Co to jest skręcanie w ubezpieczeniach? Niesamowite fakty do poznania!

Czym jest skręcanie w ubezpieczeniach? Jest to akt, w którym agent zachęca ubezpieczonego do zmiany polisy ubezpieczeniowej, która nie jest nawet w najlepszym interesie tego ostatniego. Rzeczywiście, przy zakupie ubezpieczenia chcesz znaleźć równowagę między największą kwotą ochrony, odpowiednim odliczeniem i rozsądnymi stawkami.

Nikt nie chce płacić składek ubezpieczeniowych, ale po monsunie nie chcą pozostać bez naprawy dachu. W rezultacie wielu konsumentów zwraca się do asystenta wyboru polityki.

Co to jest skręcanie w ubezpieczeniach? Niesamowite fakty do poznania!

Niestety, niektórzy agenci podejmują praktyki etyczne, zazwyczaj niezgodne z prawem, znane jako skręcanie ubezpieczeń. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać ochronę ubezpieczeniową, musisz wiedzieć i zapobiegać skręcaniu ubezpieczenia. W tym artykule zrozummy, co oznacza skręcanie w ubezpieczeniach. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest ubezpieczenie od skrętów?

Czym więc jest skręcanie w ubezpieczeniach? Kiedy agent przekonuje ubezpieczającego, aby zrezygnował z obecnego ubezpieczenia w celu wsparcia nowej polisy, która nie służy jego najlepszym interesom, określa się to jako zwrot ubezpieczenia. Niektórzy agenci otrzymują opłaty za swoje polisy i mogą być zachęcani do zarabiania prowizji poprzez sprzedaż produktu, którego nie potrzebują.

Definiowanie skręcania w ubezpieczeniach

Nie wykorzystuje ubezpieczenia, aby nakłaniać Cię do zmiany polisy ubezpieczeniowej z jednego właściciela domu na drugiego. W końcu prawdopodobnie udałeś się do oficera, aby znaleźć nowy zasięg. Możesz dofinansować lub dokonać dopłaty, a teraz jest to świetna okazja, aby sprawdzić swój obecny zasięg.

Agent musiał być niezadowolony, gdy sprzedał polisę w zamian za „przekręcenie ubezpieczenia” nowej polisy. „Podkręcasz” fakty i uzyskujesz ubezpieczenie, które nie zastępuje odpowiednio poprzedniego ubezpieczenia. Kolejnym zwrotem w sprzedaży nowej polisy jest to, że agencja kieruje się większą prowizją lub zyskiem, a nie twoim najlepszym interesem.

W każdym razie, jeśli sprzedawca sprzeda Ci polisę leżąc z Tobą, nie otrzymasz optymalnego ubezpieczenia. Co więcej, agent może zmylić ubezpieczonego, aby zakwalifikować się do skrętu w elemencie rozczarowania. W każdym razie możesz być zainteresowany tym, dlaczego wybrać niezależnego agenta ubezpieczeniowego.

Jak uzyskać ochronę przed skręceniem ubezpieczenia

Cóż, już wiesz, co się kręci w ubezpieczeniach. Najpierw miej oko i przede wszystkim na twardą sprzedaż. Jeśli Twój agent promuje i sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo z powodu zmiany polityki, może nie działać w Twoim najlepszym interesie lub żądać dalszych szczegółów. Po drugie, zdobądź jak najwięcej informacji. Dobrzy agenci rozumieją, że edukacja jest częścią ich pracy. Pomogłoby, gdybyś był przygotowany do omówienia zalet i wad swoich wyborów politycznych.

Na przykład chciałeś wiedzieć, dlaczego Twój agent zaleca szerszy zasięg; w takim przypadku powinien być gotowy, aby udzielić ci doskonałej odpowiedzi. Po trzecie, poproś o czas na zbadanie zmiany polityki i przeanalizowanie oświadczenia o ujawnieniu. Jeśli agent nie chce udzielić Ci pisemnych informacji lub czasu na sprawdzenie Twoich możliwości, kontynuuj.

Skręcenie ubezpieczeń: znaki

Ogólnie rzecz biorąc, ważne wydarzenie życiowe będzie wymagało ponownej oceny Twojej obecnej polisy. Kupiłeś nowy samochód lub dom, urodziłeś dziecko lub rozpoczęła się nowa kariera. To czerwona flaga, jeśli agent powie ci, abyś poprawił zasięg, jeśli nic się nie zmieniło w twoim życiu.

Premium to to, czego używasz w zamian za ochronę, a zwykle wyższa składka wiąże się z większym zasięgiem. Dlatego to prawdopodobnie dużo, jeśli otrzymasz wyższy lub równy zasięg za mniejsze pieniądze z polisy zastępczej. Jednak może się to zmienić, jeśli składki są wyjątkowo tanie, a sprzedawca składa wiele obietnic.

Załóżmy, że agent porównuje twoje stare ubezpieczenie z nowym i odkrywa, że ​​czegoś brakuje. Nie zauważasz różnicy, prawda? A co z najszerszym możliwym zasięgiem? Czy jedna strona równania jest widoczna, a druga nie? Uważaj na częściowe lub niepełne ujawnienia.

Wreszcie, co dostanie agent, jeśli kupisz nowe ubezpieczenie? Masz prawo zapytać. Posiadanie dobrego agenta oznacza, że ​​dokłada wszelkich starań i czasu, aby pomóc Ci uzyskać najlepsze ubezpieczenie, a zadowoleni klienci szanują ich wiedzę i są gotowi za to zapłacić. Zwróć uwagę, że unikają lub blokują swoją odpowiedź, nawet jeśli nie czują się komfortowo rozmawiając o pieniądzach. Moi przyjaciele, jeśli nadal masz wątpliwości, najlepiej wiedzieć, w jakim wieku wykupić ubezpieczenie na życie.

Prawo dotyczące skręcania w ubezpieczeniach

Sektor ubezpieczeniowy jest szeroko regulowany, a przepisy i kodeksy postępowania dyktują sposób działania agentów. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi, że naruszono prawo lub kodeks postępowania, jego licencja może zostać cofnięta.

Twój agent ubezpieczeniowy powinien zasadniczo działać w celu ochrony Twojej stabilności finansowej. Nie możesz zapewnić ubezpieczenia, którego nie chcesz mieć. Musisz również podać całe fakty, aby wyciągnąć idealny wniosek.

Agenci nie mogą wprowadzać w błąd, kłamać ani fałszywie przedstawiać zasad. Tylko ze względu na swoją prowizję nie mogą promować jednego ubezpieczenia kosztem drugiego. Udzielanie błędnych porad lub niewywiązywanie się z „zobowiązania opiekuńczego” ma poważne konsekwencje.

To okładka!

Wiesz już, co kręci się w ubezpieczeniach. Czyn ten jest nieetyczny, ponieważ od agentów wymaga się promowania tylko tego, co jest najlepsze dla ubezpieczonego. Celem ubezpieczenia jest przede wszystkim uwolnienie klientów od stresu finansowego. Tylko z tego powodu najlepiej jest znaleźć dla siebie odpowiedniego agenta ubezpieczeniowego! Przeczytaj, jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu na życie.