Ulepszenia krzeseł 101: Jak stroić krzesło za pomocą 2 łatwych metod

W tym artykule dowiesz się, jak szyć krzesło przy użyciu najtańszych możliwych sposobów.

Krzesła pikowane i inne meble są rzeczywiście świetnym dodatkiem do naszego domu. Poza wygodą wygląda też dość elegancko.

Ulepszenia krzeseł 101: Jak stroić krzesło za pomocą 2 łatwych metod

Tuftowanie krzesła można wykonać samodzielnie, co oznacza, że ​​można je dodać do przygody z meblami DIY. Kupno jednego może nie być dobrym pomysłem dla tych, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ krzesła pikowane są zwykle zawyżone.

Jednak oszczędność pieniędzy nie powinna równać się tanim tkaninom i materiałom. Możesz mieć coś wysokiej jakości, co przetrwa długo.

Jak Tuftować Krzesło?

Podczas projektowania krzesła z pewnością rozważysz tuftowanie. Tradycyjnie tuftowanie jest używane w celu dodania zainteresowania, charakteru i faktury meblowi, który jest nadal praktykowany dzisiaj z odrobiną nowoczesnego akcentu.

Tuftowanie może być świetnym sposobem na dodanie dekoracji, aby Twoje krzesło było bardziej atrakcyjne. Sprawia, że ​​meble są przyjemne i pasują do każdego projektu. Zostań z nami, a pomożemy Ci z łatwością ułożyć krzesło.

Z przyciskami

Powszechnie wiadomo, że krzesło tuftowane guzikami to tradycyjny styl. Najlepszą opcją jest przewleczenie sznurka lub sznurka przez podstawę, aby zabezpieczyć guzik. Jest to pomocne, ponieważ większość guzików ma mały otwór lub pętlę, w którą można włożyć igłę do nawlekania.

Możesz wepchnąć nić igły do ​​nawlekania w guzik i mocno pociągnąć z drugiej strony, aż zostanie wyrównana. Po zszyciu zgodnie z preferowanym kształtem możesz spróbować nawlec go ponownie, aby go zabezpieczyć i zszyć, gdy będzie stabilny.

Możesz także przypiąć tkaninę za pomocą zszywek i pinezek, jeśli nie zajmujesz się nawlekaniem. Następnie zdobądź przycisk i możesz go przykleić na wierzchu. Jednak ta metoda może być bardziej dostępna, ale może nie trzymać guzika na tkaninie przez długi czas.

Bez guzików i ślepych pęczków

Procedura jest taka sama z przyciskami. Użyj nici lub sznurka w tym samym kolorze co tkanina.

Następnie za pomocą igły nawlecz po drugiej stronie pod spodem krzesła. Włóż go na materiał i przeciągnij z powrotem.

Utworzy pierwszy ścieg o długości od 5 do 10 milimetrów. Następnie, w ten sam sposób, zrób to ponownie w oparciu o pożądaną strukturę. Aby zabezpieczyć sznurek, możesz go zszyć do tkaniny.

Nazywa się to ślepym tuftingiem, ponieważ patrząc z daleka ludziom trudno będzie dostrzec nitkę lub to, co ich trzyma.

Maszyna do szycia ręcznego lub do szycia

Możesz uszyć go samodzielnie lub użyć maszyny do szycia podczas pikowania krzesła. Jednak korzystanie z maszyny do szycia może być nieco trudniejsze.

Z drugiej strony szycie ręczne zajmie dużo czasu. Jeśli nie jesteś profesjonalistą lub nie wiesz, jak stebnować, gotowy produkt może nie być tak schludny, jak podczas korzystania z maszyny do szycia.

Jakie są różne rodzaje tuftowania?

Podczas tuftowania krzesła możesz wybierać spośród różnych stylów. Pierwszy to tufting biszkoptowy, a wzór przypomina ciastka ułożone w kwadraty. Ten styl oferuje bardziej nowoczesny smak niż tradycyjne tuftowanie diamentowe.

Z drugiej strony, tuftowanie diamentowe jest szeroko stosowanym stylem. Tkaniny takie jak aksamit i satyna nadają bardziej kobiecemu stylowi, podczas gdy skóra jest bardziej męska.

Diament jest ułożony jak niekończąca się linia rombowych kształtów. Ten styl jest również powszechnie stosowany we wszystkich meblach, zwłaszcza na krześle lub poduszce.

Wreszcie, tuftowanie kanałów jest inne. Zamiast zwykłych kwadratowych kształtów drewno jest długie, cienkie, a długość będzie zależeć od projektu, który chcesz osiągnąć. Mogą to być tkaniny poziome lub pionowe ułożone w stos i wyrównane ze sobą.

Ile dodatkowej tkaniny potrzebuję do pikowania?

Materiały, których będziesz potrzebować do pikowania, będą zależeć od tego, jaki styl wybierzesz. Oprócz 2 jardów, z pikowaniem guzików lub bez, będziesz potrzebować dodatkowych 0,75 jardów na poszycie twojego krzesła z tkaniny.

Będzie to wymagało co najmniej 10% dodatkowej tkaniny z oryginalnych pomiarów, które zebrałeś. Znajomość dodatkowej tkaniny, której potrzebujesz, pozwoli Ci zaoszczędzić więcej czasu.

Brak tkaniny może spowodować odtworzenie i usunięcie całej tkaniny krzesła. Możesz zrobić to jeszcze raz i zmarnować zakupione materiały.

Wniosek

Jeśli zależy Ci na estetycznym krześle, wiedza o tym, jak je stroić, może Ci przynieść korzyści. Kształt pęczka będzie zależał od stylu, którego zamierzasz użyć. Może to być diament, herbatnik lub kanał.

Obie metody tuftowania są łatwe do wykonania. Jednak możesz potrzebować dodatkowych rąk do pomiarów i nawlekania.