Jak zrobić przenośny klimatyzator? 10 prostych kroków!

Jak zrobić przenośny klimatyzator? Do wykonania przenośnego klimatyzatora w domu jest tylko dziesięć kroków! Aby uzyskać bardziej szczegółowe i szczegółowe kroki, przeczytaj ten artykuł.

Zbliża się letni upał. Dlatego nadszedł czas, abyś zrobił swój tani i przenośny klimatyzator. Co więcej, łatwo to zrobić!

Jak zrobić przenośny klimatyzator? 10 prostych kroków!

Ponieważ klimatyzatory są w jakiś sposób drogie, możesz pomyśleć o możliwej alternatywie. Ten klimatyzator dla majsterkowiczów pomoże tymczasowo złagodzić upał lata.

Potrzebujesz tylko niewielkich niedrogich materiałów z pobliskiego sklepu z narzędziami lub magazynu. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz żadnej wiedzy elektrycznej, aby go skonfigurować.

Kroki tworzenia przenośnego klimatyzatora

Jest kilka kroków, których musisz się nauczyć i wykonać, aby zbudować i wykonać przenośny klimatyzator. Ale niestety nie da się tego zrobić w mgnieniu oka.

Tak więc, aby odpowiedzieć: jak zrobić przenośny klimatyzator?

Oto następujące kroki, o których musisz pamiętać:

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować materiały. Bez nich nie będziesz w stanie wykonać przenośnego klimatyzatora.

Upewnij się jednak, że możesz znaleźć te materiały w swoim gospodarstwie domowym. Może to być kosztowne, jeśli masz tendencję do kupowania nowych rzeczy.

Oto następujące materiały, które musisz przygotować:

  • lodówka
  • Wiertarka
  • Dwie kolanka z PVC o średnicy 5 cali
  • Taśmy klejące
  • Sharpie lub czarny marker
  • Baterie
  • Wentylator bezprzewodowy lub przenośny
  • Piła
  • kostki lodu

Krok 2. Zaznacz kształt wentylatora

Następnym krokiem jest umieszczenie baterii w wentylatorze bezprzewodowym. Następnie umieść go w pokrywie lodówki. Upewnij się, że jest w środku.

Za pomocą pisaka nakreśl kształt wentylatora bezprzewodowego. Tam, ty nakreśliłeś.

Krok 3. Wywierć otwór w górze

W środku okręgu, który utworzyłeś na górze, zrób mały otwór. Ten krok pozwoli znacznie szybciej wyciąć okrągły kształt piłą, którą masz.

Krok 4. Zrób otwór na wentylator

Włóż brzeszczot do otworu. Następnie wytnij prostą linię do okręgu, który nakreśliłeś z otworu. Kontynuuj cięcie na całym obwodzie koła.

Powtórz proces.

Krok 5. Umieść wentylator na scenie

Po zamknięciu pokrywy lodówki umieść wentylator bezprzewodowy w otworze. Upewnij się, że tył wentylatora jest skierowany w stronę układu chłodzenia. Następnie przyklej obramowania taśmą klejącą, aby utrzymać je na miejscu.

Z tyłu i z przodu wentylatora bezprzewodowego zaklej również wszystkie rogi. Możesz również dodać odrobinę koloru za pomocą drukowanej taśmy klejącej lub dowolnych posiadanych dekoracji.

Krok 6. Zarysuj, śledząc wszystkie rury

Powinieneś umieścić jedną zakrzywioną rurę w jednym rogu chłodziarki lub lodówki. Następnie prześledź to. Wykonaj tę samą procedurę na drugiej połowie lodówki.

Krok 7. Wykonaj otwór prowadzący za pomocą wiertarki

Zrób otwór w okrągłym otworze w taki sam sposób, jak wywierciłeś otwór w pokrywie. Powinieneś zrobić ten krok po obu stronach lodówki.

Krok 8. Zrób otwór na rury

Za pomocą piły należy wykonać kilka otworów. Te otwory są przeznaczone na rury, które masz.

Krok #9. Wstaw rury

Włóż zakrzywione rury dalej w odpowiednie otwory. Upewnij się, że końcówki zakrzywionych rurek są skierowane do góry.

Podobnie jak w przypadku wentylatora bezprzewodowego, zamknij zakrzywioną rurkę w otworze. Użyj ponownie, taśmą klejącą, aby przykleić ją na rogach.

Krok 10. Połóż lód

Włóż do lodówki kostki lodu lub dowolny dostępny lód. Następnie nie zapomnij zakryć pokrywy i włączyć wentylator bezprzewodowy jako ostatni krok. Przenośny klimatyzator, który wykonałeś, powinien zacząć pompować całkiem zimne powietrze w ciągu 9-10 minut.

Proszę bardzo! Sam wykonałeś przenośny klimatyzator.

Jaki kryje się za tym mechanizm?

Łatwo zobaczyć, jak ten przenośny klimatyzator wytwarza chłodne powietrze. Bezprzewodowy wentylator umożliwia przedostawanie się powietrza do lodówki. Co więcej, lodówka chłodzona lodem.

Następnie chłodne lub zimne powietrze przechodzi przez oba końce zakrzywionych rur. Poczekaj, aż poczujesz zimną bryzę.

3 sugestie, które możesz śledzić

Istnieją trzy profesjonalne rekomendacje, o których należy pamiętać. Aby uzyskać jak najwięcej z klimatyzatora, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

Najpierw weź kilka butelek wody. Następnie zamroź je zamiast używać pakowanego lub pokrojonego w kostkę lodu do klimatyzatora. Zamrożone butelki na wodę są łatwe w użyciu i można je wielokrotnie zamrażać.

Możesz używać wentylatorów zasilanych energią słoneczną zamiast wentylatorów zasilanych bateriami. Eliminuje konieczność wymiany baterii.

Aby uzyskać perfumowane powietrze, umieść na lodzie kilka zmiękczaczy do tkanin.

Wniosek

Aby wykonać przenośny klimatyzator, wystarczy przygotować kilka materiałów. Nie zapomnij jednak o lodówce, rurach, wentylatorze i lodzie, ponieważ są to niezbędne rzeczy.

Ten przenośny klimatyzator jest przeznaczony wyłącznie do użytku tymczasowego. Jeśli masz tendencję do posiadania długotrwałej lodówki, musisz kupić prawdziwy klimatyzator, aby ochłodzić swój dom.

To wszystko na temat: jak zrobić przenośny klimatyzator?