Jak pozbyć się gąsienic namiotowych. Najłatwiejsze sposoby

Czy masz wątpliwości, jak pozbyć się gąsienic namiotowych? Nie martw się, ponieważ zamierzamy Ci w tym pomóc; nauczymy Cię kilku kroków, które możesz szybko wykonać.

Rzeczywiście, wschodnie gąsienice namiotów są uważane za bardziej brzydkie niż uciążliwe. Co więcej, widok robaka namiotowego czołgającego się w namiocie samochodowym lub nawet w namiocie imprezowym może nie być zbyt wygodny.

Jak pozbyć się gąsienic namiotowych. Najłatwiejsze sposoby

Dla niektórych gąsienice namiotu swobodnie czołgające się po namiocie samochodowym lub w środku mogą być naprawdę przerażające. Wyobraź sobie, że tylko jedna z tych gąsienic jest przerażająca; o ileż więcej, jeśli widzisz o wiele więcej!

W tym artykule podamy kilka porad, jak unikać tych gąsienic namiotowych. Potrzebujesz również wielu przemyśleń, więc jeśli jesteś gotowy, zacznijmy teraz!

Co to są gąsienice namiotowe?

Gąsienice namiotowe są również znane jako robaki namiotowe. Pojawiło się zamieszanie co do gąsienicy namiotowej i jesiennych robaków, ale oba są różne.

Te robaki namiotowe są niezwykle aktywne wczesną wiosną, podczas gdy robaki są aktywne jesienią.

Te robaki chciałyby żyć na dzikich wiśniach i innych ozdobnych drzewach owocowych. Niewielka liczba tych robaków nie jest szkodliwa dla drzew, ale w ekstremalnych ilościach spowodują defoliację drzewa.

Te robaki namiotowe żywią się liśćmi, dzięki czemu drzewo jest podatne na choroby i inne problemy.

W pełni rozwinięta gąsienica namiotu może osiągnąć długość dwóch cali. Są owłosione, koloru czarnego i mają bladoniebieskie plamy po obu stronach ciała.

Na plecach mają biały pasek, który ułatwia ich identyfikację. Chociaż można je znaleźć w roślinach ozdobnych, można je również znaleźć na niektórych drzewach zacienionych.

Jak więc rozpoznać gąsienice namiotów od robaków internetowych?

Robaki namiotowe zakładają gniazda na gałęziach drzewa i nie zamykają wewnątrz liści. Z drugiej strony gniazdo jesiennych robaków znajduje się na końcach gałęzi i zamyka liście w gnieździe.

Kroki, jak wyeliminować gąsienice namiotowe

Jeśli rośliny ozdobne otaczają Twoje podwórko, nie zdziwisz się, jeśli po namiocie, który ustawiłeś podczas rodzinnych spotkań, pełzałyby gąsienice namiotowe.

Te okrutne stworzenia są również znane z atakowania samochodów i niszczenia lakieru przez ich odchody.

Nauczymy Cię różnych kroków i metod, jak pozbyć się gąsienic namiotowych, które z pewnością mogą uszkodzić Twoje rzeczy. Są to następujące:

Krok # 1. Zdrap je

Ponieważ jajka można zobaczyć gołym okiem, możesz je zeskrobać ręką. Zimujące jaja można zignorować, a skrzynki jaj można również łatwo zobaczyć, gdy liście opadną w sezonie jesiennym.

Upewnij się, że wykonujesz tę czynność wczesnym rankiem lub wieczorem, ponieważ są to okresy, w których najprawdopodobniej gniazdują. Na pewno można je szybko złapać.

Krok # 2. Zwab je

Możesz także mieć możliwość wprowadzenia naturalnych wrogów do robaków namiotowych. Istnieje wiele rodzajów pasożytniczych os, które mogą znacznie zmniejszyć ich liczbę.

Ta metoda jest również dobra, ponieważ nie wymaga wydawania pieniędzy na chemikalia.

Jako środek domowy możesz stworzyć przyjazne środowisko, w którym ptaki będą żerować na gąsienicach namiotu.

Krok # 3. Albo użyj domowego środka lub chemii

Drobne inwazje tych robaków można zwalczyć upuszczając gniazdo na wodę z mydłem. W przypadku większych grup można użyć kontaktowych środków owadobójczych, aby przeprowadzić dokładną operację czyszczenia.

Mówiąc wprost, Bacillus thuringiensis (Bt) jest jedną z najskuteczniejszych substancji chemicznych, których możesz użyć.

Krok # 4. Rozpylaj bezpośrednio na zainfekowany obszar

Rozpyl spray bezpośrednio na liście i na gniazda, aby upewnić się, że te robaki zostały całkowicie wyeliminowane. Ta metoda jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zabijania lub eliminacji tych niechcianych robaków namiotowych.

Krok # 5. Użyj innych metod, jeśli poprzednia nie działa

Inną metodą, którą możesz zrobić, jest zmiażdżenie ich lub umieszczenie na wiadrze z mydłem, jeśli zobaczysz pełzającą gąsienicę namiotu.

Następnie pozbądź się ich szczątków, aby mieć pewność, że w okolicy nie pozostały żadne jaja. Na twoim miejscu poznaj proste sposoby czyszczenia namiotu.

Krok # 6. Zastosuj środek owadobójczy

Ostatnią deską ratunku mogą być szybko działające botaniczne środki owadobójcze. Pochodzą one z roślin o właściwościach owadobójczych, które mają mniej szkodliwych skutków ubocznych niż komercyjne środki owadobójcze.

Nawet szybko się psują w środowisku, więc możesz być pewien, że nie spowodują żadnego niebezpieczeństwa.

Wniosek

Możesz szybko pozbyć się robaków namiotowych, jeśli będziesz postępować zgodnie z metodami. Wiem, że na pewno nie chcesz, aby te uciążliwości zepsuły Ci lakier samochodowy, a także odstraszyły gości podczas imprezy namiotowej na Twoim podwórku, prawda?

Istnieje wiele możliwości pozbycia się gąsienic namiotowych. Wystarczy, że wybierzesz najlepszy sposób na podstawie przedstawionej przez nas listy.

Ale dla mnie najważniejsze jest znalezienie jego gniazda i zabranie go.

Życzymy powodzenia w przeprowadzaniu operacji rozliczeniowych i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi otrzymałeś mnóstwo cennych informacji. Dziękuję za przeczytanie!