Jak schłodzić namiot bez prądu. 5 najlepszych hacków

Istnieje wiele sposobów chłodzenia namiotu bez prądu; należy wziąć pod uwagę lokalizację, wentylację, materiał, kształt i tak dalej. Jest jeszcze wiele rzeczy, których musisz się jeszcze nauczyć; warto czytać dalej!

Rzeczywiście, byłoby bardzo rozczarowujące, gdyby Twoi goście podczas imprezy namiotowej lub imprezy byli spoceni i narzekali, że jest cholernie gorąco. Nie możesz po prostu do tego dopuścić; z pewnością zrujnuje Twój wielki dzień.

Jak schłodzić namiot bez prądu. 5 najlepszych hacków

Z drugiej strony, jeśli masz wiata samochodowa, nie chcesz, aby Twój samochód był potwornie gorący, gdy był zaparkowany w słońcu. Nawet gdybyś wszedł trochę do środka, poczułbyś się bardzo gorąco.

W tym artykule poznasz sposoby chłodzenia namiotu, które można zrobić bez prądu. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze, a także mieć fajny namiot imprezowy lub wiatę garażową.

Zanim przejdziemy do szczegółów, najpierw zrozumiemy, dlaczego. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego namioty są gorące w środku?

Zastanawiasz się, dlaczego w namiocie jest gorąco? Jeśli rozbijesz namiot na swoim podwórku bez cienia, twoje doświadczenie będzie okropne. Jednak częstym błędem byłby brak wentylacji.

Namioty zwykle zatrzymują w środku ciepło. Aby dać ci jaśniejszy obraz, jest to jak mini szklarnia, w której kwitnie woda i para ze względu na mały i zamknięty obszar.

Kolor namiotu również ma znaczenie, ponieważ przyczynia się do pochłaniania ciepła. Ważne jest, aby wiedzieć, jak schłodzić namiot, nawet jeśli elektryczność nie jest łatwo dostępna.

Sposoby chłodzenia namiotu bez prądu

Istnieją określone sposoby chłodzenia namiotu bez prądu. Dzięki temu możesz mieć dobrze wentylowany namiot, nie wydając znacznej sumy pieniędzy.

Na pewno nie kupisz drogich gadżetów i sprzętu zapewniającego chłód w namiocie.

Oto następujące kroki:

Krok # 1. Wybierz idealny moment na rozbicie namiotu

Częstym błędem jest nieuwzględnianie warunków pogodowych podczas organizowania imprezy namiotowej. Idealny czas na rozbicie namiotu to późne popołudnie, kiedy słońce nie jest wysoko.

W ten sposób możesz mieć mniejsze szanse na zatrzymanie dużej ilości ciepła w środku.

Krok # 2. Zapewnij wentylację namiotu

Musisz mieć świadomość, że na pewno potrzebujesz wentylacji, aby umożliwić dopływ powietrza do iz namiotu. Istnieją dwa główne powody, dla których gromadzi się ciepło:

Po pierwsze jest spowodowane słońcem; druga jest spowodowana ciepłem odprowadzanym z ludzkiego ciała.

Mówiąc ci, im więcej ludzi trzyma się razem w jednym miejscu, tym więcej ciepła jest również emitowane z ich ciał. Więc jeśli jesteś wypełniony gośćmi, lepiej upewnij się, że masz odpowiednią wentylację w danym miejscu.

Krok # 3. Wybierz odpowiedni materiał na namiot

Powiedzmy, że chcesz zrobić wiata za pomocą namiotu. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest wybór odpowiedniego rodzaju materiałów.

Na przykład możesz zdecydować się na namiot składający się z nylonu lub poliestru. Materiały te są bardzo przystępne cenowo i lekkie.

Namioty są wykorzystywane jako wiaty samochodowe, ponieważ są znacznie wygodniejsze i tańsze. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią kompozycję, aby uzyskać komfortowe wrażenia z wiaty.

Krok # 4. Wybierz odpowiedni kształt namiotu

Namiot kopułowy jest przytulny i może być bardzo gorący w środku, gdy słońce jest wysoko (choć jest to doskonały wybór, jeśli używasz go w chłodne zimowe noce).

Jednak najlepszym wyborem jest wybór namiotu kabinowego, ponieważ ma on bardziej przewymiarowaną głowę, która sprawi, że Twój namiot imprezowy będzie wygodniejszy.

Poza tym wnętrze namiotu kabinowego ma więcej miejsca, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Im lepszy przepływ powietrza, tym lepszy może stać się Twój namiot.

Ponadto namioty dzwonowe są również dobrą opcją, ponieważ są lepsze, gdy mówimy o wystarczającym przepływie powietrza.

Krok # 5. Używaj wentylatorów zasilanych bateryjnie i pasywnego chłodzenia

Ponieważ ten artykuł dotyczy chłodzenia namiotu bez prądu, to zakładam, że ustawienie wentylatora zasilanego bateryjnie jest po prostu sprawiedliwe.

Przepływ powietrza, w którym będą wytwarzać wentylatory, sprawi, że ciepło będzie do zniesienia dla wszystkich w namiocie.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe chłodzenie, możesz wykonać metodę DIY polegającą na umieszczeniu lodu przed wentylatorami.

Lodowata bryza będzie wtedy wyczuwalna w powietrzu, które dmuchają wentylatory. Jedyną rzeczą, którą musisz upewnić się, jest to, że masz pojemnik na wodę, gdy lód się topi.

Wniosek

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na schłodzenie namiotu bez prądu. Przedstawiliśmy Ci kilka sztuczek, które możesz zrobić, aby obniżyć temperaturę namiotu.

Chociaż nie ma wielu alternatyw dla wentylatorów elektrycznych, wentylatory zasilane bateryjnie to jedna z opcji, którą możesz rozważyć.

Musisz skupić się na tym, aby upał nie zrujnował imprezy w namiocie, a nawet sprawił, że wiata była gorąca jak diabli.

Na szczęście metody, o których wspomnieliśmy, nie wymagają zakupu niczego kosztownego, co oznacza, że ​​masz dobre oszczędności i więcej informacji.

Powodzenia!