Proste kroki, aby wymienić obrotowe talerze sprężynowe

Płyty sprężynowe w bujanym bujaku są ważne, ponieważ pomagają utrzymać krzesło w równowadze. Skąd wiesz, czy nadszedł czas, aby je wymienić? Jednym ze sposobów jest nasłuchiwanie skrzypienia, gdy siedzisz na krześle.

Jeśli tak się stanie, musisz wyłączyć zasilanie i wezwać elektryka. Oto, co możesz zrobić, aby samodzielnie wymienić te sprężyny!

Proste kroki

Kroki wymiany płyt sprężynowych wahaczy

Najpierw wyłącz zasilanie i odłącz krzesło od wszelkich gniazdek. Następnie użyj śrubokręta, aby usunąć wszystkie śruby widoczne po obu stronach płyty siedziska. Ostrożnie podnieś prawą stronę usuniętych plastikowych osłon, aby zobaczyć, jak każda sprężyna jest połączona zębami lub haczykami z siedziskiem.

Trzymając jedną ręką, za pomocą szczypiec podważ każdą sprężynę i wyjmij ją z zębów płyty siedziska. Następnie za pomocą śrubokręta lub młotka wybij wszelkie metalowe elementy, które są nadal przymocowane do sprężyn na płytach.

Teraz jesteś gotowy do montażu nowych sprężyn! Włóż nową sprężynę po prawej stronie siedziska i za pomocą szczypiec przymocuj ją za pomocą zębów lub haczyków.

Powtórz tę czynność dla lewej strony płyty siedziska, a następnie wkręć wszystkie śruby, ponownie podłącz zasilanie i przetestuj krzesło przed ponownym zamontowaniem plastikowych pokryć.

Jak naprawić luźne krzesło obrotowe?

Jeśli masz obrotowy fotel bujany, który jest luźny i wymaga dokręcenia, możesz wykonać trzy kroki.

Najpierw zdejmij tylną krawędź pokrowca za pomocą szczypiec lub podnosząc go. Po drugie, użyj śrubokręta, aby usunąć wszystkie śruby z płyty podtrzymującej Twój ciężar wewnątrz krzesła (ale nie martw się o wykręcanie śrub z płyty z tyłu krzesła).

Po trzecie, użyj szczypiec, aby przymocować nową sprężynę po obu stronach siedzisk. Możesz je kupić w sklepie z narzędziami. Gdy masz nowe sprężyny po obu stronach, wkręć z powrotem śruby i podłącz zasilanie, aby sprawdzić, czy jest zamocowane, zanim założysz wszystkie plastikowe osłony z powrotem na swoje miejsce.

Jak powstrzymać moje krzesło przed chybotaniem?

Jeśli twoje krzesło się chwieje, może to wynikać z jednego lub kilku powodów:

Koła są luźne i należy je dokręcić. Być może zauważyłeś, że krzesło zachowywało się ostatnio dziwnie, ponieważ musiałeś stale na nich pozostawać. Dokręcanie ich sprawi, że w przyszłości nie odpadną.

Kółka również mogą wymagać dokręcenia, można je również wymienić, jeśli nie przyklejają się już do podłogi i chwieją się, gdy są używane.

Wreszcie, jeśli Twoje krzesło wydaje się zbyt niskie z jednej strony lub wysokie z drugiej, może to oznaczać problem z wysokością Twojego krzesła.

Jeśli Twoje krzesło jest wyposażone w obrotową płytę sprężynową, prawdopodobnie sprężyny nie działają i wymagają wymiany.

Jak nasmarować obrotowe krzesło ogrodowe?

Jeśli podczas obracania krzesła poczujesz lekki chrzęst, prawdopodobnie sprężyny nie działają i wymagają wymiany.

Zwykle jest to łatwy proces, który można wykonać w dwóch krokach: odkręcić starą płytkę sprężyny z wahacza, wymienić ją na nową. Następnie dokręć wszystkie śruby jedna po drugiej, upewniając się, że nowe sprężyny są na swoim miejscu i prawidłowo przylegają, zanim dokręcisz je dokładnie.

Nie zaleca się próbować tego bez wcześniejszej wiedzy o tym, jak to się robi lub kiedy potrzebujesz części zamiennej do swojego krzesła.

Czy mam wystarczająco dużo miejsca, aby wymienić moje sprężyny obrotowe?

Musisz zdjąć krzesło z miejsca, w którym siedzi, aby uzyskać dostęp. Śruby będą znajdować się na dole podstawy, po obu stronach wahaczy obrotowych.

Jak wyjąć butlę z gazem z krzesła biurowego?

Poluzuj śrubę na butli z gazem i pociągnij ją. Powinno wyjść dość łatwo. Uważaj, aby nie zgubić żadnych małych części, które mogły się tam znajdować, ponieważ należy je wymienić, gdy włożysz nowy z powrotem na miejsce.

Co to jest bujak w krześle biurowym?

Obrotowy rocker wygląda jak metalowa klamra w kształcie litery U z dwoma nogami. W tym miejscu mechanizm kołysania krzesła przyczepia się do i porusza się w przód iw tył, gdy poruszasz krzesłem we wszystkich czterech kierunkach.

Jak wymienić bujaki w moim krześle biurowym?

Musisz usunąć stary metalowy wspornik, poluzowując śruby, które utrzymują go na miejscu, a następnie je wyciągając. Poluzuj, ale nie wyjmuj śruby na drugim końcu butli z gazem (tej, której nie wyciągnęłaś). Umieść nowy obrotowy wahacz na miejscu i dokręć obie śruby, aby mocno go zamocować.

Będziesz musiał poluzować śrubę na drugim końcu butli z gazem (tej, której nie wyciągnąłeś), a następnie ją zsunąć. Wsuń nowy obrotowy wahacz na butlę z gazem i mocno dokręć obie śruby.

Jak dokręcić obrót krzesła?

Jeśli Twoje krzesło ma luźny krętlik, który kołysze się do przodu i do tyłu, może to być spowodowane uszkodzeniem lub uszkodzeniem sprężyny na krętliku.

Skąd wiesz, czy tak jest? Pęknięta sprężyna spowoduje grzechotanie podczas poruszania się na krześle, podczas gdy zepsuty krętlik oznacza, że ​​podczas obracania się z boku na bok w fotelu występuje nadmierna ilość luzu.