym w wieku od 21 do 64 lat. Z drugiej strony, w takich sytuacjach przydaje się nauka mistrzowskiej polityki ubezpieczenia zdrowotnego.

#3. Pogotowie ratunkowe

Ośrodki pilnej opieki, takie jak City MD, oferują wiele usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, w przypadku których leczenie powinno być natychmiastowe. Od razu leczyłyby również drobne choroby i urazy. Ten wybór jest najlepszy dla tych, którzy są już ubezpieczeni na pokrycie ewentualnych wydatków.

#4. Ośrodki opieki zdrowotnej dla kobiet

Ośrodki Opieki Zdrowotnej Kobiet zdecydowanie wspierają i promują zarządzanie opieką zdrowotną kobiet, gdzie również czasami mają szeroki wachlarz lekarzy i specjalistów w dziedzinie opieki zdrowotnej kobiet. Oferują również prewencyjne świadczenia pielęgnacyjne dla kobiet, takie jak wymazy cytologiczne.

Wniosek

Ile kosztuje rozmaz cytologiczny z ubezpieczeniem? Koszt testu będzie zależał od tego, czy Twój ubezpieczyciel może go pokryć w całości, czy tylko w części. W zależności od rodzaju ubezpieczenia, Twoje testy i egzaminy mogą być w pełni pokryte. Niezależnie od tego, możesz chcieć dowiedzieć się, czym jest reasekuracja, jeśli masz czas. To wszystko.