Jak podłączyć skrzynkę rozłączającą do klimatyzatora? 6 prostych kroków, które musisz wiedzieć!

Jak podłączyć skrzynkę rozłączającą do klimatyzatora? Okablowanie skrzynki rozłączającej w klimatyzatorze można wykonać w sześciu prostych krokach. Ten artykuł dokładnie to omówi, aby Cię poprowadzić. Czym jednak jest skrzynka rozłączająca?

Skrzynka rozłączająca, zwana również skrzynką bezpieczników, jest jednym z dodatkowych elementów klimatyzatora. Chroni wszystkie obwody, przełączniki i przewody klimatyzatora pomimo regularnych zmian temperatury w jego otoczeniu.

Jak podłączyć skrzynkę rozłączającą do klimatyzatora? 6 prostych kroków

Co więcej, często można zlokalizować skrzynkę rozłączającą na zewnątrz domu. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzator musi wydzielać ciepło, które wytwarza podczas pracy. I aby zapobiec kontaktowi ze skraplaczem.

Czy wiesz, że agregat skraplający jest niebezpieczny? Jest to bardzo niebezpieczne, gdy mamy do czynienia z tym pierwiastkiem, ponieważ ma napięcie 220-240 woltów. Dlatego pomogłoby, gdybyś był ostrożny podczas instalowania skrzynki rozłączającej. Jednak niektóre jednostki nie wymagają skrzynki rozłączającej. Czasami już to mają.

Dlatego przed wykonaniem tej czynności przygotuj instrukcję obsługi, aby uzyskać dodatkową wiedzę i informacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Kroki podłączania skrzynki rozłączającej do klimatyzatora

Istnieje sześć prostych kroków, aby wiedzieć, jak podłączyć lub zainstalować skrzynkę rozłączającą. Ta wiedza pomoże Ci i oszczędzi Twoją kieszeń przed zatrudnieniem eksperta do wykonania tej czynności. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: jak podłączyć skrzynkę rozłącznika do klimatyzatora? Oto następujące kroki, które musisz wziąć pod uwagę:

Krok 1. Wyłącz wyłącznik

Podczas instalowania skrzynki rozłączającej do obecnego klimatyzatora, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest wyłączenie wyłącznika 240 V na przełączniku zasilania. Ta część jest kluczowym krokiem w zapobieganiu katastrofalnym wypadkom, takim jak śmiertelne porażenie prądem. Dlatego, aby być bezpiecznym, wyłącz wszystko, a szczególnie ten komponent.

Krok 2. Wybierz idealny obszar

Następnym krokiem, który należy wykonać, jest zamontowanie puszki rozłączającej w miejscu, dokładnie na ścianie przylegającej do klimatyzatora. Możesz odłączyć prawidłowe gniazda rozłączne po pomyślnym zainstalowaniu skrzynki rozłączającej. Nie zapomnij dokręcić i zabezpieczyć wszystkich kabli i przewodów w odpowiednich pozycjach w urządzeniu.

Krok 3. Przygotuj skrzynkę rozłączającą do okablowania

Po wyłączeniu wyłącznika możesz odłączyć przewody i kable. Wszystko to można znaleźć w skrzynce elektrycznej wewnątrz klimatyzatora. Następnie podłącz kabel skrzynki rozłączającej do przełącznika elektrycznego. Aby przenieść linię w obrębie urządzenia, wykonaj otwór w miejscu, w którym zmieści się skrzynka rozłączająca.

Aby upewnić się, że otwór znajduje się we właściwym miejscu, zmierz i wywierć mniejszy otwór za pomocą długiej wiertarki. Ta linia, kabel wejściowy z głównego obwodu zasilania, musi być obsługiwany w każdym przypadku poprzez usunięcie części zewnętrznej osłony, aby odsłonić przewody.

Następnie, przed włożeniem przewodu do złącza światłowodowego i zamocowaniem go w skrzynce rozłączającej, oderwij około 0,75 cala ich osłony. Następnie, z zapasem około 16 do 20 cali na obu końcach, przytnij kolejny drut.

Następnie przymocuj jeden koniec przewodu zasilającego do głównego wyłącznika klimatyzatora. Następnie umieść drugi koniec, aby odłączyć pudełko, wykonując ten sam proces. Następnie podłącz wszystkie kable do odpowiednich zacisków. Na koniec załóż osłonę głównego wyłącznika po wykonaniu wszystkich czynności.

Krok 4. Umieść skrzynkę rozłączającą

Teraz nadszedł czas, aby umieścić skrzynkę rozłączającą na swoim miejscu. Na skrzynce rozłączającej będzie hak, aby ją zabezpieczyć. Płyty wsuną się w otwory z drugiego końca ścieżki, aby je połączyć i odłączyć.

Bez względu na położenie lub kierunek przewodu w skrzynce rozłączającej, oznacz odłączony przewód. Płyty spadną w puste miejsca, gdy odwrócisz się w trybie wyłączenia. Ponadto zapobiega przepływowi energii przez panel.

Krok 5. Włącz klimatyzator

Po zainstalowaniu skrzynki rozłączającej należy włączyć klimatyzator. Najpierw podejdź do głównego wyłącznika i wyłącznika. Następnie włącz samo urządzenie. Uruchom klimatyzator, aby sprawdzić i zweryfikować, czy operacja się powiodła.

Jeśli jednak nie działa, powtórz proces i sprawdź wszystkie kable, aby upewnić się, że wszystko zostało prawidłowo umieszczone. Jeśli po wykonaniu wszystkich czynności klimatyzacja nie działa, czas skontaktować się z serwisem klimatyzacji.

Krok 6. Kontrola końcowa

Mocno przymocuj skrzynkę rozłączającą do konstrukcji. Uszczelnij wszelkie otwory wokół pudełka, które mogą umożliwić przedostanie się deszczu i szkodników do wnętrza urządzenia. Nawet jeśli odłączysz połączenie, wystarczająca wilgotność w pudełku może spowodować, że elektryczność przeskoczy przez pojemnik.

Wniosek

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: jak podłączyć skrzynkę rozłączającą do klimatyzatora? Ponownie, istnieje sześć kroków, aby podłączyć skrzynkę rozłączającą do AC. Ponadto zależy to od modelu i marki.