Jak chronić swój tunel foliowy Hobby przed przegrzaniem?

Miłośnicy jedzenia, którzy posiadają szklarnie na swoim podwórku, mogą zapytać: „Jak chronić swój hobbystyczny tunel foliowy przed przegrzaniem?” Teraz, gdy lato w końcu się skończyło i nadeszła jesień, wpływ słońca może nadal być obecny. Zarządzanie tym może być łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, dlatego ważne jest znalezienie właściwej drogi.

Utrzymanie tunelu foliowego przed przegrzaniem

Aby nie dopuścić do przegrzania tunelu foliowego, praktyczną zasadą jest odpowiednia wentylacja. Oto kroki, jak prawidłowo przewietrzyć szklarnię, aby się nie przegrzała.

Jak chronić swój tunel foliowy Hobby przed przegrzaniem?

Jednym ze właściwych sposobów na upał jest oferowanie roślinom dobrego przepływu powietrza. Boczne wywietrzniki, wywietrzniki dachowe i wentylacja żaluzjowa, a także drzwi tunelu foliowego, powinny zapewnić niezbędny ruch powietrza do schłodzenia przegrzanych roślin.

Obszar wywietrznika dachowego zapewnia całkowitą zmianę powietrza co dwie minuty. Proporcjonalność otworów dachowych jest uważana za luksus w wielu szklarniach, ale mogą one również otwierać się na drzwi i boczne otwory wentylacyjne, umożliwiając wystarczający ruch powietrza.

Pamiętaj, że temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza mogą spowodować uszkodzenie roślin, więc przygotowanie termometru pozwoli Ci monitorować sytuację. W słonecznej atmosferze można jak najszybciej przystąpić do otwierania otworów wentylacyjnych i drzwi, utrzymując je otwarte w cieplejsze noce. Możesz również zapobiegać intruzom, używając sieci, które przepuszczają tylko zapylacze.

Czy apolytunnel może być za gorąco?

Temperatura powyżej 32 stopni Celsjusza może być bardzo gorąca dla tunelu foliowego. Nawet najtwardsze uprawy i warzywa, takie jak pomidory, które nie radzą sobie dobrze w tej temperaturze, mogą mieć trudności.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć właściwy zakres temperatur dla roślin, ponieważ tunel foliowy może być zbyt gorący i może uszkodzić rośliny.

Idealna temperatura może również różnić się w zależności od rośliny. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na idealny zakres temperatur dla upraw, ponieważ zbyt wysoka temperatura w szklarniach może uszkodzić rośliny, a także skrócić sezon wegetacyjny, zmniejszając w ten sposób produkcję roślinną.

Nie martw się, ponieważ jest więcej szczegółów, o których musisz wiedzieć.

Temperatura i lokalizacja

Czy Twoja lokalizacja wpływa na temperaturę szklarni? Absolutnie. Ludzie w cieplejszym klimacie muszą być bardziej świadomi tego, jak gorąco mogą być ich szklarnie. Jednak ludzie, którzy są właścicielami szklarni na przykład w stanie Alaska, mogą mieć różne sytuacje. W ten sposób poznaj wskazówki, jak chronić swoją szklarnię hobbystyczną przed przegrzaniem.

Monitorowanie temperatury tunelu foliowego

Istnieją narzędzia, z których możesz chcieć skorzystać. Czujnik temperatury należy chronić przed słońcem i światłem, gdy znajdują się w szklarni. W przeciwnym razie urządzenie może niedokładnie przewidzieć temperaturę.

Aby pracować na sprzęcie, musi być umieszczony przy stałym strumieniu powietrza. Aby to osiągnąć, jednym z idealnych rozwiązań jest umieszczenie termopary w pudełku odzwierciedlającym ich kolor.

Jaką temperaturę powinienem utrzymywać w mojej szklarni?

Pamiętaj, że idealna temperatura w szklarni powinna wynosić maksymalnie 29 do 30 stopni Celsjusza. Dlatego pierwszą lekcją, jak chronić tunel foliowy przed przegrzaniem, jest utrzymywanie jego temperatury wewnętrznej na stałym poziomie.

Szklarnie mają pozyskiwać energię z promieni słonecznych i ogrzewać powietrze wewnętrznie, choć są i tacy, którzy mogą zdecydować się na włączenie źródeł ciepła zasilanych grzejnikami elektrycznymi i gazowymi. Podobnie jak w samochodach, w cieplejsze dni można ogrzewać wnętrza budynków do 100 stopni Fahrenheita i regulować temperaturę, aby zapobiec zabijaniu roślin.

Jak chronić swój tunel foliowy przed przegrzaniem?

Po pierwsze, czym jest szklarnia hobbystyczna? Przyjrzyjmy się cechom hobbystycznego tunelu foliowego z wentylacją. Szklarnie tego rodzaju mają otwory wentylacyjne, które są ulepszone z prostszej szklarni hobbystycznej, co jest krokiem w kierunku szklarni profesjonalistów i komercyjnych.

Aby chronić swój tunel foliowy przed przegrzaniem, należy przyjrzeć się kilku krokom. Według danych SF Gate sposobem jest monitorowanie temperatury tunelu foliowego i utrzymywanie tunelu foliowego w niskiej temperaturze.

Istnieją szybkie i niedrogie sposoby na cieniowanie farb i filtrowanie siły światła słonecznego. Dodaj dodatkowe warstwy, gdy nadejdzie lato, zanim je zetrzesz, gdy ostygną. Farba cieniująca do zastosowania w szklarniach, na przykład z drewnem niepomalowanym, z którego powstaną żaluzje i siatka.

Ponadto jednym z najlepszych sposobów na pokonanie ciepła w tunelu foliowym jest oferowanie roślinom o dobroczynnym przepływie powietrza. Jednym z idealnych sposobów, aby pójść dalej, jest wykorzystanie wentylacji, bocznych otworów wentylacyjnych lub otworów dachowych, z drzwiami tunelu foliowego tworzącymi ruch powietrza, który może schłodzić przegrzane rośliny i uprawy.

Wniosek

Aby chronić swój tunel foliowy przed przegrzaniem, należy wykonać pewne czynności. Potrzeba czasu i zaangażowania we właściwy ogród i uprawę, której szukasz. Wesołego ogrodnictwa!