Jak sadzić płytki rozchodnika w 2 prostych krokach

Będziesz zadowolony, że wystarczą tylko dwa kroki, aby nauczyć się sadzić płytki rozchodnika. Dzięki wielu markom na rynku, takim jak Drop and Grow, zauważysz, że ogólny sposób sadzenia tych płytek jest prosty. Rezultat jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący w porównaniu z wysiłkiem, który musisz włożyć.

Niektórzy ogrodnicy, którzy rosną w szklarni, zwykle umieszczają płytki rozchodnika w pomieszczeniach, aby uzyskać żywszy wygląd. Posiadanie wielu sadzonek rozchodnika nadaje kolor i teksturę w szybki, przyjazny dla majsterkowiczów sposób, więc dlaczego nie spróbować i dodać trochę do swojej przestrzeni? W dwóch prostych krokach uzyskasz niepowtarzalnie wyglądający ogród, szklarnię lub podwórko bez stresu związanego z sadzeniem i pielęgnacją.

Jak sadzić płytki rozchodnika w 2 prostych krokach

Jak sadzić płytki rozchodnika, aby odnieść sukces

Po otrzymaniu płytek rozchodnika może być konieczne wykonanie pewnych praktyk przygotowawczych. Producenci wysyłają je w stanie uśpienia, więc musisz umieścić je na zewnątrz, aby otrzymać słońce. Przed sadzeniem możesz zwilżyć roślinę.

Krok 1. Połóż

Być może najważniejszą zaletą płytek rozchodnikowych jest to, że sadzisz je bez konieczności kopania. Jedynym wymogiem jest posiadanie otworu, który pomieści bryłę korzeniową, tak aby znajdowała się na tym samym poziomie co powierzchnia gruntu, a korzenie stykały się z glebą. Gdy masz już otwory, przygotuj glebę, rozluźniając ją, a następnie odpowiednio ułóż płytki.

Możesz nawet stworzyć bardziej spersonalizowany wygląd, przycinając płytki do kształtów i rozmiarów i układając je we wzór na swojej przestrzeni. Warto również zauważyć, że między poszczególnymi płytkami należy rozdzielić odległość co najmniej 6 cali. Pamiętaj, że rozstaw zawsze będzie miał kluczowe znaczenie dla roślin, niezależnie od tego, jak je sadzisz i używasz.

Gdzie używać płytek rozchodnika?

Istnieje wiele sposobów wykorzystania płytek rozchodnika, ponieważ ich rozmiar nie przeszkadza, jak w przypadku innych wyższych roślin. Możesz je wyciąć, aby stworzyć granice lub poprawić wygląd chodnika, umieszczając je po bokach lub między płytami chodnikowymi. Możesz tworzyć fragmenty rozmów i używać ich jako dekoracji na ścianach oraz w pionowych lub wiszących ogrodach.

Jeśli nie znosisz koszenia, możesz zastąpić swój trawnik płytkami rozchodnikowymi i nadal utrzymywać tętniące życiem podwórko. Niektórzy ogrodnicy umieszczają je nawet na dachach, więc dachówki rozchodnikowe są nie tylko na ziemię. Wreszcie, płytki rozchodnikowe mogą pochłaniać wilgoć z wilgoci lub spływania z układarki, tracąc w ten sposób potrzebę polegania na systemach kanalizacyjnych.

Krok 2. Zamocuj na miejscu i podlej

Kolejnym krokiem po ułożeniu płytek na ziemi jest ich zamocowanie. Podobnie jak w przypadku innych roślin, robisz to, mocno owijając je ziemią. Następnie po posadzeniu rośliny można podlewać zgodnie z zaleceniami Cottage Farms, aby poprawić kontakt gleby z korzeniami.

Jak dbać o płytki rozchodnika?

Piękno płytek rozchodnikowych polega na tym, że są odporne, więc możesz je zostawić w spokoju po posadzeniu, a nadal będą się rozwijać bez konserwacji. Ale oczywiście zawsze lepiej jest sprawdzić odmiany, które poznajesz, o ich idealnych warunkach. Na przykład możesz je podlewać co drugi dzień przez pierwsze dwa tygodnie i od czasu do czasu podczas pierwszego lata.

Pamiętaj, że zarówno nadmierne podlewanie, jak i podlewanie niszczą te odporne na suszę rośliny, więc poza sprawdzaniem drenażu, podlewaj tylko wtedy, gdy warunki są wyjątkowo suche. Czy nawozisz płytki rozchodnikowe? W okresie wegetacji dobrym pomysłem jest nawóz rozpuszczalny w wodzie, ale zaprzestać nawożenia po 1 września jako przygotowanie do spoczynku.

Następnie można nawozić wiosną, kiedy rośliny wyrosną. Oprócz podlewania i karmienia możesz się zaciekawić, czy płytki rozchodnika wymagają przycinania. Prawda jest taka, że ​​niektórzy ogrodnicy radzą sobie bez tych praktyk, ale jeśli wzrost zaczyna wyglądać nieestetycznie, zawsze możesz je przyciąć.

Jak zimować płytki rozchodnikowe?

Tunel foliowy to bezpieczny zakład do uprawy płytek rozchodnikowych, jeśli nie chcesz przenosić się zimą. Niemniej jednak większość rozchodników jest odporna na zimę, zwłaszcza gdy znajdują się w ziemi. Ci, którzy mają ostre zimy, zawsze mogą zabrać je w pojemnikach do pomieszczeń, zanim temperatura spadnie poniżej zera.

Możesz również pomóc roślinom przygotować się na zimną ziemię, podlewając późną jesienią i sprawdzając wilgotność gleby zimą. Gdy nadejdzie wiosna, możesz ponownie przenieść rośliny na zewnątrz.

Wniosek

Chcesz poprawić wygląd swojego krajobrazu, ale nie znosisz kopania? Z tego artykułu dowiesz się, jak sadzić płytki rozchodnika w dwóch prostych krokach. Ponieważ jest to główna zaleta, jaką uzyskasz dzięki tym roślinom; nie wymagają wielu kroków, aby rozpocząć.

Przygotuj lokalizację, rozluźniając glebę. Możesz również przyciąć płytki rozchodnika w żądanym kształcie i ułożyć je według własnych upodobań. Jedynym czynnikiem, o którym musisz pamiętać, jest to, że między płytkami powinno być 6 cali przestrzeni, a otwory mogą pomieścić bryłę korzeniową, aby była równa z powierzchnią gruntu.

I to wszystko! Tak naprawdę nie robisz żadnych prac konserwacyjnych z płytkami rozchodnikowymi, ale zawsze możesz od czasu do czasu podlewać, karmić i przycinać, jeśli to konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny te są na ogół samowystarczalne i będą się rozwijać bez większej pomocy.