Jak zainstalować klimatyzator w oknie przesuwnym w poziomie? 4 proste kroki!

Jak zamontować klimatyzator w oknie przesuwnym w poziomie? Istnieją cztery kroki, które musisz wiedzieć, jak zainstalować klimatyzator w poziomym oknie przesuwnym; w tym artykule omówimy te kroki poniżej.

Wiele krajów ma ograniczone klimatyzatory przeznaczone do okien z podwójnymi zawiasami, które chcą wykorzystać w oknach przesuwanych poziomo.

Jak zainstalować klimatyzator w oknie przesuwnym w poziomie? 4 proste kroki!

Możliwe jest zbudowanie konstrukcji, która przekształci te klimatyzatory w okna przesuwne. Ten przypadek ma miejsce, jeśli masz ich kilka. Ponadto ich ceny są znacznie niższe niż jednostki stacjonarne, jednostki mobilne czy centrala wentylacyjna.

Zazwyczaj mamy tendencję do oglądania poziomych okien przesuwnych w naszym domu, w pokojach. W ten sposób łatwo jest zbudować i zainstalować klimatyzator. Nie możesz jednak zapomnieć o przygotowaniu materiałów przed zrobieniem czegoś takiego. Bez tego nie można pomyślnie przeprowadzić instalacji.

W oknie przesuwnym możesz zainstalować różne rodzaje klimatyzatorów. Najlepiej zainstalować przenośne, okienne lub zwykłe klimatyzatory. Uważam, że klimatyzator centralny lub typy split nie są możliwe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Kroki instalacji klimatyzatora w oknie przesuwnym w poziomie

Instalacja klimatyzatora zajmuje tylko kilka kroków. Ten proces pomoże ci osiągnąć swój cel.

Odpowiadając na pytanie: jak zamontować klimatyzator w oknie przesuwnym poziomym? Oto następujące kroki, o których musisz pamiętać:

Krok 1. Zmierz

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, to zmierzyć szerokość klimatyzatora. W obliczeniach uwzględnij również wyloty wystające z boku.

Następnie nie zapomnij oszacować i obliczyć wysokość. Ta zmierzona wysokość musi być również wysokością ramy, nie obejmując górnej ani dolnej wargi.

Następnie należy również zmierzyć długość otworu okiennego (wysokość). Ten pomiar należy wykonać bezpośrednio przy szybie, ponieważ zapewni to najmniejszą długość otworu.

Minimalne błędy mogą odbiegać od okna, co skutkuje nadmiernie długą wysokością.

Krok 2. Przytnij drewno i zbuduj ramę

Najpierw wytnij żądaną długość i szerokość tarcicy. Następnie rozważ pomiary, które wykonujesz, aby Cię poprowadzić.

Umieść krótszą płytę o wymiarach dwa na cztery na podłodze i przymocuj końcówki długich płyt do mniejszego kawałka. Użyj wkrętów pokładowych, po dwa w każdym punkcie łączenia, biorąc pod uwagę głębokość drewna.

Zrób prostokąt, wkładając jedną małą płytę o wymiarach dwa na cztery między długimi na przeciwległym końcu. Najpierw sprawdź, czy krawędzie są kwadratowe.

Doskonałą opcją jest wstawienie tego prostokąta w ramę okna, aby upewnić się, że działa.

Powinien być w stanie wsunąć się na miejsce i opierać o szklany panel. Możesz użyć śrub, aby pomóc zaklinować go w pozycji, jeśli jest trochę poluzowany podczas instalacji.

Krok 3. Połącz ramkę

Następnym krokiem jest wypłukanie klimatyzatora. Umieść klimatyzator w ramie, dolną częścią skierowaną na zewnątrz. Górna warga prawdopodobnie ma kształt litery U, a tylna strona jest nieco krótka.

Umieść ostatni kawałek o wymiarach dwa na cztery na wierzchu. Ale nie dokręcaj jeszcze tego. Przechyl klimatyzator tak, aby przednia pionowa część górnej wargi była idealnie wyrównana z przednim rogiem drewnianej ramy. Ale najpierw trzeba dowiedzieć się, dokąd powinna iść ta sekcja dwa na cztery.

Rzuć okiem na całą konfigurację, utrzymując klimatyzator na miejscu, aby upewnić się, że jest wystarczająco odchylony.

Eksperci zaprojektowali klimatyzatory tak, aby przechylały się przeciwnie od szyby do pustej. Jeśli uważasz, że to nachylenie jest za małe, usuń ten ostatni kawałek drewna, aby miał mniej niż 3,5 cala szerokości przed umieszczeniem go na miejscu.

Umieść ten kawałek drewna w odpowiednim miejscu na konstrukcji i oznacz go. Oznacz również krawędź frontu w miejscu, w którym będzie ona stykać się z tym elementem ramy.

Ten znak pomaga określić rozmiar arkusza drewna, który ukryje szczelinę w górnej części ramy. Ponownie wyłącz klimatyzator z ramy i zastąp go tym kawałkiem drewna.

Krok 4. Instalacja klimatyzacji

Delikatnie otwórz okno i przesuń panel do środka przeciwnie na konstrukcji okna, aby zakończyć instalację. Przymocuj go długimi śrubami przez kawałek drewna i do konstrukcji otaczającej otwór okienny, jeśli chcesz zwiększyć stabilność.

Użyj wsporników kątowych do boków, które trudno przykręcić. Zainstaluj klimatyzator, wsuwając go na miejsce i mocując śrubą. Możesz również użyć zacisków, aby docisnąć ramę na miejscu, jeśli wydaje się, że jest trochę poluzowana.

Na koniec nie zapomnij wypełnić wszystkich luk, które pojawiają się w twojej ramce. Chłodna bryza z twojego AC może uciec w tych dziurach.

Wniosek

Ponownie, musisz się nauczyć tylko czterech kroków, jak zainstalować klimatyzację na poziomych oknach. Po pierwsze, nie zapomnij o materiałach, takich jak drewno, śruby i tym podobne.

Przeprowadzenie tej instalacji nie jest takie trudne. Najpierw jednak musisz wiedzieć, jaki klimatyzator posiadasz.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie: Jak zamontować klimatyzator w oknie przesuwnym poziomym?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź ten link.