Jak zainstalować klimatyzator okienny w ścianie? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować klimatyzator okienny w ścianie? Podsumowaliśmy około siedmiu kroków, które możesz zrozumieć i zrozumieć. Po tym artykule będziesz mógł to zrobić samodzielnie.

Klimatyzatory okienne są najczęściej używanym typem klimatyzacji wśród właścicieli domów. Może zapewnić chłodniejsze powietrze w pomieszczeniu niż przenośne klimatyzatory i są tańsze niż inne typy.

Jak zainstalować klimatyzator okienny w ścianie? 7 prostych kroków!

W przeciwieństwie do przenośnych klimatyzatorów podczas instalacji klimatyzatora okiennego należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Na przykład, jeśli chcesz umieścić go w ścianie, musisz go przewiercić.

Ale nie martw się, ponieważ omówimy proces instalacji. Najpierw musisz zastanowić się, co znajduje się za ścianą, przez którą zamierzasz się przewiercić. Powinieneś być świadomy, czy wewnątrz ściany są jakieś przewody lub kanalizacja. Przebicie tych elementów może spowodować zakłócenia w dostawie prądu i wody.

Jednym z czynników jest również wysokość pomieszczenia. I chcemy was uprzedzić, że prawdopodobnie do tego procesu będziecie potrzebować kilku materiałów.

Kroki instalacji klimatyzatora okiennego w ścianie

Teraz zacznijmy omawiać kroki, jak zainstalować klimatyzator okienny w ścianie. A oto one:

Krok 1. Określ swoje wymiary i materiały

Użyj wymiarów swojego urządzenia jako otworu w ścianie. Ale dodamy później dodatkową przestrzeń na odlewanie i zatyczki.

Zidentyfikuj więc wymiary, wystarczająco duże, aby pasowały do ​​twojego AC i dodaj kilka cali. Następnie idziemy kupić potrzebne materiały. Pamiętaj, że możesz użyć dowolnych rzeczy, które lubisz, do wewnętrznej i zewnętrznej strony swojego klimatyzatora.

Użyjemy drewna jako przykładu, ponieważ łatwiej je wyciąć i znaleźć. A oto możliwe materiały, których potrzebujesz:

  • Drewno (sklejka i na korki)
  • Wiertarka i wyrzynarka
  • Śruby lub gwoździe i pistolet do gwoździ
  • Uszczelnij
  • Malować
  • Ołówek i linijka

Krok 2. Wytnij dziurę

Użyj ołówka lub dowolnego markera, aby naszkicować kontur ściany. Upewnij się, że jest prosty i ma prawidłowe wymiary.

Za pomocą wiertarki lub wyrzynarki podążaj za liniami, aby utworzyć otwór. I usuń oryginalną ścianę, aby oczyścić obszar i upewnić się, że cięcie jest proste.

Krok 3. Zrób wewnętrzną granicę

Zmierz boki otworu i wykonaj pudełko na podstawie zebranych wymiarów. Następnie możesz zapytać, co zamierzamy zrobić ze sprawą?

Będzie służyć jako wewnętrzna granica otworu, co zapewni czystsze wyjście i dom dla twojego AC. A także, aby zakryć wszystkie przerwy, które zrobiłeś w ścianie.

Przymocuj to pudełko do ściany za pomocą gwoździarki lub wiertarki. Jeśli twoja ściana składa się z płyt kartonowo-gipsowych lub drewna, ta faza będzie mniej skomplikowana, ale zajmie więcej czasu, jeśli będzie to cegła lub kamienie.

Krok 4. Przygotuj sklejkę

Zmierz wymiary wolnej przestrzeni w otworze i użyj tego dla swojej sklejki. To drewno posłuży jako dodatkowa obudowa i wsparcie dla Twojego klimatyzacji. I otoczymy to na twojej jednostce.

Upewnij się, że sklejka jest wystarczająco mocna i gruba, aby utrzymać urządzenie. Następnie korzystając z zebranych wymiarów dotnij sklejkę do wymaganego rozmiaru. Następnie zmierz ciało swojego AC, tylko jego ciało. Możesz mierzyć w jego środku lub w górnej części jego jednostki, a nie na przednim panelu.

Użyj wymiarów, aby wyciąć otwór w sklejce i sprawdź, czy twój AC pasuje do otworu.

Krok 5. Załóż korek

Zbierz cztery drewniane patyki o grubości ¾ cala. To drewno będzie służyć jako korek sklejki z twojego klimatyzatora.

Umieść patyki po obu stronach otworu i przymocuj je za pomocą gwoździarki lub śrub. Tylko upewnij się, że może utrzymać się na miejscu i może unieść ciężar sklejki i klimatyzacji.

Pamiętaj, że zapobiegnie to rozpadowi i rozpadowi AC.

Krok 6. Włóż sklejkę

Po przymocowaniu korka nadszedł czas na włożenie sklejki. Zabezpiecz go na miejscu za pomocą gwoździ i pistoletu do gwoździ.

Sprawdź dokładnie, czy ogólna ramka może utrzymać klimatyzator na miejscu. Spróbuj poruszyć jednostką i sprawdź, czy jest wystarczająco ciasna. Nie ignoruj ​​żadnych swoich wątpliwości, szczególnie w tej chwili. Użyj uszczelniacza do uszczelnienia wszystkich połączeń, a ta substancja zwiększy bezpieczeństwo materiałów drewnianych.

Krok 7. Wykończenie

Nie zapomnij poprosić elektryka o pomoc w sprawie kabli i wyłączników. Niektórzy z nas nie są ekspertami, dlatego najlepszym wyborem jest zwrócenie się o pomoc.

Sprawdź, czy zewnętrzna strona urządzenia może odpowiednio opróżniać. Masz również możliwość zbudowania skrzynki grillowej lub osłony na zewnętrzną część, zwłaszcza gdy jest umieszczona 10 stóp nad ziemią.

Na zewnętrznej stronie możesz również użyć nadmiaru drewna, aby dodać zewnętrzny odlew. Możesz pomalować drewno, co może dodać akcentu do Twojej ściany.

Możesz wybrać dowolny kolor lub możesz użyć lakieru, aby nadać drewnu bardziej naturalny wygląd. Na koniec wszak dodatkowe środki włóż klimatyzator i ciesz się świeżym, chłodnym powietrzem.

Zawijanie!

A oto jak zamontować klimatyzator okienny w ścianie.

To nie takie proste, ale niezbyt skomplikowane, zgadzasz się? Cóż, mamy nadzieję, że wszystkie informacje, które podaliśmy, nauczyły Cię czegoś.

Teraz możesz cieszyć się instalowaną jednostką! Poinformuj nas o swoich postępach.

Powodzenia i miłego dnia!