Ile kosztuje ubezpieczenie drenażu? 3 korzyści z ubezpieczenia!

Czy kiedykolwiek słyszałeś i zastanawiałeś się, ile kosztuje ubezpieczenie leja wodnego? Cóż, ubezpieczenia drenażu wynoszą od 2000 do 4000 dolarów rocznie, z tendencją do wysokich odliczeń zaczynających się od 1% do 10% limitu mieszkania polisy.

Ale pomimo ich kosztownych metek, musisz wziąć pod uwagę, że około 20 procent całej ziemi w USA jest podatne na tę klęskę żywiołową, co powoduje, że roszczenia z tytułu ubezpieczenia od zapadliska osiągają średnią wypłatę 140 000 USD, więc łatwo zrozumieć, dlaczego są tak drogie.

Ile kosztuje ubezpieczenie drenażu? 3 korzyści z ubezpieczenia!

Istnieje mnóstwo dużych firm ubezpieczeniowych, które oferują rekomendacje dla ubezpieczenia zapadliska na obszarach wysokiego ryzyka. Tak więc w miejscach takich jak Floryda i Tennessee, gdzie zapadliska są powszechne, możesz się zrelaksować, wiedząc, że Twoje nieruchomości są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Koszt ubezpieczenia drenażu; 3 korzyści z ubezpieczenia domów

Zanim przejdziemy do sedna sprawy Ubezpieczeń lejów, powinniśmy przynajmniej zidentyfikować, czym są leje. Mówiąc najprościej, zapadliska to głęboko zanurzone wgłębienia w ziemi. Występują w trzech typach: zapadliska zapadliska, zapadliska zapadliska i kurczenie się gliny, z których każdy ma inne przyczyny, ale ogólnie może powodować uszkodzenia.

Jednak standardowe ubezpieczenie właścicieli domów zwykle nie obejmuje szkód majątkowych związanych z zapadliskiem, trzęsieniem ziemi lub osuwiskami. I tu właśnie pojawia się ubezpieczenie zapadliska, specjalne wsparcie, które chroni Twój dom i wszelkie przedmioty osobiste przed uszkodzeniami zapadliska, które możesz dodać do swojej polisy.

Ponadto, ponieważ niektóre części Stanów Zjednoczonych są bardzo podatne na zapadlisko, niektóre stany wymagają od ubezpieczycieli oferowania opcjonalnego pokrycia zapadliska do ich polisy ubezpieczeniowej za dodatkową opłatą lub można je kupić osobno jako samodzielną polisę. Mając to na uwadze, ile kosztuje ubezpieczenie zapadliska?

Wyceniają około 2000 do 4000 dolarów rocznie. Czasami przychodzą z wysokim odliczeniem równym 1%, 2%, 5% lub 10% limitu mieszkania polisy.

Chociaż ogromne zapadliska często trafiają na nagłówki gazet, mniejsze zapadliska są bardziej rozpowszechnione i stanowią uciążliwość dla wielu właścicieli zakładów. Dodatkowo wszystkie szkody majątkowe i straty spowodowane przez zapadliska są objęte tym planem. Teraz, biorąc to wszystko pod uwagę, naturalne jest wykupienie planu ubezpieczenia leja.

#1. Przenoszenie ryzyka

Ubezpieczenie jest formą przeniesienia ryzyka, która zapewnia, że ​​ciężar potencjalnej straty wynikającej z nieoczekiwanych rezultatów, z jakimi boryka się klient, zostaje przeniesiony na chętną stronę trzecią w zamian za okresowe płatności. Jest to powszechna strategia zarządzania ryzykiem, która pomaga osobom fizycznym za pośrednictwem stron trzecich zamiast tego pokryć wydatki.

#2. Pokrycie zapadnięcia się wgłębienia

Ubezpieczenie zalewu obejmuje uszkodzenia strukturalne, w tym fundamenty budynku spowodowane aktywnością zapadliska. Ponadto pokrywają również wydatki potrzebne do wymiany rzeczy osobistych i stosują środki zapobiegawcze, takie jak usztywnienie konstrukcyjne.

#3. Ubezpieczenie na wypadek katastrofy gruntowej

Ubezpieczenie katastroficznego pokrycia gruntu jest również dostępne wraz z ubezpieczeniem zapadliska, które obejmuje nieco inny rodzaj strat. Aby aktywować ten rodzaj ubezpieczenia, szkody muszą spełniać określone kryteria, zanim zostaną objęte szkody strukturalne i przebudowa.

Powiązane pytania

Ponieważ ubezpieczenie zapadliska może być trudne do zrozumienia, oto kilka pytań związanych z Twoim kamieniołomem o to, ile kosztuje ubezpieczenie zapadliska:

#1. Czy ubezpieczenie leja jest tego warte?

Zapadliska to nieprzewidziane klęski żywiołowe lub katastrofy spowodowane przez człowieka, więc ubezpieczenie od zapadliska może być kosztowne. Dlatego ważne jest, aby zrównoważyć ryzyko i pokrycie budżetu. Jeśli mieszkasz w obszarach wysokiego ryzyka, takich jak Floryda, Tennessee lub Alabama, warto zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie i kupić go po niższej cenie.

#2. Które firmy oferują ubezpieczenie od zapadliska?

Ponieważ ubezpieczenie leja nie jest popularną polisą, może być trudno znaleźć firmy oferujące taką polisę na obszarach niskiego ryzyka w porównaniu ze stanami takimi jak Floryda, które wymagają, aby wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferowały opcjonalną ofertę dodania ubezpieczenia leja.

#3. Co zrobić, jeśli znajdę lej w mojej posiadłości?

Po zidentyfikowaniu lub znalezieniu śladów zagłębień w Twojej okolicy, priorytetem jest natychmiastowe zgłoszenie tego lokalnym władzom lub organom ścigania. Zaleca się również, aby odciąć swoje miejsce, aby uniknąć roszczeń z tytułu odpowiedzialności i jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem.

#4. Jak rozpoznać zapadlisko?

Zagłębienia nie pojawiają się od razu i stopniowo rozwijają się, że mogą być niezauważalne. Załóżmy jednak, że mieszkasz w obszarze podatnym na zapadlisko. W takim przypadku należy uważać na następujące oznaki: głębokie pęknięcia w chodniku, chodnikach i podjeździe, okrągłe zagłębienie w okolicy lub na podwórku, drzwi i okna, które nie otwierają się lub zamykają prawidłowo, a wokół tworzą się pęknięcia twoje drzwi i okna.

#5. Co powoduje zapadlisko?

Zapadliska są często klęskami żywiołowymi spowodowanymi ruchami Ziemi lub gdy pod ziemią rozwijają się przestrzenie i jaskinie z powodu rozpuszczania skał. Tworzą się bardzo powoli, aż dojdzie do załamania. Mogą być również stworzone przez człowieka w wyniku nieodpowiedzialnego górnictwa.

Wniosek

Ile kosztuje ubezpieczenie zapadliska? Po raz kolejny ubezpieczenie zapadliska kosztuje od 2000 do 4000 USD rocznie, co może obejmować odliczenia. Jeśli mieszkasz w obszarach wysokiego ryzyka, gdzie zapadliska są powszechne, warto dodać ubezpieczenie zapadliska do polisy ubezpieczeniowej właściciela domu. Właściciele domów powinni być ubezpieczeni, aby chronić swoją własność i rodzinę, dowiedzieć się, czyje nazwisko widnieje na ubezpieczeniu właścicieli domów i jak uzyskać ubezpieczenie domów, aby zapłacić za nową bocznicę, aby mieć wiedzę i przygotować się na przyszłość.