Jak czyścić przenośny klimatyzator? W 6 prostych krokach!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić przenośny klimatyzator? Istnieje około sześciu łatwych do wykonania kroków. A po przeczytaniu tego nie będziesz miał problemu z czyszczeniem przenośnego AC.

Konserwacja klimatyzatora obejmuje jego czyszczenie i utrzymywanie wysokiej jakości i świeżości powietrza. Ale jak często należy go czyścić? Nie powinieneś być zadowolony, jeśli czyścisz go tylko raz w roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że natychmiast uszkodzisz AC. Ten post pomoże Ci zapoznać się z najskuteczniejszą metodą jej czyszczenia. Czekać na dalsze informacje!

Jak czyścić przenośny klimatyzator? W 6 prostych krokach!

Kroki czyszczenia przenośnego klimatyzatora

Częstotliwość czyszczenia klimatyzatora powinna zależeć od zmian pogody i użytkowania. Zaleca się jednak czyszczenie całego urządzenia raz na sześć miesięcy. Pamiętaj jednak, że profesjonaliści sugerują czyszczenie filtra raz na dwa tygodnie, aby utrzymać dobrą jakość powietrza.

Nie jest to trudne, ale zajęłoby to dużo czasu i wysiłku, jeśli jest to twój pierwszy raz. Jednak po tym artykule zapewniamy, że Twój przenośny klimatyzator będzie wyglądał i działał jak zupełnie nowy produkt. I możesz oszczędzać energię, co oznacza niższe rachunki za prąd! Teraz powinniśmy zająć się etapami czyszczenia przenośnego klimatyzatora. Oto one.

Krok 1. Przygotuj swoją jednostkę

Przed czyszczeniem wyłącz klimatyzator i odłącz go od centralnego źródła zasilania. Ponieważ zamierzamy później usunąć filtr, nie chcielibyśmy, aby urządzenie działało, gdy nie jest podłączone.

W tym kroku zbierzesz również trochę materiałów i narzędzi, których użyjesz do czyszczenia. Możesz potrzebować odkurzacza z miękkimi końcówkami szczotek. Ale jeśli go nie masz, miękka szczotka lub szmatka mogą działać, ale nie wydajnie. W razie potrzeby odłącz kable i wąż wylotowy od urządzenia. Lub jeśli chcesz wyczyścić klimatyzację na zewnątrz lub w innym miejscu.

Krok 2. Usuń filtr(y)

Niektóre przenośne zasilacze, takie jak marki LG, mają więcej niż jeden filtr. Musisz więc przeczytać instrukcję lub sprawdzić wszystkie strony przenośnego klimatyzatora. Jeśli widzisz zdejmowane osłony, które wyglądają jak grille, to właśnie tam możesz znaleźć filtry. Jednak nie wszystkie jednostki są sobie równe, więc sprawdź dokładnie. Otwórz przednie panele. Następnie możesz bez wysiłku wyjąć filtry za uchwyt. Nie bój się zginać filtrów w razie potrzeby. Są elastyczne, ponieważ są wykonane w 90 procentach z ekranu.

Krok 3. Wyczyść filtr(y)

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie filtra, ale nie zaszkodzi zrobić je wszystkie.

Metoda nr 1. Moczyć

Użyj dużej wanny lub pojemnika wystarczająco dużego, aby filtr leżał płasko na powierzchni, ze wszystkimi krawędziami zanurzonymi w wodzie z mydłem. Po namoczeniu kulki kurzu mogą rozpuścić się w wodzie. A chemikalia mogą przenikać przez ekrany. Po kilku chwilach wytrzyj filtr miękką szmatką, aby go wysuszyć. Ale ten sposób nie jest wystarczająco wydajny, aby usunąć cały brud.

Metoda nr 2. Spryskaj

Użyj spryskiwacza z mieszanką detergentu i wody, aby równomiernie zwilżyć ekrany. Upewnij się, że spryskujesz wszystkie boki i krawędzie filtra. Zetrzyj cały brud czystą szmatką. Ale możesz też delikatnie szczotkować ekran przed wytarciem. Nie szczotkuj agresywnie.

Metoda #3. Odkurzanie

Ten krok nie obejmuje zwilżania sit filtra wodą. Ale używając odkurzacza z małymi szczoteczkami, możesz przepuścić go przez powierzchnię filtra. Zassie cały brud, pozostawiając niewiele lub żadnych cząstek kurzu. Pamiętaj, że wykonanie wszystkich trzech może dać lepsze i wiarygodne wyniki. I upewnij się, że zostawisz filtry do wyschnięcia przed ponownym umieszczeniem ich w urządzeniu.

Krok 4. Odkurz cewki skraplacza

Po wyjęciu filtra z tyłu widać widoczny element wewnętrzny, który wygląda jak cienkie kawałki metalu ułożone pionowo i obok siebie. Jest to prawdopodobnie skraplacz lub wymiennik ciepła i działa podobnie do filtra. I są odpowiedzialni za zapewnienie doskonałej jakości powietrza.

Włóż więc nasadkę szczotkową do dyszy odkurzacza i zacznij czyścić płetwy. Pozwól włosiu wsunąć się w płetwy pionowo i delikatnie. Powinniśmy upewnić się, że może odessać cały brud. Wykonaj ten krok, aż szczotkujesz całą powierzchnię.

Krok 5. Wytrzyj zewnętrzne i dostępne powierzchnie

Wytrzyj zewnętrzną powierzchnię urządzenia wilgotną szmatką. Możesz również wytrzeć wewnętrzne boki i krawędzie, które nie zawierają żadnych elementów elektrycznych. Następnie wytrzyj urządzenie do sucha czystą i miękką ściereczką.

Krok 6. Złóż to wszystko z powrotem

Wyczyściłeś wszystkie elementy, które możesz wyczyścić bez ich demontażu. Teraz musisz włożyć filtr(y) i zamknąć zewnętrzne panele. Jeśli wcześniej odłączyłeś kable, podłącz je ponownie. Upewnij się, że są mocno i prawidłowo zamocowane. Podłącz główny kabel do gniazdka. A Twój przenośny klimatyzator może działać lepiej i uwalniać świeże powietrze, tak jak był zupełnie nowy.

To okład

Tak czyści się przenośny klimatyzator. Kroki są łatwe do naśladowania! Ale najlepiej byłoby, gdybyś ostrożnie obchodził się ze sprzętem, aby uniknąć uszkodzenia jego części, zwłaszcza elektrycznych. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej pomocnych przewodników. Do zobaczenia wkrótce!