Projekty domu 101: Jak łatwo wyciąć narożniki szyny krzeseł?

Szukasz kroków, które pomogą Ci przyciąć narożniki szyny krzesełkowej? Używając ukośnicy, wycinając pod kątem, od wewnętrznych narożników i instalując je, poznasz kroki i informacje potrzebne do wycięcia narożników szyny krzesełkowej.

Narożniki szyn na krzesła

Prowadnice krzeseł dodają detalu do każdego pomieszczenia lub obszaru w domu, w którym je instalujesz, ale musisz odpowiednio przyciąć, aby uniknąć nierównych prętów i krawędzi, aby wyglądały niesamowicie. Dzięki ukośnicom mogą one pomóc w cięciu równym i dokładnym pod kątem bez obaw. Chociaż to narzędzie może wytwarzać dokładne szyny na krzesła, nadal mogą być trudne do uzyskania narożniki ścian, aby uzyskać identyczny element.

Projekty domu 101: Jak łatwo wyciąć narożniki szyny krzeseł?

Te szyny na krzesła pomagają utrzymać ścianę nieuszkodzoną przed zadrapaniami oparcia, które może spowodować od krzeseł. Możesz również zainstalować je jako listwy nad schodami, ale przycinanie kątów może być skomplikowane. Sposobem na idealne wycięcie tych szyn jest przycięcie dwóch krótkich kawałków.

Koszt tych szyn różni się w zależności od materiału, który posiadają. Czynniki te obejmują również ich kształt i rozmiar w zależności od tego, które są robione na zamówienie, co czyni je jeszcze droższymi. Możesz znaleźć niektóre wykonane z komponentów syntetycznych, a niektóre z prawdziwego drewna.

Metoda nr 1. Korzystanie z piły ukośnej

Krok 1. Za pomocą regulowanego kąta-kwadratu zmierz kąty narożnika wewnętrznego. Gdy uzyskasz odczyt, podziel go na 2, które będą właściwymi kątami dla każdego wykonanego cięcia.

Krok 2. Ustaw piłę ukośną pod odpowiednim kątem i ustaw pierwszy kawałek szyny na platformie. Kąt powinien sprawić, że przednia tapicerka będzie krótsza niż druga strona. Ustaw piłę ukośną na tym samym ustawieniu w drugiej części platformy i odetnij drugi kawałek, tak jak przycinałeś pierwszy.

Krok #3. Powierzchnia deski musi być dłuższa niż tylna, z narożami zewnętrznymi przyciętymi pod kątem 45 stopni. Zewnętrzne elementy narożne są łatwiejsze w obróbce w porównaniu z elementami wewnętrznymi.

Krok 4. W przypadku dłuższych kawałków, wykonaj nacięcia pod kątem 45 stopni, które znajdują się naprzeciw każdego końca szyny, przy czym jeden kawałek ma wykończenie z przodu, a drugi z tyłu.

Metoda nr 2. Cięcie pod kątem

Krok 1. Zmierz się od stopni schodów, zaznaczając każdy pomiar na ścianie, na której ma opierać się poręcz.

Krok 2. Przytrzymaj jeden długi kawałek poręczy krzesła i dociśnij go do ściany, tak jakbyś już go zainstalował. Spód kawałka musi zrównać się z zaznaczonymi liniami na ścianie.

Krok 3. Użyj ołówka i prześledź pod szyną. Zarysowana linia musi wystawać poza następną zaznaczoną linię na ścianie i powtarzać procedurę, aż dojdziesz do szczytu.

Krok 4. Wytnij dwa kawałki testowe o długości 36 cali za pomocą piły ukośnej.

Krok 5.  Dopasuj dwa elementy do ściany, tak jak wcześniej zrobiłeś z długim elementem, i pozwól, aby drugi element zachodził na drugi. Teraz będziesz mógł zobaczyć, gdzie musisz wyciąć kąt. Zaznacz ołówkiem wizualizowany kąt.

Krok #6. Z zaznaczonym elementem połóż go płasko na piły ukośnej i obracaj ostrzem w prawo lub w lewo, aż zrówna się z oznaczeniem ołówka. Obróć ostrze ukośne po przeciwnej stronie i zablokuj pod tym samym kątem.

Krok 7. Sprawdź, czy elementy pasują do siebie. Jeśli istnieje luka, można ustawić ukośnicę o stopień płytszą lub ostrzejszą i ponownie przyciąć kawałki.

Krok #8. Tnij kątowniki prawo- i lewoskrętne przy tych samych ustawieniach piły ukośnej na długich kawałkach szyny krzesła.

Metoda nr 3. Wycinanie narożników wewnętrznych

Krok 1. Aby przyciąć wewnętrzny narożnik szyny krzesła, włóż ją do skrzynki uciosowej tak, aby przednia powierzchnia dotykała tylnej części pudełka.

Krok 2. Trzymaj kawałek w dłoni i pod kątem 45 stopni odetnij jego koniec za pomocą piły do ​​licowania. Kiedy już to zrobisz do jednego końca rogu, zrób to również z rogiem.

Krok 3. Zaznacz i zmierz część, w której chcesz wyciąć szynę, umieść ją na skrzynce uciosowej tak, aby jej płaska powierzchnia dotykała tylnej części skrzynki. Cięcie pod kątem 45 stopni w zaznaczonym miejscu.

Krok 4. Powtórz powyższe kroki, aby wyciąć pasujący element, który zostanie połączony z pierwszym elementem.

Wniosek

Wiedza o tym, jak przyciąć narożniki szyny krzesła, może być dość trudna. Posiadanie profesjonalnego pracownika lub kogoś o większej wiedzy w tego rodzaju pracy pomaga zrobić ogromną różnicę w tej trudności. Możesz szukać filmów w Internecie jako wizualnego przewodnika.

Ten detal domu nie jest zwykłym detalem domu. Chroni ściany przed ostrymi uszkodzeniami spowodowanymi przez krzesła, a także może pomóc, gdy ktoś wchodzi po schodach. Naprawdę warto włożyć i zainwestować!