Czy powinienem izolować mój kurnik?

Kurczak różni się od innych ptaków z natury. Żyją w schronieniach/schronieniach stworzonych przez człowieka i dlatego są chronieni przez człowieka. Ich skrzydła nie są pokryte dużą warstwą smaru, aby chronić je przed niskimi temperaturami, czyli niższymi od zera. Ich pióro nie jest tak dobre i gęste, aby chronić je przed zimnem.

Właściciel musi chronić twoje kurczaki przed zimnem, zwłaszcza biorąc pod uwagę już znane zimne klimaty.

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie kurnika przed chłodem, a także na dodatkowe źródło ciepła i zapewnienie optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz kurnika. Te sposoby to:

 • Eliminacja przeciągów;
 • Izolacja;
 • Ogrzewanie zewnętrzne.
 • Ponieważ dni stają się krótsze, kurczęta spędzają mniej czasu w biegu, a więcej w gnieździe, starając się zachować wewnętrzne ciepło i komfort. Gdyby nie zapewniono warunków komfortu, kurczak zacząłby tracić na wadze i zmniejszać produkcję jaj. Te dwa czynniki są kluczowe zarówno w domowych, jak i komercyjnych kurnikach.

  Jednak eliminacja przeciągów, izolacja i ogrzewanie zewnętrzne powinny iść w parze z odpowiednią wentylacją nawet w bardzo zimne dni.

  Przejdziemy punkt po punkcie, aby wyjaśnić wyżej wymienione metody, aby kurczak był bezpieczny i ciepły. Ich sukces w przetrwaniu zimy i dostarczaniu jaj okaże się również Twoim sukcesem.

  Eliminacja przeciągów w Coops

  Przeciąg jest prawdopodobnie największym wrogiem twojego kurczaka, ponieważ powoduje największy dyskomfort w kurnikach.

  Kurczaki oddychają i dostarczają jajka do kurników, które wytwarzają dużo ciepła utajonego i ostatecznie gromadzą wilgoć.

  Zimne przeciągi wpływają głównie na najbardziej wrażliwe części kurczaka, np. grzebienie, dzioby, gardła i łapy kurczaka. Przeciągi wraz z nadmierną wilgocią tworzą lodową skorupę i przesuwają wokół kurczaka ciepły kokon. Wszystko to spowodowało największy dyskomfort dla kurczaka.

  Kurczaki zwykle przysiadają w nocy, co sprawia, że ​​ich gardła, nogi i grzebienie są narażone zarówno na wilgoć, jak i przeciągi. Powoduje odmrożenia, które są bardzo szkodliwe dla ptaków.

  Przeciągi najczęściej pojawiają się w szczelinach, przede wszystkim w otworach wewnętrznych i okiennych oraz w dopasowaniu namiotów do podłoża.

  Z biegiem lat plandeki zużyją się z pewnymi uszkodzeniami, takimi jak dziury, pęknięcia i fizyczne oddziaływanie wiatru i promieni słonecznych. Te powinny być najpierw zbadane. Wgłębienia i pęknięcia można łatwo naprawić za pomocą specjalnych folii i klejów.

  Należy to zrobić ostrożnie we wrześniu przed zimnymi dniami i przed nałożeniem izolacji na konstrukcję.

  Wentylacja pomieszczeń

  Jak widać, musimy walczyć z przeciągami i wszelką niekontrolowaną wentylacją pod kątem przeciągów.

  Nawet w bardzo zimny dzień należy zapewnić wentylację kurnika, aby usunąć nadmierną wilgoć i wnieść do kurnika trochę świeżego powietrza. W żadnych okolicznościach obudowa nie powinna być ciasnym pudełkiem. Wentylacja powinna być odpowiednio zorganizowana i kontrolowana.

  Zimne powietrze nie powinno przechodzić przez ptaki i im przeszkadzać. Zwykle wlot jest dostarczany z dolnej strefy wysepki spacerowej, jednak powyżej poziomu śniegu, np. około 1,5 metra lub 5 stóp nad ziemią.

  Wywiew powinien znajdować się na najwyższym poziomie konstrukcji obudowy na przeciwległej ścianie.

  Powinien zapewniać boczną i naturalną wentylację całej obudowy.

  Wentylacja naturalna jest funkcją efektu wiatru i różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Wentylacja może być minimalna w nocy i zwiększona w ciągu dnia, kiedy kurczęta są na wybiegu.

  Zimne, suche powietrze jest zawsze korzystne dla ptaków.

  Ponadto, jeśli ciepło wypromieniowane przez gaz zapewnia ogrzewanie, wymaga ono powietrza do spalania, a spaliny powinny być odprowadzane przez otwory.

  Jeśli słońce nie świeci, należy upewnić się, że do kurnika docierają promienie UV, a wewnątrz konstrukcji akumuluje się ciepło.

  Właściwa wentylacja zapewnia wymagany komfort, eliminuje nadmiar wilgoci, dostarcza powietrze do spalania oraz odprowadza spaliny.

  Izolacja Coop

  Jak zapewne zdałeś sobie sprawę z innego rozdziału, izolacja ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ciepła wewnątrz obudowy. Minimalizuje ilość ciepła, które należy dodać do konstrukcji.

  Izolację można łatwo montować od wewnętrznej strony plandeki i podpierać na wyciągniętych linach mocno do elementów konstrukcyjnych obudowy.

  Może to być sztywna pianka R 10, która jest niedroga – około 6 CAD / 4 USD za metr kwadratowy i bardzo łatwa w montażu. Izolacja może być chroniona membraną; raz zainstalowany i może służyć przez wiele lat.

  Jeśli nie stać Cię na prawdziwą izolację, możesz przykleić tekturę ze spłaszczonych pudełek i membranę.

  To zapewniłoby ci zdrowego kurczaka i jajka na zimę.

  Zimowa pościel dla kurników

  W okresie zimowym zalecamy zwiększenie ilości ściółki w miejscu kurnika.

  Najlepszą metodą jest rozłożenie słomy i siana na podłodze w okresie zimowym; innym sposobem jest użycie piasku, który jest łatwiejszy do zdobycia i oczyszczenia po zakończeniu zimy.

  Zrzucenie dodatkowej warstwy słomy/siana pomoże utrzymać wysoką temperaturę i utrzymać ptaki w cieple. Zmniejszyłoby to poziom przewodności na podłodze.

  Chora warstwa pościeli nasiąka wilgocią z powietrza w pomieszczeniu i ostatecznie dostaje wysypiska. Musi być wymieniany przynajmniej co dwa tygodnie; w przeciwnym razie będzie gromadzić pleśń i pleśń, które są szkodliwe dla ptaków.

  Może również wchłaniać kurzą kupę, emitować amoniak i wydzielać żrący i ostry zapach, gdy zaczyna się rozkładać.

  W końcu wpłynie to na twoją wizję kurczaka; ich oczy spalą się, dopóki nie oślepną. Wpłynie to na dostawę powietrza.

  Znalezienie poziomu amoniaku w pościeli jest łatwe, jeśli zbliżysz się do niej i zostaniesz w pobliżu w ciągu 5 minut. Jeśli twoje oczy są łzawiące/płaczące, gdy stężenie amoniaku w powietrzu jest zbyt wysokie, warto zmienić pościel.

  Ogrzewanie w kurnikach

  Niektóre ogrzewanie w kurnikach może być zapewnione w zimnym klimacie. Minimalna temperatura, jaka powinna być utrzymywana w kurniku to około 5 st.C. C lub 40 stopni. F. Zapewniłoby to, że twoje kurczaki będą zdrowe i dostarczyły jajka.

  Nie musisz dużo podgrzewać. Izolacja akustyczna, promieniowanie słoneczne, długie oddychanie i światło powinny przyczynić się do dogrzania budynku.

  Budynek możesz ogrzewać dwa razy dziennie, gdy jesteś w nim obecny – wczesnym rankiem i późnym wieczorem; pozwoliłoby to upewnić się, że nie zapali się.

  Ogrzewanie można zapewnić na dwa sposoby:

 • Elektryczne promieniowanie cieplne;
 • Promieniowanie propan/gaz ziemny.
 • Grzejniki powinny być skierowane na kurczaka, aby pomóc mu w stopieniu szronu i utrzymaniu kokonu.

  Jaki rodzaj ciepła wybierzesz to kwestia analizy ekonomicznej, którą możesz przeprowadzić w zależności od ceny gazu i energii elektrycznej oraz źródła zasilania. Używanie grzejników gazowych z kolektora gazowego jest najbardziej niezawodnym sposobem ogrzewania, ponieważ nigdy nie będziesz narażony na przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza jeśli Twoje gospodarstwo domowe znajduje się poza siecią. W dzisiejszych czasach nic nie powinno być kosztowne.

  Możesz zezwolić na automatyczne ogrzewanie wyzwalane przez termostat. Rozpoczyna się, gdy temperatura spada poniżej 5 st. C. C lub 40 stopni. F i wyłącza się, gdy temp. wewn. zmniejsza wzrasta do 10 st. C do 50°F

  Najlepszym ogrzewaniem może być grzałka elektryczna napełniona olejem, tzw. kaloryfer. Nie obniża poziomu wilgotności, który zimą jest dość niski. Posiada termostat, który umożliwia cykliczne włączanie i wyłączanie grzałki.

  Grzałka może kosztować około 70-80 CAD/60 USD i ma wbudowany termostat oraz regulację intensywności mocy od silnej do niskiej.