Jaki rozmiar namiotu potrzebuję? 6 rzeczy, które warto wiedzieć!

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Odpowiedź zależy od celu, do jakiego zamierzasz używać namiotu.

Rzeczywiście, namioty mają różne kształty, kolory, wzory i rozmiary. Ale wszystkie mają tę samą funkcję: chronić ciało przed czynnikami zewnętrznymi.

Jaki rozmiar namiotu potrzebuję? 6 rzeczy

Ponadto namioty są używane przy różnych okazjach i z wielu powodów. Nie ma wątpliwości, dlaczego wybór jednego z nich może być nieco przytłaczający.

Jeśli trudno Ci się zastanowić, jakiego rodzaju namiotu użyć na swoje wydarzenia, jesteś na dobrej drodze. Omówimy różne typy namiotów i ich rozmiary, idealne na wydarzenia, które planujesz.

Te rzeczy, którymi się podzielę, pomogły mi, kiedy zorganizowałem kilka wydarzeń na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że to też ci pomoże. Po prostu czytaj dalej!

Rzeczy do rozważenia przed zakupem

Przed zakupem musisz zaplanować. Pytania takie jak poniższe powinny przychodzić Ci do głowy.

  • Na jakie wydarzenie zamierzasz korzystać z namiotu?
  • Jaki klimat panuje w okolicy, w której będziesz potrzebować namiotu?
  • Czy musisz go nosić na dużą odległość?
  • Ile wydajesz na namiot?

Dobrze by było, gdybyś odpowiedział na te pytania, zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie namiot.

# 1. Zapoznaj się ze specyfikacjami

Konieczne jest, aby wiedzieć, do czego potrzebujesz namiotu i jego specyfikacje. Chodzi o to, czy chcesz go używać do swoich samochodów, na zwykłe wydarzenie, czy na codzienne okazje. Większość namiotów jest przenośnych i można je po prostu złożyć i gotowe do złożenia w dowolnym momencie.

Jeśli szukasz namiotów, które mogą przykryć twoje pojazdy, takich jak wiata, musisz znać rozmiar swojego samochodu i dodać 1-2 jardy z każdej strony.

# 2. Klimat

Czasami pogoda jest nieprzewidywalna. Potrzebujesz więc namiotów, które są uniwersalne na każdą pogodę. Jednak nie wszystkie namioty lub zadaszenia mogą wytrzymać każdą pogodę.

Będziesz musiał kupić daszki, które są odporne na śnieg lub wiatr, jeśli potrzebujesz namiotu w wietrznych obszarach.

Kolory Twoich samochodów mogą blaknąć pod wpływem promieni UV przez dłuższy czas. Dlatego konieczne jest stosowanie osłon, które mogłyby chronić Twoje pojazdy przed tymi promieniami.

Namioty mogą się przydać. Używałem mojego na prawie każdą pogodę.

Przeznaczenie namiotów zawsze należy pomyśleć przed zakupem. Jakiego rozmiaru namiotu potrzebujesz? W jakim celu?

Istnieją rozmiary odpowiednie na każdą okazję lub do każdego celu.

# 3. Namioty na imprezy

Posiadanie namiotów na imprezy firmowe lub małe spotkania to obecnie trend. Mogły dawać wrażenie na zewnątrz, ale w pomieszczeniach.

Przy wyborze namiotów do organizacji wydarzeń istnieją trzy rodzaje namiotów; Namioty ramowe, namioty słupowe i namioty bez prześwitu.

  • Namioty ramowe

Namioty stelażowe wykonane są z ramy aluminiowej. Może zapewnić otwartą przestrzeń i doświadczenie bez środkowych słupków.

  • Namioty słupowe

Namioty masztowe są nieco większe niż namioty ramowe. Różnica polega na tym, że jest wyposażony w słupki w środkowej lub środkowej części, aby utrudniać prezentacje i takie tam. Ale ten rodzaj namiotu nadaje się na małe imprezy.

  • Namioty o przezroczystej rozpiętości

Namioty o dużej rozpiętości są najbardziej kosztownym rodzajem. Ale cena wiąże się z jakością; możesz oczekiwać tylko tego, co najlepsze.

Ten namiot wykonany jest z ogromnej aluminiowej ramy. Jest dostarczany z belkami, ale nie ma potrzebnych słupków środkowych, takich jak typ ramy.

Sufit tego typu namiotu może sięgać nawet 30 stóp, które możesz ozdobić do syta. Poza tym jest też wytrzymały.

W moim przypadku użyłem namiotu o czystej rozpiętości. Jest bardzo wygodny i wszechstronny. Ponieważ nie potrzebuje słupów pośrodku, nie było żadnej przeszkody między tym obszarem.

Doskonale sprawdza się na imprezach typu przyjęcia, kempingi, imprezy firmowe i wesela.

Użycie typu bez prześwitu może cię kosztować więcej, ale mówię ci, że będzie tego warte.

# 4. Oblicz rozmiar, którego będziesz potrzebować

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Przy obliczaniu rozmiaru namiotu, którego będziesz potrzebować, wzór jest prosty.

Jeśli planujesz imprezę z miejscami siedzącymi, będziesz potrzebować co najmniej dziesięciu stóp kwadratowych na osobę oraz miejsca na jedzenie i napoje, parkiet taneczny, sceny i inny sprzęt używany podczas tej imprezy.

Będziesz potrzebować co najmniej siedmiu stóp kwadratowych powierzchni na osobę i wystarczająco dużo miejsca, aby sprzęt pasował do imprez typu stand-up.

# 5. Witryna

Zastanów się, czy powierzchnia witryny jest wykonana z ziemi, żwiru, asfaltu czy cementu. Gleba i żwir świetnie nadają się do podchodzenia i najbezpieczniejszego sposobu na zabezpieczenie namiotu. Ale opcje kotwienia są również dostępne dla powierzchni betonowych.

# 6. Dostęp do usługodawców

Sprawdzenie miejsca i dostępu do drogi jest czynnikiem w planowaniu imprezy. Aby impreza zakończyła się sukcesem, priorytetem powinna być wygoda usług.

Sprzęt, stoły, krzesła i sprzęt DJ-ski muszą być spakowane. Dodatkowe usługi przewozowe mogą kosztować więcej kosztów robocizny.

Ostatnie myśli

Wybierając idealny namiot do konkretnego celu, musisz znać rozmiar.

Pytanie brzmi:

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Musisz wykonać czynności wymienione powyżej. Nie martw się jednak; są łatwe do wykonania.

Bez wątpienia obsługa wydarzenia jest bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza jeśli jest udana; a sukces obejmuje doskonały namiot.

Na szczęście wydarzenie, które pomogłem zorganizować, zakończyło się dobrze bez żadnych problemów. Odpowiadałem za dekorację i planowanie miejsca. Za pierwszym razem było ciężko, ale do końca było bardzo satysfakcjonujące.

Wskazówki i rzeczy wymienione powyżej naprawdę pomogły mi w tym zadaniu. Mam nadzieję, że Tobie też pomoże!