Jak utrzymać chłód w namiocie. 2 proste sposoby

Po co cierpieć z powodu upału słońca, jeśli wiesz, jak utrzymać namiot w chłodzie? Jest tylko kilka kroków, które należy wykonać; wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać do ostatniej części tego artykułu.

Wiem, że walka jest prawdziwa, jeśli prowadzisz zajęcia na świeżym powietrzu za pomocą namiotu, zwłaszcza gdy jest gorąco . Nie pozwól swoim gościom poczuć się nieswojo. Upewnij się, że Twój namiot jest schłodzony, ale proces ten powinien być łatwy.

Jak utrzymać chłód w namiocie. 2 proste sposoby

To samo dotyczy sytuacji, gdy namiot był używany jako wiata w domu. Jaki jest pożytek z namiotu, jeśli i tak nie może on chronić pojazdu przed upałem? Jak powiedziałem, nauczymy się, jak utrzymać chłód w Twoim namiocie. Masz różne opcje; po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Kroki dotyczące chłodzenia namiotów

Jeśli chcesz, aby Twój namiot był chłodny, zwłaszcza gdy jest za gorąco, możesz skorzystać z wielu metod. Nie martw się. Wszystkie te są łatwe do wykonania. Oto sposoby na schłodzenie namiotu:

Jak schłodzić rozbity namiot

Jeśli Twój namiot jest gotowy, pamiętaj o następujących krokach:

# 1. Użyj lodu

Najlepszym sposobem na obniżenie temperatury namiotu jest użycie lodu z chłodnicy; to prawda, zwłaszcza jeśli twój namiot jest mały. Jest to możliwe, jeśli masz jedzenie i napoje podczas imprezy.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć lodówkę pełną lodu. To takie proste, powietrze w namiocie najprawdopodobniej ostygnie, dzięki czemu Ty i Twoi przyjaciele lub członkowie rodziny będziecie bardziej komfortowi.

# 2. Użyj wentylatora

Na rynku dostępne są różne wentylatory zasilane bateryjnie. Oznacza to, że te urządzenia są wystarczająco przenośne, więc nie będziesz potrzebować prądu do działania.

Po prostu umieść wentylator w tylnym rogu wejścia do namiotu. Jeśli Twój wentylator jest wyposażony w opcję oscylacyjną, wybierz ją, aby zmaksymalizować cyrkulację wewnątrz. Cóż, nie potrzebujesz dużego wentylatora, jeśli namiot jest mały, na przykład, jeśli służysz jako wiata.

Jeśli jednak masz duży namiot, który służy do obsługi ważnych wydarzeń, najlepiej mieć większe przenośne wentylatory . A jeśli elektryczność jest łatwo dostępna, zawsze możesz wybrać zwykłe wentylatory, które znajdziesz w domu.

# 3. Upewnij się, że otwory wentylacyjne i drzwi są otwarte

Powietrze może wejść, jeśli szybko dostanie się do otworów w Twoim namiocie. Dlatego warto otworzyć otwory wentylacyjne i drzwi, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza.

W każdym razie możesz użyć siatki do zakrycia otworów, aby chronić wnętrze przed komarami, owadami i innymi zwierzętami. Ale jeśli to nie jest problemem, to nie jest to konieczne.

Upewnij się też, że woda nie dostanie się do namiotu podczas deszczu, nawet jeśli otworzysz drzwi i otwory wentylacyjne . W przeciwnym razie musisz również wiedzieć, jak uszczelnić namiot.

Jak ustawić namiot, aby był chłodny

Jeśli nie rozbiłeś swojego namiotu, oto sposoby, jak możesz go schłodzić:

Krok # 1. W zacienionym miejscu

Jeśli masz dużą przestrzeń, upewnij się, że rozbiłeś namiot w zacienionym miejscu, np. jak pod drzewem. Nie ma nic lepszego niż powietrze z drzew. Po prostu wyobraź sobie komfort i aurę, kiedy trzymasz swoją aktywność pod drzewem.

W ten sposób drzewa zakryją Twój namiot. Słońce nie nagrzewa namiotu bezpośrednio, ponieważ drzewa zasłoniły promienie. Jeśli w okolicy nie ma drzew, możesz wybrać obszar obok większej struktury; jest to szczególnie ważne, jeśli konfigurujesz taki, który ma służyć jako wiata samochodowa.

Krok # 2. Przy dobrym wietrze

Poszukaj miejsca, które zapewni dobry przepływ; wiejący wiatr z pewnością może pomóc w obniżeniu temperatury. Ponadto powinieneś wiedzieć, jak ustawić swój namiot tak, aby był skierowany w stronę wiatru.

Nie wiesz, gdzie wieje wiatr? Po prostu podnieś ręce, a następnie określ, która strona dłoni jest zimniejsza. Dzięki temu będziesz w stanie poznać kierunek wiatru.

Jeśli uważasz, że robisz to źle, zawsze możesz pobrać aplikację pogodową na smartfony. Kto powiedział, że to skomplikowane?

Krok # 3. Zorganizuj wydarzenie w chłodniejszym miejscu

Jeśli obsługujesz wydarzenie, wiesz, że to miejsce ma znaczenie. Na przykład, jeśli jest to impreza rodzinna, możesz wybrać miejsca, w których jest chłodniej, na przykład nad jeziorem lub rzeką.

Kiedy jest gorąco i chcesz odpocząć z rodziną i poczuć powiew wiatru, nic nie jest lepsze niż odrobina Natura. Po prostu wyobraź sobie odgłos staczania się wody.

Jeśli jesteś szefem lub osobą decyzyjną, rozstaw swój namiot w chłodniejszym miejscu.

Ostatnie słowa!

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie niskiej temperatury w namiocie. Najpierw musisz ustalić, czy namiot był już rozbity. Jeśli tak, możesz po prostu użyć lodu (jeśli namiot jest mały), użyć przenośnego wentylatora lub otworzyć drzwi i otwory wentylacyjne.

W przeciwnym razie możesz wybrać swoją lokalizację. Cóż, możesz upewnić się, że Twój namiot jest chłodny, jeśli ustawisz go w zacienionym miejscu, w chłodniejszym miejscu lub w takim z dobrą cyrkulacją powietrza.

Mamy nadzieję, że ten artykuł wiele się nauczył. Miłego dnia!