Jak zakryć klimatyzator w ścianie? 6 łatwych sposobów!

Czy chcesz, aby klimatyzator był mniej widoczny, więc zadałeś sobie pytanie „jak zakryć klimatyzator w ścianie?” Istnieje około sześciu typowych sposobów i innych hacków na życie, które możesz zastosować, aby zakamuflować swój klimatyzator na ścianie.

Jeśli posiadasz klimatyzator okienny, możemy również przedstawić kilka sposobów na jego osłonięcie od strony zewnętrznej. Wycięcie dziury w ścianie czasami nie jest czyste i idealne.

Jak zakryć klimatyzator w ścianie? 6 łatwych sposobów!

Są pęknięcia i szorstkie powierzchnie, a ty nie masz czasu na ich naprawę.

Ale nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci życie i uczynić Twój dom lepszym. Bądźcie na bieżąco!

Kreatywne sposoby na ukrycie klimatyzatora

Pomimo celu, jakim jest zakamuflowanie ich na naszej ścianie, nadal musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wentylacja i przepływ powietrza.

Te dwa są niezwykle ważne. Masz możliwość zdejmowania pokrowca lub przymocowania go na stałe do ściany. Jeśli jednak chcesz, aby był stały, powinien umożliwiać ciągły przepływ powietrza.

Ale w przypadku zdejmowanych pokryw AC możesz być bardziej kreatywny dzięki projektom. Powinniśmy przejść do sedna. Dlatego oto kilka sugestii, jak zakryć klimatyzator w ścianie.

Sposób #1. Wbudowana szuflada

Ta opcja jest najczęstszym sposobem na ukrycie klimatyzacji. Czasami jednak okazuje się, że jest to wielofunkcyjna szuflada z innym schowkiem, nie tylko na klimatyzację.

Niektórzy wolą całkowicie zakryć swoje jednostki, więc mają drzwi w swoich szufladach. Ale nadal muszą go otworzyć, jeśli chcą użyć swojego AC, aby powietrze rozeszło się do pomieszczenia.

Sposób #2. Niestandardowa drewniana okładka

Drewniane okładki nie są trwałe i możesz być z nimi kreatywny. Na przykład możesz użyć dekoracyjnej tkaniny lub papieru do pokrycia jednej strony drewna.

Strona, która będzie dla Ciebie widoczna i stanie się kontrastem z Twoją ścianą. Możesz też malować na płótnie i przypinać je do drewna. I bezpośrednio wkładasz go z powrotem lub wyjmujesz z jednostki klimatyzacyjnej.

Sposób #3. Panel ścienny

Panele ścienne są obecnie popularne ze względu na to, jak przydatne mogą być do dekoracji wnętrz. I ma różne wzory i wzory. Jest również wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal i inne, co czyni je wyjątkowymi.

Masz możliwość, aby panel był mniejszy, tylko na tyle, aby zakryć twoją jednostkę. Lub kupujesz cały produkt, aby przymocować go do ściany.

Sposób #4. Półka ruchoma

Ta sugestia będzie działać jak Twoja wbudowana szuflada lub szafka. Ale to jest dłuższe i może pomieścić więcej artykułów gospodarstwa domowego lub inne minimalne dekoracje.

Możesz umieścić to nad zagłówkiem, a jedna część powinna zawierać twój AC. I nadal masz dużo miejsca na umieszczenie roślin lub ramek do zdjęć.

Sposób #5. Gotowa grafika okładki LG

Czy wiesz, że firma LG sprzedaje gotowe obudowy do klimatyzatorów ściennych? Cóż, mają, a także mają różne wzory, które pasują do wystroju wnętrza.

Po zainstalowaniu AC możesz wybrać projekt z dokładnym rozmiarem dla Twojego typu AC i dołączyć go.

Sposób #6. Kurtyna

Ta opcja nie sprawia, że ​​klimatyzacja jest niewidoczna, ale może przyczynić się do wystroju Twojego pokoju. Możesz także wybrać dowolny kolor zasłony i tkaninę.

Jeśli jednak wybrałeś grubszy, powinieneś przesunąć go na bok, co pozwoli na sprawny przepływ powietrza. Ale jesteś dobry, jeśli masz cieńsze tkaniny.

Pokrowce na inne części twojego urządzenia

Niektóre jednostki klimatyzacji mają dwa elementy, jeśli jest to system dzielony. Lub jest podłączony do dziury w ścianie i nie chcesz, aby był widoczny. Jedna z tych opcji dotyczy również strony zewnętrznej lub jednostki zewnętrznej twojego klimatyzatora. Więc czytaj dalej.

Opcja nr 1. Ogrodzenie drewniane

Ten pomysł będzie wyglądał naturalnie, jeśli Twój dom jest zrobiony z drewna lub Twoje otoczenie jest w 80 procentach wykonane z drewna. Możesz też zbudować skrzynkową osłonę na jednostkę zewnętrzną swojego klimatyzatora okiennego.

Jeśli jednak nie leży na ziemi, musisz znaleźć sposób na utrzymanie osłony na miejscu. Ponadto Twoja jednostka powinna być w stanie odpowiednio oddychać.

Opcja nr 2. Osłona rejestru żaluzji

Ta osłona pełniłaby funkcję dekoracyjnego panelu ściennego. A dzięki niemu możemy nadać osłonom kratek wentylacyjnych bardziej elegancki wygląd. Wzory tych okładek są głównie w stylu vintage i antycznym. Możemy to wykorzystać po wewnętrznej stronie naszej ściany.

Opcja nr 3. Ściana z winorośli

Możesz użyć tej ściany do jednostki zewnętrznej swojego klimatyzatora. I wyglądałoby to naturalnie, gdyby pnącza pełzały po ścianie przypominającej płot.

Jeśli Twój klimatyzator znajduje się w pobliżu ogrodu kwiatowego lub innych roślin, byłby to również doskonały pomysł.

Opcja #4 Półka na rośliny

Możemy rozważyć tę opcję jako półkę zewnętrzną, która może zakamuflować się na ścianie. Może również dodać kontrastu, jeśli masz ścianę wykonaną z cegieł.

Ta ściana wyglądałaby jak stojak na buty z małymi przegródkami przeznaczonymi na sukulenty, kwiaty lub jakiekolwiek drobne rośliny.

To okład

To wszystkie informacje, które zebraliśmy na temat „jak pokryć klimatyzator w ścianie?” Nie ma nic złego w improwizacji domu i nadaniu priorytetu jego wnętrzu i wyglądowi zewnętrznemu.

Ale kiedy masz do czynienia z klimatyzacją, musisz wziąć pod uwagę przepływ powietrza i jego potrzebę wentylacji. Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze sugestie. Do zobaczenia wkrótce!