Jak działa sprężarka klimatyzacji? 4 zaskakujące funkcje!

Jak działa sprężarka klimatyzacji? Rolą sprężarki klimatyzatora jest sprężanie wszystkich gazowych czynników chłodniczych. Ponadto podnosi ciśnienie i temperaturę wewnątrz klimatyzatora.

Czym jednak jest sprężarka klimatyzacji? Element klimatyzatora, który zwiększa ciśnienie i temperaturę gazowego chłodziwa opuszczającego cewkę parownika, nazywa się sprężarką klimatyzatora.

Jak działa sprężarka klimatyzacji? 4 zaskakujące funkcje!

Sprężarka musi pobudzić ciśnienie czynnika chłodniczego, aby wytworzyć różnicę ciśnień. Sprężarka musi zwiększyć ciśnienie czynnika chłodniczego, aby wytworzyć różnicę ciśnień. Płyny o wyższym ciśnieniu przemieszczają się na płyny o niższym ciśnieniu.

Zasadniczo sprężarka klimatyzatora podnosi ciśnienie obecne w czynniku chłodniczym, aby przejść do chłodziwa o stosunkowo niskim ciśnieniu wewnątrz wężownicy parownika.

Jak działa sprężarka klimatyzacji?

Zwykle sprężarkę klimatyzatora można umieścić wewnątrz wężownicy/jednostki skraplacza. Jest to pierwiastek, który inicjuje reakcję łańcuchową, w wyniku której gazowy czynnik chłodniczy lub chłodziwo ochładza się.

Usuwanie ciepła ma miejsce, gdy powietrze przepływa przez obszar parownika w normalnej temperaturze. Ciepło powietrza wędruje do chłodziwa parowego, a następnie jest pompowane do sprężarki.

Następnie gazowy czynnik chłodniczy jest sprężany, skraplany w ciecz, a następnie wyrzucany pod ciśnieniem. Na tym etapie czynnik chłodniczy jest znacznie cieplejszy niż wcześniej. Wężownice skraplacza rozprowadzały ciepło. Chłodziwo jest znowu chłodne w momencie, gdy dotrze do końca cyklu. Cewki parownika są odpowiedzialne za wtryskiwanie tych chłodziw.

Ten cykl będzie kontynuowany, jeśli będziesz miał tendencję do korzystania z klimatyzatora. Niektóre systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji są wyposażone w sprężarki, które negują procedurę, w wyniku czego powietrze jest ciepłe, a nie zimne. Jednak sprężarki mają również określoną pracę do wykonania. Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie:

Jak działa sprężarka klimatyzacji? Oto jego inne funkcje:

Funkcja #1. Transport lotniczy

Przenoszenie ciepła do systemu jest jednym z najważniejszych zadań Twojego klimatyzatora.

Po pierwsze, otwór wentylacyjny klimatyzatora zaczyna zasysać wilgotne powietrze do urządzenia, o ile temperatura wzrośnie powyżej standardowej temperatury pokojowej. Następnie, zmuszając wilgotne powietrze do wejścia do wężownicy skraplacza, przybywa sprężarka.

Sprężarka klimatyzatora zaczyna pompować powietrze do cewki skraplacza po przechwyceniu go przez urządzenie. Rozpoczyna się, gdy gazowy czynnik chłodniczy przekształca ciepłe powietrze w zimne i przewiewne powietrze, do którego jesteś przyzwyczajony, co skutkuje chłodniejszym powietrzem.

Funkcja #2. Usuwanie wilgoci

Oprócz transportu powietrza kompresor klimatyzacji wspomaga również urządzenie w usuwaniu wilgoci. Dlatego możesz spodziewać się, że pokój zmoczy się i zamoczy, jeśli nie działa prawidłowo.

Funkcja nr 3. Kompresja cieczy

Sprężarka klimatyzatora spełnia swoje zadanie przekształcania gorącego powietrza w płyn, gdy urządzenie je przechwytuje. Następnie przechodzi przez wlot sprężarki, który pomaga schłodzić gorącą ciecz.

Następnym etapem jest, aby płyny klimatyzacyjne docierały do ​​sprężarki klimatyzatora jako gaz pod niskim ciśnieniem.

Jeśli sprężarka klimatyzatora ulegnie awarii, płyn nie będzie trawiony prawidłowo, co prowadzi do wydzielania gorącego powietrza, nawet jeśli używasz opcji zimnej.

Funkcja #4. Usuwanie i kondensacja gorącego schłodzonego gazu ‍

W klimatyzatorze sprężarka klimatyzatora odpowiada również za wyciąganie i sprężanie gorących, schłodzonych gazów, dzięki czemu może działać w znacznie wyższej temperaturze i ciśnieniu.

Oznaki i objawy popularnych problemów ze sprężarkami klimatyzatorów

Skoro znasz już podstawowe zadania kompresorów klimatyzatorów, pozwól, że przedstawię niektóre z najbardziej typowych problemów i sygnałów ostrzegawczych.

Oto, na co należy zwrócić uwagę:

Znak #1. Twój klimatyzator nie działa

Jeśli klimatyzator nie wytwarza zimnego powietrza, oznacza to, że należy wymienić lub naprawić sprężarkę. Jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistą od klimatyzacji.

Znak 2. Silnik sprężarki nie włącza się

Po kilku próbach, gdy silnik klimatyzatora nie działa, nadszedł czas, aby zastanowić się, czy wystąpił problem z kondensatorem rozruchowym.

Jeśli twoje urządzenie nie ma silnika sprężarki, sugeruję, aby go zainstalować.

Jeśli jednak Twój klimatyzator ma taki klimatyzator i nadal ma problemy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest skontaktowanie się ze specjalistą od klimatyzacji, który dokona jego inspekcji i zaleci wymagane naprawy lub wymiany.

Znak #3. Klimatyzator włącza się i wyłącza

Jeśli klimatyzator włącza się i wyłącza, może to oznaczać, że masz zepsutą sprężarkę. Źródłem problemu może być przepalony bezpiecznik lub uszkodzony przewód.

Jeśli twoje urządzenie zaczyna źle się zachowywać przez wielokrotne włączanie i wyłączanie, radzę natychmiast sprawdzić przełącznik i okablowanie. Jeśli jednak problem nie ustąpi po wykonaniu wszystkich możliwych procedur rozwiązywania problemów, skontaktuj się z profesjonalnym specjalistą od klimatyzacji.

Pomogą Ci rozwiązać problem. Jeśli jednak zaniedbujesz ten problem, możesz mieć wysokie rachunki za prąd.

Wniosek

Ponownie, praca kompresora polega na tym, aby powietrze wypuszczane przez klimatyzator było zimne. Ma wiele funkcji, w tym transport powietrzny, kompresję cieczy i usuwanie gazu.

Ponadto istnieją problemy, które można napotkać ze sprężarkami. Ponownie zadzwoń do eksperta, aby ci pomógł.

I to wszystko na temat: jak działa kompresor klimatyzacji?

Aby uzyskać więcej powiązanych artykułów, kliknij tutaj.