Dlaczego mój klimatyzator śmierdzi? 7 szokujących powodów!

Czy wyczuwasz dziwny zapach w swoim domu i dowiadujesz się, że pochodzi ono z Twojego klimatyzatora, dlatego zastanawiasz się, dlaczego mój klimatyzator śmierdzi?

Dlaczego mój klimatyzator śmierdzi? 7 szokujących powodów!

Oczywiście chcesz odkryć źródło, aby znaleźć sposoby na jego wyeliminowanie. Dla twojej informacji, nieprzyjemny zapach w domu może również wskazywać na poważne zagrożenie.

Mikroby, grzyby, pyłki, łupież, włosy, brud i kurz, które nagromadziły się w Twoim urządzeniu, powodują problemy zdrowotne. Niestety spowoduje to również uszkodzenie podzespołów, prowadząc do awarii i napraw.

Ponadto spowoduje to, że przez otwory wentylacyjne pojawią się różnego rodzaju zapachy. Jest o wiele więcej rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, więc po prostu czytaj dalej!

7 najczęstszych powodów, dla których Twój klimatyzator śmierdzi

W tej sekcji poznasz wspólnego winowajcę dziwnego zapachu wydobywającego się z klimatyzatora.

Ponadto będziesz wiedział, co możesz zrobić, aby się ich pozbyć.

Dlaczego więc mój klimatyzator śmierdzi? Oto następujące powody:

#1. Brudne skarpetki pachną

Jeśli miski odpływowe są zatkane, a wężownice parownika są brudne, może to powodować śmierdzący zapach stóp lub brudnych skarpet.

Profesjonalne czyszczenie to rozwiązanie tego problemu.

#2. Pleśń, pleśń i musi

Nadmiar wilgoci lub wilgoci w jednostce klimatyzacyjnej może powodować tworzenie się pleśni i pleśni. Aby temu zapobiec, musisz poprawić drenaż, naprawić wszystkie nieszczelności i często wymieniać filtry.

Ponadto musisz zaplanować coroczne dostrajanie klimatyzatora.

Innym sposobem zapobiegania powstawaniu pleśni i pleśni w jednostce i domu jest posiadanie osuszacza dla całego domu.

Jeśli planujesz modernizację swojego urządzenia, upewnij się, że będzie obejmować ogólne czyszczenie. Powinien wykryć wszelkie problemy z pleśnią lub pleśnią. Nie tylko to, ale powinno również wyczyścić wężownice parownika, a także przewód odpływowy.

#3. Dym papierosowy

Jeśli ktoś pali w Twoim domu, zapach dymu papierosowego może gromadzić się w wężownicach parownika i filtrze powietrza.

W rezultacie powietrze wydobywające się z klimatyzatora może pachnieć po włączeniu. W takim przypadku należy wymienić filtr powietrza i zaplanować profesjonalne czyszczenie i regulację.

Ponadto powiedz palaczowi, aby palił na zewnątrz.

#4. Ścieki

Jeśli masz w domu suchą pułapkę P, gazy kanalizacyjne mogą dostać się do domu.

Możesz spróbować uruchomić wodę z każdego zlewu w swoim domu, aby napełnić pułapkę wodą. Ma to na celu zablokowanie zapachów ścieków.

Ale po sprawdzeniu suchych pułapek P i nie wydaje się, aby to one były przyczyną problemu, rura wentylacyjna lub linia szycia mogą zostać przerwane.

W takim przypadku należy natychmiast wezwać technika HVAC lub profesjonalnego hydraulika.

#5. Siarka lub zgniłe jajko

Jeśli czujesz w domu zapach zgniłych jajek, może to oznaczać, że gdzieś wycieka gaz.

Gaz ziemny jest bezwonny, ale podczas produkcji jest dodawany z merkaptanem. Ta substancja chemiczna nadaje jej charakterystyczny zapach zgniłych jaj.

Kolejnym znakiem wskazującym na ulatnianie się gazu są ścieżki krzewów lub trawy, których kolory zmieniły się na pomarańczowe lub brązowe.

#6. Zapach spalenizny

Możesz powiązać zapach spalenizny z problemami mechanicznymi, takimi jak przegrzanie silnika lub problemy z okablowaniem. Ten problem jest poważny, więc powinieneś natychmiast wyłączyć system.

W niektórych przypadkach zapach może przypominać proch strzelniczy. Wskazuje to na zwarcie w silniku wentylatora lub na płytce drukowanej klimatyzatora. Jeśli zapach spalenizny nie ustąpi, wyjdź z domu i zadzwoń do straży pożarnej w Twojej okolicy.

Topienie niektórych elementów z tworzywa sztucznego może również wydzielać zapach zgniłego jajka. Musisz wyłączyć obwody zasilania w skrzynce z wyłącznikami.

Jeśli ponowne wejście do domu jest już bezpieczne, wezwij specjalistę HVAC, aby upewnić się, że nie ma problemów mechanicznych ani elektrycznych w jednostce.

#7. Brudne śmieci śmierdzą

Jeśli istota w systemie kanałów umrze, trudno będzie zignorować jego zapach. Musisz więc wykryć to wcześniej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć system klimatyzacji, a następnie otworzyć okna i drzwi w celu wentylacji.

Następnie natychmiast wezwij specjalistę.

Ważne rzeczy do zapamiętania

Jeśli czujesz zapach zgniłych jajek z otworów wentylacyjnych:

  • Nie używaj zapalniczek ani zapałek
  • Otwórz okna i drzwi
  • Zgaś otwarte płomienie
  • Nie używaj urządzeń elektrycznych
  • li>
  • Opuść budynek
  • Wyłącz dopływ gazu i zadzwoń do firmy gazowniczej

To okładka!

Po uzyskaniu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego mój klimatyzator śmierdzi?” i co z tym zrobić, łatwo byłoby zakończyć ten problem.

Pamiętaj, że jeśli próbujesz zatuszować zapach za pomocą świec zapachowych lub aerozoli, po prostu pogarszasz jakość powietrza.

Powinieneś chronić siebie i swoją rodzinę przed problemami zdrowotnymi, takimi jak trudności w oddychaniu, bóle głowy, problemy ze snem, nudności, podrażniona skóra i oczy.

Zadzwoń teraz do specjalisty i zaplanuj inspekcję.