Zrozumienie, jak wyregulować krzesło obrotowe z gwintowaną śrubą

Krzesło obrotowe z gwintowaną śrubą to świetny wynalazek. Są łatwe w montażu i demontażu, dzięki czemu są bardzo przenośne. Ta konkretna konstrukcja pozwala również użytkownikowi dostosować sposób siedzenia na krześle, a także poziom napięcia podczas kołysania go w przód iw tył.

Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć, jak prawidłowo dokonywać regulacji tego typu krzesła, więc dzisiaj omówimy, jak wyregulować krzesło obrotowe z gwintowaną śrubą!

Zrozumienie

Kroki regulacji krzesła obrotowego z gwintowaną śrubą

Krok 1. Poluzuj śruby w podstawie siedzenia, aby się zgubiło.

Krok 2. Usiądź na swoim krześle i ile chcesz dać pod swoją wagą. Na przykład osoba o większej wadze może potrzebować więcej miejsca na pośladki pozostawione na siedzeniu niż osoba lżejszego wzrostu.

Krok 3. Gdy już zdecydujesz, ile miejsca chcesz tam, dokręć te same śruby, aby były ciasne, ale nie wystarczająco mocno, aby uszczypnąć jakąkolwiek skórę lub stworzyć nieprzyjemne uczucie podczas siedzenia.

Krok 4. Powtarzaj ten proces zgodnie z potrzebami, aż wszystkie miejsca spełnią preferencje!

Jak wyregulować krzesło za pomocą 3 dźwigni?

Istnieją dwa główne mechanizmy regulujące siłę kołysania w przód iw tył.

Pierwszy mechanizm ma trzy dźwignie, które kontrolują kąt przechylenia krzesła podczas kołysania do tyłu. Te dźwignie regulują poziom lub nachylenie siedzenia wokół stóp, co można regulować, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara (aby było bardziej równe) lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (aby dodać trochę nachylenia).

Mogą być oznaczone literami „A”, „B” i „C”. Chcesz zacząć od poluzowania A, aby B i C stały się łatwiejsze do skręcania. Czasami wymagają one korekty również po siadaniu, ale to powinno wystarczyć w większości przypadków!

Następnie mamy nasz drugi zestaw dźwigni z przodu po lewej stronie krzesła. Są one oznaczone jako „L” i „R”, więc niezależnie od strony, do której są przymocowane, chcesz dostosować!

Zaciśnięcie tych dźwigni spowoduje przechylenie siedzenia, co może być świetne do czytania lub pisania w pozycji półleżącej (lub podczas drzemki)!

Pamiętaj tylko, że gdy rozluźniasz jeden koniec, drugi staje się ciaśniejszy – pomyśl o tym, jak zaciśnięcie sznurowadeł skraca je poprzez zaciśnięcie luzu na górze. Miej to na uwadze, zanim całkowicie poluzujesz którykolwiek z zestawów dźwigni!

Jak wyregulować napięcie na krześle?

Regulacja naprężenia krzesła jest naprawdę łatwa, a wszystko zależy od tego, jak mocno wkręcasz krętlik. Im ciaśniej zrobisz, tym mniej będzie miejsca na ruch.

Luźniejszy będzie bardziej swobodny, ale nie tak stabilny (może to spowodować, że ktoś, kto siedzi na tego typu krześle, od razu się ześlizgnie). Może to również zależeć od osobistych preferencji! Ważne jest, aby wszelkie dokonywane regulacje były wygodne dla każdego, kto go używa, aby był bezpieczny podczas siedzenia lub kołysania się na krześle.

Jak dokręcanie/odkręcanie śrub wpływa na obracanie się kół?

Istnieje wiele różnych rodzajów krzeseł, z których każde zostało zaprojektowane inaczej. Niektóre mają funkcję obrotową, czyli obraca się krzesło. Sposób, w jaki dopasujesz ten rodzaj krzesła, będzie zależał od tego, jak zostało wykonane, a sposób wymiany różnych rodzajów krzeseł zależy od tego, jakiego rodzaju!

Aby dokręcić/odkręcić śruby:

Aby poluzować lub dokręcić śrubę do krętlików bez gwintu, użyj klucza imbusowego z zamocowaną rączką zapadkową (lub kluczem); skręć w dowolnym kierunku zgodnie z potrzebami. Dokręcanie rozluźnia rotację, a gubienie ułatwia szybsze skręcanie w przód i w tył.

Luźniejszy może być również dobry, jeśli ktoś, kto siedzi na tego typu krześle, chce, aby jego stopy zwisały spod niego, aby przypadkowo nie kopnął się podczas odwracania się. Tak to się robi w przypadku śrub niegwintowanych.

W przypadku krętlika gwintowanego zacznij od poluzowania śrub za pomocą klucza imbusowego, a następnie przekręć je palcami lub szczypcami. Musisz upewnić się, że wszystkie nitki zostały usunięte z materiału, który może blokować krzesło i powodować obracanie się tylko w jednym kierunku.

Dokonuj regulacji stopniowo, aż odkryjesz, jak luźno/ciasno chcesz, aby ten rodzaj obrotu krzesła był, gdy ktoś na nim usiądzie!

Aby dokręcić lub poluzować wysokość siedziska:

Niektóre krzesła mają dźwignie po obu stronach podstawy; popchnij dźwignię w kierunku ramy przedniej (aby cofnąć) lub odciągnij dźwignię od ramy przedniej (aby ruszyć do przodu).

Jeśli Twoje krzesło ma dźwignię regulacji wysokości siedziska z tyłu podstawy, obróć ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby podnieść i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby obniżyć.

Aby dokręcić lub poluzować podłokietniki:

Niektóre krzesła mają dźwignie po obu stronach ramy; ściśnij je razem (aby wyprowadzić) lub rozsuń (aby się wsunąć).

Szybki sposób na dostosowanie szerokości fotela od punktu środkowego: Obróć dwie małe nakrętki do siebie, aby uzyskać większy rozstaw, i odsuń, aby uzyskać mniejszą odległość między ramionami. Często znajdują się pod przednią lewą nogą z jedną nakrętką nad drugą. (Dotyczy to tylko sytuacji, gdy w pobliżu zewnętrznej krawędzi nie ma mechanizmu, który można obrócić).

Po zakończeniu wprowadzania zmian sprawdź, jak jest podłączony.

Upewnij się, że nie przeciążysz mechanizmu regulacji ani nie dokręcisz zbyt mocno śrub mocujących krzesło. Może to prowadzić do awarii wszystkich części. Jeśli śruba utknęła i nie chce się ruszyć: Na początku może to być trudne, ale spróbuj dać jej trochę czasu (czasami wymagają nasmarowania).

Spróbuj użyć oleju penetrującego oprócz wywierania nacisku od dołu za pomocą klucza nasadowego lub szczypiec, a następnie za pomocą klucza płaskiego, aby uzyskać większy moment obrotowy.