Szczegółowe informacje dotyczące uprawy winorośli w tunelu foliowym

Winogrona nie są zbyt trudne do uprawy. Istnieją dwa sposoby uprawy winorośli – w apolytunnelandzie na zewnątrz. Według ekspertów najlepsze jakościowo winogrona to te, które są uprawiane na wolnym powietrzu, ponieważ promienie słoneczne są niezbędne do pełnego dojrzewania owoców. Winogrona są z natury wspinaczami, więc zasadniczo wymagają znacznego wsparcia, aby się wspinać. Wąsy potrzebują solidnego podparcia, takiego jak druty, kraty, słupki i wiele innych na dobrze zbudowanej ścianie.

Jeśli mieszkasz w USA, możesz uprawiać winorośl zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz szklarni. W Kanadzie rolnicy praktykują szczepienie i różne inne techniki mechaniczne, takie jak rowkowanie gleby. W dzisiejszych czasach ludzie szukają zainteresowania rolnictwem ekologicznym, hodując zrównoważone winnice przy użyciu ekologicznego podejścia.

Szczegółowe informacje dotyczące uprawy winorośli w tunelu foliowym

Jeśli jesteś prawdziwym ogrodnikiem z ogromną pasją do uprawy drzew, jest bardziej prawdopodobne, że w pewnym momencie będziesz chciał uprawiać winorośl w otwartym lub zamkniętym ogrodzie. Kto wie! Pewnego dnia możesz stać się jedynym posiadaczem winnicy, która daje niezwykłe winogrona, dając ludziom szansę na zakup najlepszych gatunków owoców. Nawet restauratorzy zaczną kupować ten produkt od Ciebie, ponieważ winogrona są w znacznym stopniu wykorzystywane do przygotowania deserów.

Czy miałeś kiedyś bliskie spotkanie z winoroślą? W pełni dojrzała winorośl jest naprawdę zachwycająca, gdy rośnie wraz z pięknymi liśćmi pokrywającymi owoce, szczególnie w okresie jesiennym.

Uprawa winorośli w szklarni

Mówi się, że najlepsze winorośle to te uprawiane w tunelu foliowym, ponieważ większość szklarni w USA ma konstrukcję wykonaną z rur ocynkowanych z folią polietylenową; obudowy zachęcają do maksymalnego nasłonecznienia; w ten sposób pomagając winoroślom lepiej się rozwijać w kontrolowanej temperaturze.

Metody sadzenia

Sadzenie korzeni poza szklarnią

Badania mówią, że jest uważana za jedną z najlepiej praktykowanych metod. Proces polega na sadzeniu winorośli z korzeniami umieszczonymi poza szklarnią. Takie podejście zapewnia roślinie wiele zalet wraz z szeregiem wad.

 • Rośliny można łatwo podlewać, a czasem naturalnie z powodu deszczu.
 • Jedną z wad jest to, że proces może spowolnić wzrost roślin, ponieważ korzenie otoczone glebą stają się zimniejsze, ponieważ nie można kontrolować temperatury.
 • Sadzenie korzeni w szklarni

  Kiedy korzenie winorośli są sadzone w pojemniku, ma to pewne zalety i wady, takie jak poniższe. Uzyskaj szybki podgląd teraz:

 • Gdy temperatura pozostaje kontrolowana, gleba staje się cieplejsza, co ostatecznie prowadzi do szybszego i stabilnego wzrostu.
 • Właściwe wymieszanie gleby ma podstawowe znaczenie dla lepszego wzrostu winorośli. Idealna jest mieszanka w proporcji składającej się z 20% grubego grysu, 60% gliny i 20% torfu. Proszek kostny można również zmieszać z miksturą, aby uzyskać lepsze wyniki.
 • W przypadku obu konfiguracji należy upewnić się, że nadmiar wody jest wystarczająco odprowadzany. Konieczna jest również odpowiednia konserwacja.

  Słońce i przestrzeń

  Jednym z najważniejszych czynników, które odgrywają istotną rolę w utrzymaniu jakości winogron, ich słodyczy, dojrzewania, atrakcyjności, jest ekspozycja rośliny na promienie słoneczne.

  Do uprawy winorośli nie potrzeba dużej przestrzeni; nawet niewielki, zorganizowany obszar dobrze nadaje się do uprawy winorośli. Jeśli jest to dozwolone, winogrona wędrują, tworząc większe grona. W międzyczasie będziesz musiał zdobyć odpowiednią wiedzę, aby wspierać przycinanie, co ostatecznie pomoże roślinie zebrać owoce lepszej jakości. Ponadto należy pamiętać, że ziemia odgrywa ważną rolę w pobudzaniu wzrostu winorośli, podobnie jak jej zastosowanie w winnicach komercyjnych.

  Sposoby uprawy winorośli

  Po pierwsze będziesz potrzebować ramy nośnej i przywiązać do niej winorośl; jako wspinacz wymaga silnego podparcia; albo istnieją inne metody mocowania winorośli na bokach szklarni. Te odpowiednie metody mają zastosowanie w oparciu o indywidualne wymagania i sytuacje. Dodatkowo należy pamiętać, że wszystkie te metody będą wymagały użycia trzech mocnych drutów ciasno związanych w odstępach 18 cali, aż do osiągnięcia długości 6 stóp.

  Dwie metody uprawy winorośli

  Proces Cordona (Guyota)

  Jest to jeden z najprostszych procesów, który wymaga znacznie mniej miejsca. Koncentruje się głównie na rozwoju jednego lub dwóch głównych pni. Po zasadzeniu winorośli roślina jest przycinana do jednej trzeciej jej rzeczywistego wzrostu. Jeśli jest narośl na którejś stronie bocznej, ta sama jest przycinana z tyłu. Oczekuje się, że winorośl będzie dobrze się rozwijać w sezonie letnim, pamiętając, że będziesz musiał przycinać pędy boczne i organizować je w regularnych odstępach czasu.

  Kiedy nadejdzie druga jesień, przytnij winorośl do 36 cali. Nie zapomnij również o bocznych ściankach. Muszą być przycięte tylko do jednego pąka, zwłaszcza z głównej łodygi.

  Wtedy zobaczysz, że pierwotna łodyga ponownie rozkwita w tym samym sezonie wegetacyjnym. Pod koniec roku łodygę należy przyciąć do połowy jej rozmiaru. Maksymalna długość pędów bocznych nie może przekraczać 1 cala.

  Rozwiąż winorośl, gdy nadejdzie styczeń. Upewnij się, że wyciągasz górną część łodygi w kierunku ziemi, co z kolei pozwoli pąkom na ruch w górę. W tym momencie musisz zwolnić łodygę, aby mogła wrócić do swojej pierwotnej pozycji.

  Teraz, gdy winorośl jest gotowa do kwitnienia i owocowania, wszystko, co musisz zrobić, to przyciąć rosnące końcówki tuż nad kwiatami. Pęd pierwotny będzie nadal silnie rósł; wystarczy go przechylić, gdy osiągnie pożądaną wysokość.

  Tymczasem w grudniu boki należy przyciąć do cala.

  Proces wentylatora (ostrogi i pręta)

  W tym procesie wszystko, czego będziesz potrzebować, to umożliwienie rozwoju pojedynczej łodygi pierwotnej. Należy ponadto wziąć pod uwagę, że pędy po obu stronach nie powinny mieć więcej niż 1 lub 2 liście. Po ukończeniu roku pień główny wymaga przycięcia, aby pozostał na wysokości od 15 do 18 cali od poziomu gruntu.

  Doprowadzą one do wyników w sezonach takich jak wiosna i lato, kiedy wyewoluują nowe pędy, które będą musiały być dalej trenowane w pionie podczas procesu wzrostu. Pod koniec jesieni tego samego roku zwiąż jeden pęd poziomo w dół po lewej stronie, a drugi po prawej stronie; również jeden pionowy pęd powinien pozostać po lewej stronie.

  Przytnij łodygę do 3 lub 2 pąków. Teraz winorośl będzie przypominać kształt litery „T”. Chociaż pędy pozostaną związane, nadal pozostaną giętkie i elastyczne.

  Następnego lata zobaczysz dwa lub trzy pędy wyrastające ze środkowej łodygi, którą ponownie należy przyciąć, gdy osiągną pożądaną wysokość. Teraz, z tych poziomo związanych ujęć, kilka nowych pędów zacznie rosnąć pionowo w górę, niektóre z nich będą wymagały ponownego wiązania, a pozostałe będą musiały zostać przycięte. Zobaczysz wtedy, że winorośl przybierze przyjemny kształt.

  Karmienie roślin

  Podobnie jak wiele innych roślin w ogrodzie, winorośl wymaga odpowiedniego karmienia, aby zebrać najlepsze owoce. Dobrej jakości nawozy należy dodać do gleby w lutym lub marcu, zanim nastąpi wzrost. Możesz użyć co najmniej 2 uncji / jard kwadratowy. Aby uzyskać lepsze wyniki, weź około ½ uncji potażu.

  Ponadto roślina może uzyskać większe jagody po prostu podlewając winorośl w regularnych odstępach czasu i w odpowiednim sezonie. Koniec marca do połowy kwietnia jest idealny do podlewania rośliny. Aby uzyskać dobre wyniki, będziesz musiał podlewać ziemię raz w tygodniu. Poranek jest uważany za idealny czas na podlewanie.

  Wczesną jesienią upewnij się, że odciąłeś nadmiar podlewania, co może prowadzić do pękania winogron. Możesz użyć zraszacza Netafim do spryskiwania wodą.

  Plonowanie winorośli

  Zachowaj cierpliwość! Poczekaj, aż nadejdzie czas. Smak winogron wzmacnia się wraz z dojrzewaniem. Jeśli zbierasz winogrona na desery, odpocznij od napiętego harmonogramu i spróbuj kilku owoców w regularnych odstępach czasu. Upewnij się, że skosztujesz ich, gdy winogrona zaczną wykazywać, że są w pełni dojrzałe. Wytnij ciężki pęczek ostrymi i gładkimi nożyczkami, ponieważ ręczne ciągnięcie może spowodować uszkodzenie.

  Winogrona używane do produkcji wina nie wymagają dojrzałości, co jest niezbędne do przygotowania deserów. Dbanie o to, aby owoce miały pożądany poziom soczystości jest obowiązkowe.

  Jeśli zbierasz winogrona w szklarni, nie musisz się martwić; obserwuj, jak się rozwija.

  Uprawa winogron na ścianach ZACHODNIEJ lub POŁUDNIOWEJ zawsze daje lepsze rezultaty niż uprawa na ścianach PÓŁNOCNYCH lub WSCHODNICH, ponieważ ta pierwsza pozwala winorośli otrzymywać dużo promieni słonecznych, które są niezbędne do jej wzrostu. Winogrona rosnące w cieniach nie mają smaku.

  Atak grzyba

  To jedno z największych zagrożeń dla winorośli. Musisz zachować odpowiednią ostrożność i przeprowadzać regularne kontrole, aby uniknąć strasznego ataku grzybów. Słaba cyrkulacja powietrza prowadzi do ataków grzybów winorośli uprawianych w tunelach wielotunelowych i uprawianych na zewnątrz.

  Aby trzymać się z dala od grzybów, możesz używać sprayu przeciw pleśni w regularnych odstępach czasu, co powstrzyma grzyby. Po drugie, można zastosować metodę uprawy Pruning, aby zapobiec rozwojowi grzybów. Ponieważ metoda przycinania nie pozwala na zbyt duże skupienie, grzyb nie może się rozprzestrzeniać.

  Atak owadów

  Małe owady czasami uszkadzają liście winorośli, wykopując w nich małe dziury. Gdy tylko zauważysz takie znaki, spiesz się na miejsce bez marnowania czasu, ponieważ będziesz musiał zastosować środki owadobójcze jako środek zapobiegawczy.

  Czasami zauważa się również mączliki atakujące winorośle, które są uprawiane w cieniu; dlatego należy zachować odpowiednią ostrożność, stosując spray lub proszek przeciw muchom, aby zapobiec utracie.

  Rozrzedzenie

  Od połowy lub pod koniec lata winogrona szybko pęcznieją. W tym momencie należy odpowiednio dbać o winogrona, w przeciwnym razie wielkość jagód może się różnić. Może przykleić się do mniejszych rozmiarów, zamiast rosnąć soczyście. Jeśli chcesz mieć większe winogrona, musisz wykonać odpowiednie przerzedzenie, które doprowadzi do wzrostu winogron.

  Smukłe, ostre nożyczki są niezbędnym narzędziem do przerzedzania, usuwania wewnętrznych i zgniłych owoców; należy to praktykować, utrzymując nienaruszone części zewnętrzne i barkowe. Ponadto metodę należy regularnie ćwiczyć, aby osiągnąć dobre wyniki.

  Jak uprawiać winorośl bez pestek

  Wraz z ewolucją nowoczesnych technologii coraz częściej uprawia się winorośl bez pestek. Winorośl bez pestek rośnie lepiej na południu świata niż w innych krajach.

  Dobrze rosną na zadaszonych obszarach, a także w szklarni.

  Różne rodzaje winogron

  Oto smaczne odmiany winogron, które ludzie lubią mieć:

 • Królewski Muscadine
 • Teresa
 • Bachy
 • Buckland Sweetwater.
 • Boskoop Chwała
 • Alicante.
 • Doniczki i pojemniki używane do uprawy winogron:

  Podczas uprawy winogron w doniczce lub pojemniku należy pamiętać o kilku rzeczach. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, należy zadbać o wielkość pojemnika. Około pół beczki to idealny rozmiar. Właściwy system odwadniający jest niezbędny do uzyskania lepszych wyników. Wszystkie rodzaje winogron można uprawiać w doniczkach lub pojemnikach. Jakość całkowicie zależy od umiejętności kultywatora. Trzeba zadbać o aspekt podlewania, ponieważ częste podlewanie pomaga winoroślom szybciej rosnąć. Każdego ranka w sezonie wegetacyjnym, który trwa głównie od końca kwietnia do października, upewnij się, że roślinę wystarczająco podlałeś.

  Jesienią owoce zaczynają dojrzewać; należy jednak uważać na podlewanie roślin, ponieważ nadmierne podlewanie może prowadzić do pękania winogron.

  Inne sposoby uprawy winorośli

  Winorośl można z powodzeniem uprawiać, jeśli otrzymają znaczną ilość promieni słonecznych i odpowiedni system podparcia, aby mogły się wspinać i rosnąć. Pnie drzew, słupy telegraficzne i niskie murki to miejsca, w których również mogą rosnąć winorośle. Słońce jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić maksymalny wzrost winorośli. W takich przypadkach możesz zaobserwować opóźnione zbiory, ale plony będą dobre, jeśli się uruchomi.

  Musisz zapewnić odpowiedni system wsparcia, taki jak bambusowe ramy lub mocne druty, którymi mogą wspinać się po ścianie. Gdy winorośle otrzymają wsparcie, oczekuje się, że przyniosą pożądane rezultaty.

  Winogrona są uprawiane na zewnątrz

 • Regent
 • Królowa Estery
 • Wczesny Van Der Laan
 • Feniks.
 • Winogrona są uprawiane w pomieszczeniach

 • Siewki zastępcze
 • Maskat Aleksandria
 • Chasselas Róża
 • Maroko brutto.
 • Czarny Hamburg.
 • Królewski Muscadine.
 • Teraz wiesz, dlaczego uprawa winorośli nie jest taka trudna.