Jak ukryć klimatyzator okienny na zewnątrz? 4 proste sposoby!

Jednostka zewnętrzna może wyglądać nieatrakcyjnie, więc możesz się zastanawiać, jak ukryć klimatyzator okienny na zewnątrz. Możesz to zrobić na cztery proste sposoby. A te poznasz, czytając dalej.

Wyobraź sobie, że urządzasz przyjęcie na swoim podwórku i widzisz, jak urządzenie niszczy Twoje dekoracje. Ale oczywiście nie chcesz, żeby tak się stało.

Jak ukryć klimatyzator okienny na zewnątrz? 4 proste sposoby!

Ale nie martw się, ponieważ zapewnimy Ci różne sposoby ukrycia urządzenia na zewnątrz. Na przykład, w mgnieniu oka, możesz ukryć klimatyzator okienny na zewnątrz.

Więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do tego!

Sposoby ukrywania klimatyzatora okiennego na zewnątrz

Możesz wykorzystać swoją kreatywność w ukrywaniu jednostki zewnętrznej, ale jeśli w tej chwili skończą Ci się pomysły, możesz wybrać jedną z poniższych opcji. Oto sposoby na ukrycie klimatyzatora okiennego na zewnątrz:

Opcja nr 1. Ukrywanie się w roślinach

Ponieważ zewnętrzny klimatyzator nawijający jest zwykle umieszczony na podwórku lub podwórku, można go łatwo ukryć za pomocą roślin. Ta opcja ukryje klimatyzator i poprawi jego wydajność. Dzieje się tak, ponieważ rośliny łatwo wydzielają lub pobierają powietrze. Ponadto codzienne podlewanie roślin spowoduje również nawilżenie powietrza.

Dzięki temu klimatyzatorowi będzie łatwiej odprowadzić gorące powietrze, które zassało do wnętrza.

Wybierając roślinę do użycia, upewnij się, że nie ma ona inwazyjnych korzeni, ponieważ może to uszkodzić twoją jednostkę pod spodem. Innym czynnikiem, na który musisz uważać, są krzaczaste rośliny. Trzeba go przycinać co tydzień, aby nie urósł za duży i pokrył całą jednostkę. Dzieje się tak, ponieważ może hamować przepływ powietrza w klimatyzatorze.

Opcja nr 2. Kupowanie obudowy AC

Jeśli nie masz czasu na codzienne podlewanie rośliny i przycinanie jej co tydzień, potrzebujesz jednorazowego rozwiązania.

Obudowa klimatyzatora została zaprojektowana tak, aby ukryć urządzenie bez poświęcania czasu na jego konserwację. Są to elementy dekoracyjne, które przypominają wygląd ogrodzenia ogrodowego, dzięki czemu będą uzupełnieniem Twojego motywu na zewnątrz.

Istnieją również dołączone panele, dzięki czemu można odpowiednio ukryć jednostkę klimatyzacji w zależności od miejsca. Nie tylko to, ale te obudowy są również dostępne w wielu kolorach. W związku z tym możesz wybrać ten, który będzie pasował do Twojego gustu.

Jeszcze lepiej, wybierz kolor, który pasuje do twojej farby zewnętrznej. Możesz nawet dostać te, które są zaprojektowane z wzorami kamuflażu.

Jeśli masz na to wystarczający budżet, możesz nawet dostać model o dużej wytrzymałości. Są one zwykle wykonane ze stali i żywicy, a następnie zaprojektowane z kotwami gruntowymi dla dodatkowego wsparcia. Więc nawet jeśli jest stale wystawiony na działanie promieni UV i złej pogody, jego wygląd się nie zmieni.

Opcja nr 3. Ogrodzenie sztachetowe

Inną opcją jest uzyskanie ogrodzenia pikietowego zaprojektowanego z dwóch stron, dzięki czemu można ukryć obie strony klimatyzatora na zewnątrz. Oznacza to, że ukryje wszystkie strony jednostki widoczne z twojej bramy.

Więc każdy, kto wejdzie do twojego domu, nie zauważy klimatyzatora. Istnieje również inna korzyść z zastosowania płotu w osłonie zewnętrznej jednostki klimatyzacyjnej.

Ponieważ ogrodzenie ma tylko dwie strony, całkowicie odsłoni trzecią stronę. Dlatego czwarta strona to ta, która jest zwrócona do ściany. Dzięki temu nie musisz się martwić, że pikieta zablokuje przepływ powietrza z klimatyzatora. W przeciwnym razie wpłynie to niekorzystnie na jego wydajność.

Opcja nr 4. Skrzynka do sadzenia i siatka kratowa

Jeśli nie chcesz dużo wydawać na obudowę AC, nie martw się, ponieważ możesz zdecydować się na tę opcję. Połączenie sadzarki i kratki jest urocze i może dobrze zakryć klimatyzator.

Jeśli lubisz przebywać na zewnątrz w czystości, z pewnością docenisz sposób, w jaki to rozwiązanie nie zasłania tarasu warstwami liści i gruzu. Ale musisz uważać na dwie rzeczy.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że prześwit między jednostką AC a ekranem kratowym jest wystarczająco duży. W przeciwnym razie ekran utrudni ucieczkę gorącego powietrza z klimatyzatora.

Ponadto pomogłoby, jeśli zestawisz to połączenie w taki sposób, aby uzyskać dostęp do klimatyzatora w celu konserwacji.

Pamiętaj, że musisz regularnie czyścić otwory w ekranie, ponieważ nie tylko odprowadza to ciepło z klimatyzatora, ale także pochłania zanieczyszczenia i brud.

To okładka!

Masz to, ludzie! Masz cztery opcje, jak ukryć klimatyzator okienny na zewnątrz.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, aby nie blokować przepływu powietrza. Ponadto pomogłoby, gdybyś pamiętał, że twoja jednostka jest nadal dostępna.

To znaczy, nie możesz skupiać się na zakrywaniu brzydkiej jednostki z zewnątrz.

Upewnij się również, aby dokładnie zmierzyć jednostkę AC. Rozwiązanie, którego użyjesz, musi być większe niż klimatyzator o kilka cali ze wszystkich stron. Ma to na celu zapewnienie, że zostanie całkowicie ukryty. Zewnętrzna jednostka klimatyzacyjna nie będzie już straszna.

Czy chcesz zresetować swójAC? Kliknij tutaj.