Czy powinienem izolować mój kurnik?

Kurczak różni się od innych ptaków z natury. Żyją w schronieniach/schronieniach stworzonych przez człowieka i dlatego są chronieni przez człowieka. Ich skrzydła nie są pokryte dużą warstwą smaru, aby chronić je przed niskimi temperaturami, czyli niższymi od zera. Ich pióro nie jest tak dobre i gęste, aby chronić je przed zimnem.

Właściciel musi chronić twoje kurczaki przed zimnem, zwłaszcza biorąc pod uwagę już znane zimne klimaty.

Czy powinienem izolować mój kurnik?

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie kurnika przed chłodem, a także na dodatkowe źródło ciepła i zapewnienie optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz kurnika. Te sposoby to:

  • Eliminacja przeciągów;
  • Izolacja;
  • Ogrzewanie zewnętrzne.
  • Ponieważ dni stają się krótsze, kurczęta spędzają mniej czasu w biegu, a więcej w gnieździe, starając się zachować wewnętrzne ciepło i komfort. Gdyby nie zapewniono warunków komfortu, kurczak zacząłby tracić na wadze i zmniejszać produkcję jaj. Te dwa czynniki są kluczowe zarówno w domowych, jak i komercyjnych kurnikach.

    Jednak eliminacja przeciągów, izolacja i ogrzewanie zewnętrzne powinny iść w parze z odpowiednią wentylacją nawet w bardzo zimne dni.

    Przejdziemy punkt po punkcie, aby wyjaśnić wyżej wymienione metody, aby kurczak był bezpieczny i ciepły. Ich sukces w przetrwaniu zimy i dostarczaniu jaj okaże się również Twoim sukcesem.

    Eliminacja przeciągów w Coops

    Przeciąg jest prawdopodobnie największym wrogiem twojego kurczaka, ponieważ powoduje największy dyskomfort w kurnikach.

    Kurczaki oddychają i dostarczają jajka do kurników, które wytwarzają dużo ciepła utajonego i ostatecznie gromadzą wilgoć.

    Zimne przeciągi wpływają głównie na najbardziej wrażliwe części kurczaka, np. grzebienie, dzioby, gardła i łapy kurczaka. Przeciągi wraz z nadmierną wilgocią tworzą lodową skorupę i przesuwają wokół kurczaka ciepły kokon. Wszystko to spowodowało największy dyskomfort dla kurczaka.

    Kurczaki zwykle przysiadają w nocy, co sprawia, że ​​ich gardła, nogi i grzebienie są narażone zarówno na wilgoć, jak i przeciągi. Powoduje odmrożenia, które są bardzo szkodliwe dla ptaków.

    Przeciągi najczęściej pojawiają się w szczelinach, przede wszystkim w otworach wewnętrznych i okiennych oraz w dopasowaniu namiotów do podłoża.

    Z biegiem lat plandeki zużyją się z pewnymi uszkodzeniami, takimi jak dziury, pęknięcia i fizyczne oddziaływanie wiatru i promieni słonecznych. Te powinny być najpierw zbadane. Wgłębienia i pęknięcia można łatwo naprawić za pomocą specjalnych folii i klejów.

    Należy to zrobić ostrożnie we wrześniu przed zimnymi dniami i przed nałożeniem izolacji na konstrukcję.

    Wentylacja pomieszczeń

    Jak widać, musimy walczyć z przeciągami i wszelką niekontrolowaną wentylacją pod kątem przeciągów.

    Nawet w bardzo zimny dzień należy zapewnić wentylację kurnika, aby usunąć nadmierną wilgoć i wnieść do kurnika trochę świeżego powietrza. W żadnych okolicznościach obudowa nie powinna być ciasnym pudełkiem. Wentylacja powinna być odpowiednio zorganizowana i kontrolowana.

    Zimne powietrze nie powinno przechodzić przez ptaki i im przeszkadzać. Zwykle wlot jest dostarczany z dolnej strefy wysepki spacerowej, jednak powyżej poziomu śniegu, np. około 1,5 metra lub 5 stóp nad ziemią.

    Wywiew powinien znajdować się na najwyższym poziomie konstrukcji obudowy na przeciwległej ścianie.

    Powinien zapewniać boczną i naturalną wentylację całej obudowy.

    Wentylacja naturalna jest funkcją efektu wiatru i różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Wentylacja może być minimalna w nocy i zwiększona w ciągu dnia, kiedy kurczęta są na wybiegu.

    Zimne, suche powietrze jest zawsze korzystne dla ptaków.

    Ponadto, jeśli ciepło wypromieniowane przez gaz zapewnia ogrzewanie, wymaga ono powietrza do spalania, a spaliny powinny być odprowadzane przez otwory.

    Jeśli słońce nie świeci, należy upewnić się, że do kurnika docierają promienie UV, a wewnątrz konstrukcji akumuluje się ciepło.

    Właściwa wentylacja zapewnia wymagany komfort, eliminuje nadmiar wilgoci, dostarcza powietrze do spalania oraz odprowadza spaliny.

    Izolacja Coop

    Jak zapewne zdałeś sobie sprawę z innego rozdziału, izolacja ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ciepła wewnątrz obudowy. Minimalizuje ilość ciepła, które należy dodać do konstrukcji.

    Izolację można łatwo montować od wewnętrznej strony plandeki i podpierać na wyciągniętych linach mocno do elementów konstrukcyjnych obudowy.

    Może to być sztywna pianka R 10, która jest niedroga – około 6 CAD / 4 USD za metr kwadratowy i bardzo łatwa w montażu. Izolacja może być chroniona membraną; raz zainstalowany i może służyć przez wiele lat.

    Jeśli nie stać Cię na prawdziwą izolację, możesz przykleić tekturę ze spłaszczonych pudełek i membranę.

    To zapewniłoby ci zdrowego kurczaka i jajka na zimę.

    Zimowa pościel dla kurników

    W okresie zimowym zalecamy zwiększenie ilości ściółki w miejscu kurnika.

    Najlepszą metodą jest rozłożenie słomy i siana na podłodze w okresie zimowym; innym sposobem jest użycie piasku, który jest łatwiejszy do zdobycia i oczyszczenia po zakończeniu zimy.

    Zrzucenie dodatkowej warstwy słomy/siana pomoże utrzymać wysoką temperaturę i utrzymać ptaki w cieple. Zmniejszyłoby to poziom przewodności na podłodze.

    Chora warstwa pościeli nasiąka wilgocią z powietrza w pomieszczeniu i ostatecznie dostaje wysypiska. Musi być wymieniany przynajmniej co dwa tygodnie; w przeciwnym razie będzie gromadzić pleśń i pleśń, które są szkodliwe dla ptaków.

    Może również wchłaniać kurzą kupę, emitować amoniak i wydzielać żrący i ostry zapach, gdy zaczyna się rozkładać.

    W końcu wpłynie to na twoją wizję kurczaka; ich oczy spalą się, dopóki nie oślepną. Wpłynie to na dostawę powietrza.

    Znalezienie poziomu amoniaku w pościeli jest łatwe, jeśli zbliżysz się do niej i zostaniesz w pobliżu w ciągu 5 minut. Jeśli twoje oczy są łzawiące/płaczące, gdy stężenie amoniaku w powietrzu jest zbyt wysokie, warto zmienić pościel.

    Ogrzewanie w kurnikach

    Niektóre ogrzewanie w kurnikach może być zapewnione w zimnym klimacie. Minimalna temperatura, jaka powinna być utrzymywana w kurniku to około 5 st.C. C lub 40 stopni. F. Zapewniłoby to, że twoje kurczaki będą zdrowe i dostarczyły jajka.

    Nie musisz dużo podgrzewać. Izolacja akustyczna, promieniowanie słoneczne, długie oddychanie i światło powinny przyczynić się do dogrzania budynku.

    Budynek możesz ogrzewać dwa razy dziennie, gdy jesteś w nim obecny – wczesnym rankiem i późnym wieczorem; pozwoliłoby to upewnić się, że nie zapali się.

    Ogrzewanie można zapewnić na dwa sposoby:

  • Elektryczne promieniowanie cieplne;
  • Promieniowanie propan/gaz ziemny.
  • Grzejniki powinny być skierowane na kurczaka, aby pomóc mu w stopieniu szronu i utrzymaniu kokonu.

    Jaki rodzaj ciepła wybierzesz to kwestia analizy ekonomicznej, którą możesz przeprowadzić w zależności od ceny gazu i energii elektrycznej oraz źródła zasilania. Używanie grzejników gazowych z kolektora gazowego jest najbardziej niezawodnym sposobem ogrzewania, ponieważ nigdy nie będziesz narażony na przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza jeśli Twoje gospodarstwo domowe znajduje się poza siecią. W dzisiejszych czasach nic nie powinno być kosztowne.

    Możesz zezwolić na automatyczne ogrzewanie wyzwalane przez termostat. Rozpoczyna się, gdy temperatura spada poniżej 5 st. C. C lub 40 stopni. F i wyłącza się, gdy temp. wewn. zmniejsza wzrasta do 10 st. C do 50°F

    Najlepszym ogrzewaniem może być grzałka elektryczna napełniona olejem, tzw. kaloryfer. Nie obniża poziomu wilgotności, który zimą jest dość niski. Posiada termostat, który umożliwia cykliczne włączanie i wyłączanie grzałki.

    Grzałka może kosztować około 70-80 CAD/60 USD i ma wbudowany termostat oraz regulację intensywności mocy od silnej do niskiej.