Światła migoczą, gdy włącza się klimatyzator: 3 najważniejsze powody!

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje światła migoczą, gdy włącza się klimatyzator? Cóż, istnieją trzy powody, dla których taka sytuacja ma miejsce w twoim domu. Po pierwsze, twój AC potrzebuje doładowania, aby zacząć i potrzebują całej mocy, jaką mogą uzyskać, co czasami wpływa na jakość twoich świateł.

Podobnie jak twój klimatyzator, musisz również zebrać wystarczająco dużo siły, aby zrobić coś takiego, jak wstawanie każdego ranka z łóżka. Albo kiedy próbujesz unieść galon wody. W którym musisz zrobić sobie przerwę, aby przygotować się na doładowanie.

Światła migoczą

Nie panikuj, gdy światła lekko migoczą, ponieważ czasami są one normalne. Jednak zdarzają się sytuacje, w których problem tkwi w twoim urządzeniu. I właśnie tego dowiemy się o tym wszystkim. Więc chodźmy!

Powody, dla których włączenie klimatyzacji wpływa na oświetlenie

Pochłanianie wymaganej mocy nie jest jedynym powodem migotania światła. Jednak wciąż istnieje wiele powodów, aby to wyjaśnić i naprawić.

Jeśli światła nadal migają, mimo że od włączenia klimatyzatora minęło kilka minut, może to oznaczać problem z elektrycznością. Twoje światła nie powinny całkowicie przygasać i tracić jasności.

Musisz więc sprawdzić komponenty AC, aby dowiedzieć się, czy nie ma żadnych wgnieceń lub rozdarć. Ale zanim to nastąpi, oto lista możliwych powodów, dla których twoje światła migoczą, gdy włącza się klimatyzator.

Powód nr 1. Uszkodzony kondensator AC

Kondensator jest odpowiedzialny za zapewnienie innym elementom prądu przemiennego mocy potrzebnej do uruchomienia i działania. To także ta, która daje możliwość rozpoczęcia swojej jednostki.

Z drugiej strony przechowuje również energię lub elektryczność potrzebną do zasilania AC. Możemy więc tak powiedzieć, gdy światła migoczą po uruchomieniu klimatyzatora. Dzieje się tak, ponieważ kondensator magazynował część nadmiaru energii elektrycznej zebranej z żarówek.

Co się stanie, jeśli jest za słaby lub nie działa poprawnie? Twoje urządzenie i jego komponenty nie otrzymają wystarczającej mocy do uruchomienia lub pochłoną energię elektryczną z oświetlenia i innych urządzeń gospodarstwa domowego.

Jak to naprawić:

Poważne uszkodzenia sprawią, że twój kondensator będzie nie do naprawienia, co oznacza, że ​​nie ma innego sposobu na naprawienie go niż jego wymiana. Wymień go na nowy kondensator, który pasuje do twojego urządzenia. Lub kondensator podobny do starego.

Jeśli jednak nie znasz tego sprzętu, powinieneś zanieść swój klimatyzator do firmy naprawczej i zlecić naprawę technikowi.

Powód 2. Zbyt duże obciążenie obwodu

Taka sytuacja zwykle ma miejsce, gdy mieszkasz w domu w wieku około 30 lat lub więcej. Te domy nie były w stanie zapewnić wystarczającego zasilania wszystkim nowoczesnym urządzeniom, zwłaszcza AC.

Dzięki temu AC będzie dzielić obwód z innymi urządzeniami elektrycznymi, takimi jak światła.

Jest to więc jeden z powodów, dla których Twoje światła migoczą, ponieważ mają ograniczone zasilanie. I muszą się dzielić, ale twój AC potrzebuje więcej mocy i próbuje pobrać całą energię z twoich świateł.

Jeśli migotaniu towarzyszy brzęczący dźwięk drutu, jest to znak, że obwód jest przeciążony. A ta sytuacja jest niebezpieczna, jeśli nie zostanie natychmiast naprawiona. Może to nawet spowodować porażenie prądem, odcięcie zasilania lub pożar.

Jak to naprawić:

Pierwszym krokiem jest wyłączenie i odłączenie wszystkich urządzeń i przewodów podłączonych do przeciążonego obwodu. To działanie zapobiegnie dalszym uszkodzeniom Ciebie i Twojego domu.

Następnie wezwij profesjonalistę i pozwól mu zbadać twoje obwody i okablowanie. Możesz też poprosić go o sprawdzenie klimatyzacji i poproszenie o najlepsze rozwiązanie. Najprawdopodobniej doradzi ci zapewnienie osobnego kursu dla twojego AC, ponieważ będzie on potrzebował całej mocy ze względu na złożoną technologię.

Powód #3. Łzy na przewodach

W przewodach mogą pojawić się rozdarcia, które mogą uniemożliwić przepływ prądu w kierunku twoich świateł. Po włączeniu pochłania energię z oświetlenia i wraz z niewystarczającym przepływem powoduje migotanie i zanikanie światła.

Ten powód nie jest bardzo niebezpieczny w porównaniu z przeciążonym obwodem, ale nadal musisz podjąć natychmiastowe działanie. Przewody mogą być odsłonięte i mogą spowodować porażenie prądem dzieci lub innych osób w domu.

Jak to naprawić:

Sugerujemy skontaktowanie się z elektrykiem w celu sprawdzenia wszystkich przewodów i urządzeń elektrycznych. Mogą również naprawić zwęglone przewody i ewentualnie je wymienić, aby zapobiec przyszłym problemom.

Światła nadal migają, gdy klimatyzacja jest wyłączona

Jeśli twoje światła nadal migoczą, nawet jeśli twój AC jest wyłączony, mogą występować inne problemy z okablowaniem i gniazdami, które nie dotyczą twojego AC. Jednak słaba izolacja może powodować niskie napięcie w elektryczności. Albo okablowanie jest brudne i zawodne, albo może nadejść burza.

Lub w twoich obszarach może być zasilanie niskonapięciowe. Może wystąpić problem w elektrowni lub dziale zasilania, więc powinieneś skontaktować się z nimi w celu uzyskania wyjaśnień.

Zawijanie

I to są powody, dla których Twoje światła migoczą, gdy włącza się klimatyzator. Wszystkie te warunki są niebezpieczne i należy natychmiast skontaktować się z elektrykiem lub technikiem AC.

Podjęcie natychmiastowych działań może zapobiec rozszerzeniu się uszkodzenia i uczynieniu go bardziej poważnym lub niebezpiecznym. Więc chroń swój dom, mając kogoś, kto to naprawi. Powodzenia!