Co to jest ubezpieczenie od raty? Przydatne informacje dla Ciebie!

Co to jest ubezpieczenie ratalne, skoro do miesięcznego rachunku za ubezpieczenie jest doliczana dodatkowa opłata? Jeśli zupełnie nie rozumiesz, dlaczego tak jest, nie martw się, ponieważ omówimy to poniżej. Ubezpieczyciele pobierają miesięczną opłatę, jeśli Twoja polisa nie jest w pełni opłacona.

Opłata ratalna zazwyczaj pokrywa przetwarzanie płatności co miesiąc.

Co to jest ubezpieczenie od raty? Przydatne informacje dla Ciebie!

Jeśli więc chcesz uniknąć miesięcznych opłat, możesz wykupić całą polisę. Poniżej znajduje się kilka innych szczegółów, które musisz wiedzieć o opłacie ratalnej. Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pobierają opłaty ratalne i czy należy co roku opłacać składki w ratach lub w całości? Czym więc jest ubezpieczenie raty?

Co to jest ubezpieczenie od raty?

Dotyczy to opłaty za usługę ponoszonej za przetwarzanie płatności składek, zwykle w okresach miesięcznych lub kwartalnych. Większość, jeśli nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe, pobierają tę konkretną opłatę. W przeciwnym razie co roku płacisz pełny koszt polisy.c Na początku niewielka kwota raty nie będzie wydawać się duża. Jednak zwiększy to trochę koszt. Powiedzmy na przykład, że wybierasz 4-płatny plan ubezpieczenia domu.

Przy spłacie pierwszej raty nie zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi. Ale będzie to podzielone na cały termin płatności. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz zapłacić całą kwotę rocznej składki. Chociaż jest bardziej dostępny dla budżetowych płatności ratalnych składek na krótką metę, na koniec dnia nie oszczędza.

Jaka część Twojej pensji jest przeznaczana na opłaty za płatności?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak płacisz rachunki każdego miesiąca. Jeśli sprawdzisz swoje konto, aby ustawić płatności, zostaniesz obciążony ratą w wysokości od 3 do 5 dolarów. Jednak, podobnie jak Geico, wielu ubezpieczycieli nakłada znacznie niższą cenę (jeden dolar zamiast pięciu), gdy twoje płatności są potrącane bezpośrednio z twojego konta bankowego, tak zwana metoda elektronicznego przelewu środków (EFT).

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pobierają opłaty ratalne?

Ubezpieczyciele ponoszą opłaty ratalne z dwóch powodów: (1) każdy dodatkowy koszt przetwarzania kart kredytowych jest objęty, oraz (2) za każdym razem, gdy używana jest Twoja karta kredytowa, Twój ubezpieczyciel zostanie obciążony usługodawcą. Ta opłata jest odliczana od kosztu Twojej płatności. Gwarantuje, że opcje płatności będą nadal tanie. Jeśli korporacja nie nakłada kosztów ratalnych, nieuczciwe byłoby spłacanie całych ubezpieczających.

Na przykład ubezpieczyciel płaci z góry 21 USD. Płatnicy nie są objęci ubezpieczeniem, jeśli wybierzesz plan 4-płatny i nie pobierasz premii za wydatki transakcyjne. Firmy ubezpieczeniowe stosują opłaty ratalne składek, aby zrekompensować comiesięczne koszty administracyjne przetwarzania płatności. Rosnąca liczba ubezpieczycieli oferuje wypłaty ubezpieczenia samochodu na okres jednego roku, sześciu miesięcy i jednego miesiąca.

W najlepszym interesie ubezpieczenia jest, aby jednorazowo opłacać całą roczną składkę.

Oznacza to, że obsługiwanych jest mniej płatności, ale dostępny jest większy przepływ środków pieniężnych. Skutecznie pożyczasz pieniądze na ubezpieczenie na okres do jednego roku, płacąc z góry. Ubezpieczyciel nie otrzymuje pełnej sumy z góry, gdy wybierasz miesięczne raty i poświęca więcej czasu i wysiłku na częstsze regulowanie płatności. Ponadto przeczytaj tutaj, co to jest opłata za obsługę płatności ratalnych.

Opłaty ratalne w Kalifornii

Niektóre polisy obejmują różne koszty usług, które różnią się w zależności od ubezpieczyciela i stanu. W trosce o pełną otwartość omówmy koszt ubezpieczenia właścicieli domów w Kalifornii. Całkowity koszt ubezpieczenia Twojej polisy obejmuje opłatę za MGA. Jest to jednorazowa opłata administracyjna za wszystkie ubezpieczenia w Kalifornii. Pozwala nam to zapewnić wyjątkowy zasięg, którego w innym przypadku nie bylibyśmy w stanie zaoferować.

Obejmuje również kontrolę obciążenia. W przypadku konieczności wystawienia czeku pobierana jest również jednorazowa opłata. Oceny zewnętrzne kosztują 24 USD, oceny zewnętrzne i wewnętrzne 44 USD, a inspekcja domu o wysokiej wartości 175 USD. Koszt przeglądu pożaru to 64 USD. W przypadku kosztów instalacji obowiązuje stała opłata manipulacyjna w Kalifornii w wysokości 7 USD za każdą płatność motywacyjną po pierwszej.

Czy musisz płacić ratę co roku z góry, czy możesz płacić co miesiąc?

Twoja kondycja finansowa decyduje o najlepszym dla Ciebie rozwiązaniu. Na przykład płatności w ratach pomagają niektórym osobom skuteczniej budżetować co miesiąc. Inni korzystają z oszczędności na opłaceniu składki w całości lub przeznaczaniu gotówki na raty przy spłacie rocznej.

Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby ustalić opłatę za ubezpieczenie, jeśli zdecydujesz się dokonywać płatności co miesiąc. Nie zapomnij poprosić o automatyczne rabaty i inne rabaty, do których możesz się kwalifikować. Na podstawie tych informacji utwórz plan płatności. Aby Ci w tym pomóc, oto szablony planów płatności, które będą służyć jako przewodnik.

To okładka!

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, zakładam, że już zrozumiałeś, co to jest ubezpieczenie ratalne. Jeśli jednak masz problem z wyborem polisy ubezpieczeniowej i harmonogramem płatności, zasięgnij porady eksperta, aby uzyskać najtańsze ubezpieczenie bez zmniejszania zasięgu. Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach? Przeczytaj tutaj, co to jest ubezpieczenie szkła płaskiego i co to jest ubezpieczenie zdrowotne typu stop-loss. Dziękuję za zatrzymanie się! Mamy nadzieję, że się czegoś nauczyłeś, do następnego razu!