Ile kosztuje cewka klimatyzatora? Pomocna lista wydatków!

Sam klimatyzator kosztuje dużo, ale jesteś ciekawy, ile kosztuje cewka klimatyzatora? Cewka parownika zwykle kosztuje około 200 USD za model podstawowy i może osiągnąć nawet 1500 USD, jeśli możesz sobie pozwolić na najlepszą jakość wężownicy skraplacza. Zamiast tego jest to od 400 do 1200 dolarów.

Technicznie rzecz biorąc, kupując klimatyzator, nie musisz porównywać cen każdego elementu, ponieważ cena jednostek klimatyzacji zależy wyłącznie od modelu, marki i funkcji. Ale jeśli musisz wymienić cewki klimatyzatora, to jest to czas, który będziesz musiał poświęcić na konkretną część układu klimatyzacji.

Ile kosztuje cewka klimatyzatora? Pomocna lista wydatków!

Zwykle kosztowałoby to około 2180 USD za wymianę cewki parownika, chyba że urządzenie nadal jest dostępne w ramach ubezpieczenia gwarancyjnego. Ale jeśli chcesz zrobić to sam, przygotuj minimalną kwotę od 600 do 850 USD, aby wymienić wadliwe cewki i naładować urządzenie.

Jednak nadal będzie to zależeć od rodzaju posiadanego klimatyzatora, marki i modelu. Niezależnie od tego, ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, czym są cewki AC, ile kosztuje ich wymiana, gdy trzeba naprawić cewki AC i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej o cewkach klimatyzatora, czytaj dalej.

Dowiedz się, jakie są cewki klimatyzatora

Każda część klimatyzatora jest niezbędna do jego działania. Nawet śruba odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu obudowy w stanie nienaruszonym. Niezależnie od tego, cewki klimatyzacyjne mają do odegrania kluczową rolę.

Jeśli nie wiesz, jest cewka parownika i cewka skraplacza. Wężownica parownika to miejsce, w którym znajdują się czynniki chłodnicze, takie jak freon. Ta część jest umieszczona w obszarze jednostki, która znajduje się w twoim pokoju.

Powietrze w twoim pokoju jest zasysane, które przechodzi przez szczotki uzdatniania powietrza, prowadząc je do powierzchni wężownicy parownika i jej żeberek. Po czym nastąpi proces chłodzenia.

Zaczynając od wężownic parownika, schładzając czynnik chłodniczy, Freon zamienia powietrze w parę wodną. Para trafi do sprężarki, która zwykle znajduje się w jednostce skierowanej na zewnątrz.

Idąc dalej, gorący gaz przenoszony przez gaz zostanie przeniesiony do jednostki skraplającej, gdzie wężownice skraplacza schładzają go, aby powrócił do postaci płynnej. A urządzenie usunie ten płyn. Podsumowując, klimatyzator schładza powietrze za pomocą czynnika chłodniczego i odbierając ciepło.

Zarówno cewki parownika, jak i skraplacza odgrywają kluczową rolę w tworzeniu magii AC. Jeśli więc jeden z nich ulegnie uszkodzeniu, musisz go jak najszybciej wymienić.

Ile kosztuje wymiana cewki klimatyzatora?

Teraz, gdy wylądowałeś w głównym temacie, pozwól nam odpowiedzieć, ile kosztuje cewka klimatyzatora. Jak wspomniano powyżej, kosztowałby około 2180 USD za domowy centralny system klimatyzacji na wymianę, która wymagałaby profesjonalnego mechanika.

t obejmuje wydatki na materiały instalacyjne, czyszczenie, demontaż starej wężownicy, ponowne podłączenie przewodu odpływowego prądu przemiennego, koszt nieosłoniętej lub z obudową wężownicy parownika oraz robociznę.

Ale jeśli zdarzy ci się nadal obowiązywać gwarancja na AC, zainstalowanie cewek i robociznę na HVAC kosztowałoby Cię tylko 600 USD, a w przypadku niektórych jednostek bez gwarancji byłoby to około 1980 USD.

Niezależnie od tego, jeśli myślisz, że możesz to zrobić sam, pomoże ci to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wyjęcie starych cewek i naładowanie jednostki AC kosztowałoby tylko około 600 do 850 USD.

Możesz poprosić o pomoc znajomych i poczęstować ich pyszną przekąską, aby zapłacić za ich pracę. Z drugiej strony rozłóżmy koszty wymiany cewki klimatyzatora.

Koszt wężownic parownika i skraplacza

Cewki parownika zwykle kosztują 200 USD, ale mogą kosztować nawet 1500 USD, w zależności od rodzaju posiadanej jednostki klimatyzacyjnej. Jeśli chodzi o wężownice skraplacza, trzeba będzie wymienić całą jednostkę zewnętrzną. Kiedy musisz kupić nową cewkę skraplacza, przygotuj kwotę co najmniej 400 USD, ale jeśli jesteś zamożny, możesz wybrać najlepsze, co może Cię kosztować 1200 USD

Opłata instalacyjna

Jeśli zadzwoniłeś po profesjonalistę, byłaby to najlepsza opcja do wyboru. Technik HVAC zwykle pobiera 50 USD i 150 USD za godzinę, a wymiana cewek zajmie trochę czasu, więc przygotuj kwotę 500 USD i 1500 USD na koszty robocizny.

Całkowity koszt instalacji nowych cewek AC

Jeśli jedna z cewek jest uszkodzona, wpłynie to na drugą. Dlatego większość techników HVAC sugeruje wymianę wężownic parownika i skraplacza. A to kosztuje 1700$ i 11 000$. Drogie, prawda?

Dlatego warto zadbać o to, aby Twoje urządzenie było czyste i regularnie sprawdzane, aby zapobiec jego nieprawidłowemu działaniu.

Wniosek

I to wszystko na temat „ile kosztuje wężownica klimatyzatora” Ponownie, wężownica parownika kosztuje około 200-1 500 USD, a wężownica skraplacza 400-1 200 USD. A wymiana starego urządzenia na nowe będzie kosztować znacznie więcej.

Będziesz wiedział, czy twoje cewki AC będą wymagały wymiany, jeśli twoja jednostka, w szczególności centralna jednostka AC, ma około 10 do 15 lat. A może jeśli urządzenie wydaje dziwny dźwięk. Nieważne, to wszystko. Dzięki, że wpadłeś!