Wskazówki, jak zmienić fotel w fotel elektryczny

Oglądam telewizję od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć idealnego fotela. Wiesz, jeden z tych, które są tak wygodne, że możesz w nim po prostu spać? Cóż, ten post pokazuje, jak zamienić fotel rozkładany w rozkładany fotel elektryczny!

Wskazówki dotyczące przekształcenia fotela w fotel elektryczny

Wskazówka 1. Kup elektryczny fotel rozkładany. Są one również czasami nazywane rozkładanymi fotelami lub zmotoryzowanymi fotelami rozkładanymi. Różnica polega na tym, że tego typu krzesła wymagają wtyczki, podczas gdy zwykłe nie. Można je znaleźć w większości sklepów meblowych, a także w sklepach internetowych, takich jak Amazon i Overstock.

Wskazówki

Wskazówka 2. Po wybraniu fotela elektrycznego musisz znaleźć elektryka. Elektrycy są ekspertami w obwodach elektrycznych i mogą pomóc w procesie instalacji.

Wskazówka 3. Typowy koszt tego projektu to około 200-300 USD za części plus wszelkie koszty robocizny od wybranego elektryka (zwykle godzinna opłata za konsultację). Będzie się to różnić w zależności od tego, ile przewodów potrzebuje Twój elektryk, a także ile wtyczek potrzebuje.

Stary fotel rozkładany zostanie usunięty, nowy ustawiony na miejscu, a następnie przewody elektryczne zostaną podłączone do pobliskiego gniazdka lub skrzynki z wyłącznikiem. Twoje krzesło jest teraz gotowe do użytku!

Jak wyregulować elektryczny rozkładany fotel?

Przesuń dźwignię w kierunku pleców, aby się odchylić i odsuń się od krzesła, aby usiąść.

Jakie są wskazówki dotyczące wyboru fotela elektrycznego?

Zapytaj, ile wtyczek będziesz potrzebować – czy chcesz mieć jedną wtyczkę w określonym obszarze pokoju, czy ważne jest, aby wokół każdego fotela znajdowała się wystarczająca liczba wtyczek?

Sprawdź dokładnie, jak daleko elektryk będzie musiał poprowadzić okablowanie, ponieważ może to znacznie wpłynąć na ostateczny koszt. Jeśli planujesz przerobić pomieszczenie w piwnicy i chcesz mieć gniazdko lub dwa w pobliżu, rozsądnym rozwiązaniem może być zaplanowanie takiej instalacji.

Czy powinienem kupić rozkładany fotel elektryczny lub instrukcję obsługi?

Unikaj elektrycznych foteli rozkładanych, jeśli masz jakiekolwiek schorzenia, które utrudniałyby korzystanie z dźwigni.

Zadaj sobie pytanie, ile czasu spędzam na krześle? Jeśli jesteś najbardziej aktywny lub potrzebujesz opcji zasilania tylko wtedy, gdy przeszkadzają Ci plecy, ręczny fotel może być bardziej odpowiedni.

Jeśli są ludzie, którzy również będą siedzieć na krześle, rozsądnie byłoby zaopatrzyć się w ręczny fotel rozkładany.

Jeśli nie chcesz, aby opcja zasilania była włączona przez cały czas, zastanów się, ile przełączników będzie potrzebnych do innych funkcji w pokoju – lub czy jest wystarczająco dużo wtyczek rozrzuconych, aby w pobliżu każdego fotela znajdowała się wtyczka?

Może być również konieczne dodanie dodatkowego przełącznika lub dwóch do wyłącznika dla fotela.

Jak zmierzyć krzesło?

Mierz od podłogi do miejsca, w którym chcesz siedzieć z elektrycznym fotelem. Musisz także wiedzieć, jak daleko powinien się oddalić i jaka wysokość jest wygodna (zwykle 18-19 cali nad ziemią). Upewnij się, że zmierzysz szerokość krzesła, a następnie dodaj kilka cali.

Jakie są zalety rozkładanych foteli elektrycznych?

Wygodniejszy dla tych, którzy potrzebują pomocy w siadaniu. Łatwiejszy sposób na wstawanie z pozycji siedzącej, zwłaszcza jeśli masz ograniczoną mobilność lub inne problemy zdrowotne, które powodują niepewność na nogach

Możliwość wstawania i wstawania z krzesła za naciśnięciem przycisku.

Znacznie łatwiejsze dla kobiet w ciąży, ponieważ często ciężko jest fizycznie utrzymać ciężar brzucha, gdy musisz usiąść.

Ile wtyczek potrzebuję?

Możesz również potrzebować dodatkowego przełącznika lub dwóch, aby pomieścić wszystkie wtyczki potrzebne do rozkładanego fotela (zwłaszcza jeśli masz „inteligentny dom” i korzystasz z wielu urządzeń elektronicznych).

Chcę mieć pewność, że kupuję nowe krzesło od renomowanego sprzedawcy. Na co należy zwrócić uwagę?

Jeśli spróbują sprzedać to jako zakup impulsowy lub powiedz mi, że mają teraz ogromną wyprzedaż, bądź ostrożny.

Jeśli sklep jest otwarty krócej niż rok lub nie widzę w nim żadnych klientów, to kolejny znak, aby zachować ostrożność.

Nawet bez tych znaków zawsze najlepiej jest przeprowadzić rozeznanie przed zakupem czegoś tak drogiego i dużego biletu.

Czy rozkładane fotele elektryczne mogą się kołysać?

Niektóre rozkładane fotele z napędem elektrycznym mogą kołysać się w przód iw tył, inne nie. Rodzaj wzoru na krześle będzie dyktować, ile ruchu uzyskasz z niego.

Jeśli potrzebujesz kołysania, aby zasnąć, sprawdź ten szczegół przed dokonaniem zakupu.

Czy mogę pozostawić mój fotel elektryczny podłączony przez cały dzień?

Fotele można podłączać do zasilania przez cały dzień, ale upewnij się, że przewód nie jest zbyt długi, aby się nie zaplątał ani nie wysunął z miejsca.

Jakie są rodzaje rozkładanych foteli elektrycznych?

Istnieją cztery główne typy: elektryczne, ręczne, hydrauliczne i pneumatyczne.

Krzesła elektryczne wykorzystują baterie z silnikiem elektrycznym do pochylania się i kołysania. Są najdroższym typem krzesełka elektrycznego, ale mają też najdłuższą trwałość.

Krzesła ręczne wykorzystują dźwignię lub uchwyt na sprężynie, którą pociągasz w dół, aby aktywować mechanizm podporowy, aby działał prawidłowo. Krzesła manualne mają mniej funkcji niż inne rodzaje rozkładanych foteli elektrycznych, więc są tańsze.

Krzesła hydrauliczne wykorzystują pompę hydrauliczną do pochylania się lub bujania. Mają też mniej funkcji, takich jak krzesło ręczne, a także są tańsze. Pneumatyczne krzesła elektryczne oferują więcej funkcji niż inne typy, ponieważ można je dostosować do konkretnych potrzeb, ale jest to kosztowne ze względu na to dostosowanie.