Jak zamknąć wiaty: przeczytaj to. 6 niesamowitych sposobów

Zastanawiasz się, jak osłonić wiaty? Jest kilka kroków, które należy wykonać; a wszystkie te kroki są bardzo proste do wykonania (co oznacza, że ​​możesz to zrobić sam!). Czy jesteś podekscytowany, aby to zrobić?

Jeśli zamykasz wiatę, robisz więcej miejsca dla wartościowego celu swojego domu. Planowanie byłoby trudne, dlatego większość rodzin w pewnym momencie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

Jak zamknąć wiaty: przeczytaj to. 6 niesamowitych sposobów

Ale ponieważ masz dobry plan oraz odpowiednie narzędzia i materiały, nie będzie to takie trudne.

W tym artykule przedstawię sześć kroków w celu zamknięcia wiaty. Opiszę te kroki dalej, abyś miał jasną wizję tego, jak je wcielić w życie. Bez tak wielu opóźnień przejdźmy od razu do dyskusji!

Co to jest wiata?

Wiata to konstrukcja, która ma charakter częściowo zadaszony. Zwykle jest wykonany ze stalowych ram, drewna i stalowych słupków. Ta otwarta konstrukcja jest wystarczająco mocna, aby zapewnić wsparcie dla twoich pojazdów i innych rzeczy.

Istnieje wiele stylów zadaszenia, z którymi można połączyć swoje domy i garaż. Masz więc szeroką swobodę wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami.

Ponadto wiata jest mało wymagająca w utrzymaniu; dlatego nawet jego renowacja nie kosztuje fortuny.

Konstrukcja ta została zbudowana głównie w celu ochrony pojazdów przed nagłymi zmianami pogody, takimi jak śnieg i gradobicie. Teraz zrozumiemy, jak zamknąć wiaty w domu.

Kroki w zamykaniu wiaty

Poniżej przedstawiono kroki, które należy wykonać, jeśli chcesz mieć zamkniętą strukturę. Pamiętaj, aby wykonać każdy z tych kroków, aby uzyskać znakomity wynik.

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przygotowanie wiaty, którą zamierzasz zamknąć. Aby to zrobić, musisz wyczyścić całą podłogę wiaty.

Jeśli w Twojej konstrukcji nie ma żadnej betonowej podłogi, musisz wylać betonową i litą płytę na podparcie zadaszonego wiata samochodowego.

Możesz zacząć od wykonania skrzynki z drewnianych desek i umieszczenia jej wewnątrz wiaty. Następnie powoli i równomiernie wylewaj płytę betonową, aż do związania i upewnij się, że nie ma problemów z poziomowaniem.

Krok # 2. Zbuduj częściową ścianę

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest zmierzenie rozmiaru konstrukcji, aby zbudować ramy dla jej ściany. Możesz użyć drewnianych desek, które mają kołki w odległości 16 cali.

Aby uzyskać bardziej dostępną pracę, proponuję zbudować ją na podłodze, biorąc pod uwagę, że znasz już rozmiar całej ściany. Następnie można go łatwo odstawić i zainstalować jako ściany częściowe.

Ale jeśli pracujesz na długich ścianach, możesz mieć możliwość wykonania serii ram, które możesz później złożyć. Jeśli chcesz umieścić drzwi i okna, możesz również zrobić z nich ramy.

Musisz być świadomy, ponieważ masz drewniane ściany; woda łatwo się przez nią przepłynie. Upewnij się, że masz doskonały system odwadniający, abyś mógł pozbyć się nadmiaru wody wewnątrz wiaty.

Krok # 3. Napraw ramki

Ponieważ już zainstalowałeś swoje ramy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać ekstremalne warunki. Możesz użyć śrub, aby dodatkowo zabezpieczyć ramy na betonowej podłodze.

Jeśli chodzi o dach, możesz zdecydować się na długie wkręty, dzięki czemu można go przymocować do nowo wybudowanych ścian. Dzięki tej czynności możesz mieć pewność, która wiata ma znaczną konstrukcję, tak jak sobie tego życzysz.

Krok # 4. Ściany osłonowe

Istnieje wiele rodzajów okładzin ściennych, które możesz wybrać jako zadaszenie. Ponadto ściany zewnętrzne można pokryć sklejką, zanim będzie można umieścić ostateczną powierzchnię zewnętrzną.

Kiedy już to zrobisz, jest najlepszy czas na umieszczenie drzwi i okien, które mają już ramy.

Krok # 5. Zainstaluj elektronikę i izolację

Jeśli nie masz racji przy instalowaniu sprzętu elektronicznego, poproś o pomoc profesjonalistę.

Elektryk okabluje gniazdka wokół wiaty, abyś mógł mieć prąd w okolicy. Jeśli więc nie jesteś pewien swoich umiejętności, nie forsuj się, ponieważ możesz wpaść w ogromne kłopoty.

Możesz również dodać izolację w środkowej części słupków ściennych, aby ułatwić ogrzewanie lub chłodzenie. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ rozgrzanie lub zimno wiaty nie będzie wymagało dużego wysiłku.

Krok # 6. Dodaj ostatnie poprawki

Wreszcie można zamocować płytę gipsowo-kartonową wewnątrz ściany, a nawet na wykładzinach podłogowych. Do wyboru płytki, dywan lub drewniane deski. Wykończenie może również obejmować gruntowanie i malowanie, aby uczynić zadaszenie bardziej atrakcyjnym.

Co więcej, dodanie świateł i mebli do wnętrza konstrukcji może sprawić, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

Wniosek

Jeśli dążysz do miejsca do przechowywania lub miejsca parkingowego, zadaszenie jest z pewnością niedrogą opcją, którą możesz mieć. Ponieważ z definicji wiata jest konstrukcją otwartą, nadal musisz ją zamknąć.

Nie martw się jednak; znasz już sześć prostych kroków, jak zamknąć wiaty; Jestem pewien, że będzie ci łatwiej.

Jednak w przypadku części elektronicznych i okablowania nie możesz próbować szczęścia, jeśli nie masz odpowiednich umiejętności. Natychmiast zwróć się o pomoc do elektryka, aby uniknąć wypadków.

Powodzenia i mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu. Dziękuje za przeczytanie!