W komercyjnym tunelu foliowym, która strona jest najlepsza do uprawy pomidorów?

W komercyjnej szklarni, która strona jest najlepsza do uprawy pomidorów? Omawianie pomidorów w tunelu foliowym jest raczej zabawne ze względu na specyfikację uprawy. Mówi się, że uprawa pomidorów nie jest dla osób o słabym sercu.

Prawdą jest, że potrzebują szczegółowych wytycznych, ponieważ pielęgnacja pomidorów może różnić się od innych upraw. Jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę, jest najlepsza strona uprawy rośliny.

W komercyjnym tunelu foliowym

Jaki jest najlepszy sposób na uprawę pomidorów w szklarni?

Przy kilku podejściach konieczne jest znalezienie najlepszego sposobu uprawy pomidorów w szklarni.

  • Początkowo, aby wyprodukować owoce, temperatura w szklarni musi wynosić maksymalnie 65 stopni Fahrenheita w nocy i 80 stopni Fahrenheita w ciągu dnia. Może to obejmować chłodzenie tunelu foliowego w ciągu dnia i ogrzewanie w nocy, w zależności od regionu, w którym się znajdujesz.
  • Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest cyrkulacja powietrza. Możesz zastosować wentylatory wyciągowe i odpowiednie odstępy dla roślin. Cyrkulacja pomaga również utrzymać odpowiedni poziom wilgotności, aby zmniejszyć częstość występowania chorób.
  • Aby uzyskać odpowiednią liczbę pomidorów i przedłużyć sezon wegetacyjny, zaplanuj rotację dwóch upraw. Oznacza to, że rośliny jesienne należy wysiewać na początku lipca lub na początku czerwca, a przy zbiorach wiosennych należy je wysiewać w grudniu i do połowy stycznia.
  • Przeszczepy należy sadzić na wilgotnej glebie, więc łodyga musi być przykryta około pół cala powyżej poprzedniej linii gleby. Zanim rośliny osiągną wysokość stopy, muszą mieć zainstalowany system krat.

Która strona jest najlepsza do uprawy pomidorów?

Uprawa pomidorów w tunelu foliowym, o której wiadomo, że ma większe zapotrzebowanie w przeliczeniu na jednostkę niż jakiekolwiek pole lub uprawa. Nawyki produkcyjne powinny zajmować znaczną ilość czasu, przy szacowanej średniej pracy dla szklarni o wymiarach 30 na 100 stóp około 25 godzin tygodniowo.

Wraz z doświadczeniem hodowcy czas powinien zostać skrócony. Na przesadzanie i zbieranie plonów potrzeba więcej czasu, ale mniej czasu na każdą roślinę potrzeba od przesadzenia do zbiorów. Pamiętaj, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy i pracy przed potrzebną pracą.

A co z systemem glebowym? Konstrukcja tunelu foliowego musi być zbudowana na działce. W tych systemach nie ma żadnych wykopów, a dom musi być zbudowany tak, aby pasował do nachylenia terenu. Nawożenie i podchody są identyczne jak w przypadku pomidorów polowych, a budowane domy powinny zapewniać najlepszą wentylację.

W tej części zawiera podwójne szerokie drzwi na każdym końcu z wentylatorami umieszczonymi wystarczająco wysoko na każdym końcu, zmniejszając w ten sposób możliwość przedostawania się zimnego powietrza na uprawiane rośliny. Takie domy mają również możliwość bocznego zwinięcia lub okien, które również zwiększają wentylację.

Czy rośliny pomidora muszą znajdować się w szklarni?

Powinieneś być w stanie wystawić pomidory na zewnątrz, gdy minie ryzyko związane z mrozem, ale lepiej sprawdzą się w tunelu foliowym na noc w pomieszczeniu aż do lata, ponieważ temperatury w ciągu dnia zaczynają spadać poniżej 17 stopni Celsjusza.

Jeśli chcesz uprawiać pomidory w doniczkach na zewnątrz, zadbaj o to, aby rośliny nie wyschły zbytnio lub nie przesadziły. Pamiętaj, że pomidory nie lubią nieregularnego podlewania ani nadmiernego podlewania. Sporadyczne podlewanie może powodować gnicie końcówki kwiatu lub pękanie owoców. Unikaj również podlewania wieczorami. Pomidory mogą zużywać mniej wody w nocy, a najlepiej jest podlewać rano i wczesnym popołudniem.

O ile ogrodnik nie rośnie w jednej z donic i nie wykorzystuje rozpuszczalnych w wodzie składników odżywczych dla roślin, muszą być dostępne nawozy do karmienia roślin, dopóki nie zostaną ustalone. Możesz użyć nawozu o wysokiej zawartości potasu do pomidorów, aby zachęcić do większego kwitnienia i rozwoju owoców.

Jaki jest najlepszy pomidor do uprawy w szklarni?

Sungold 

Zaliczany do kategorii pomidorów koktajlowych, Sungold dojrzewa wcześnie, aż do uzyskania złotej pomarańczy, gotowy do zbioru latem. Charakteryzują się wyjątkowo słodkim smakiem, są znane z tego, że pozostają silniejsze, bardziej rozciągnięte niż inne odmiany wiśni i mogą być przygotowane do zbioru dwa razy w tygodniu, gdy zaczną produkować owoce.

Oferta

Ferline to duża odmiana, która w ostatnich próbach wykazuje tolerancję. Mogą wytwarzać ciężkie plony w kolorze ciemnoczerwonym, owoce o okrągłym kształcie i wadze 150 gramów. Owoce również dają najlepsze smaki. Te pomidory są idealne do uprawy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Czarny opal

Następnie pomidory Black Opal są hodowane z tradycyjnych odmian, w tym czereśni, i chociaż są smaczne nawet w stanie surowym, po ugotowaniu lub grillowaniu zamieniają się w czerwone pomidory.

Ailsa Craig

Dzięki cechom otwartego zapylania pomidory Ailsa Craig należą do najbardziej przystępnych cenowo odmian na rynku. W połączeniu z głębokim smakiem pomidora ma odpowiednią mieszankę słodyczy i kwasowości.

Rozkosz ogrodnika

Odmiana pomidorów Cordon, Gardener’s Delight, będzie rosła najlepiej, gdy będzie przycinana w okresie wegetacji. Są również typu krzewiastego.

Czy możesz uprawiać pomidory zimą w szklarni?

Uprawa pomidorów zimą w tunelu foliowym jest niewiarygodnie możliwa, ale może być kosztowna. Koszty mogą obejmować dodatkowe oświetlenie i ogrzewanie, oprócz kosztów szklarni. Opcją dla ogrodników i rolników dla tych pomidorów i dla powodzenia uprawy jest ich uprawa w pojemnikach wewnętrznych.

W komercyjnej szklarni, która strona jest najlepsza do uprawy pomidorów? Musisz wziąć pod uwagę preferencje tych roślin. Celem zawsze powinno być uzyskanie najlepszych upraw i uzyskanie odpowiednich plonów, których szukasz. Każdy ogrodnik musi być wyposażony w najlepsze informacje.