Problemy z krzesłem obrotowym? Napraw je za pomocą tych 7 kroków

Jeśli masz problemy z podstawą krzesła obrotowego, czas podjąć działania, zanim problem się pogorszy!

Dobrą wiadomością jest to, że mocowanie krzesła obrotowego można wykonać dość łatwo. W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problemy z krzesłem obrotowym i jak zidentyfikować ich typowe problemy.

Problemy z krzesłem obrotowym? Napraw je za pomocą tych 7 kroków

Kroki, jak mocować obrotową podstawę krzesła

Krok 1. Wyczyść kółka samonastawne szmatką, aby usunąć brud lub zanieczyszczenia. Pomoże to upewnić się, że nie kładziesz niczego na podłodze tam, gdzie nie powinno być później w procesie mocowania podstawy krzesła obrotowego.

Krok 2. Usuń luźny nadmiar gumy z koła, który z czasem może się oderwać, powodując dalsze uszkodzenia i utrudniając przyszłe naprawy.

Krok 3. Zlokalizuj podstawę krzesła obrotowego i sposób jego mocowania do podłogi. Jeśli masz metalowe kółko, upewnij się, że nie ma rdzy ani korozji na dolnej płycie, do której jest przymocowany (rdzewność może spowodować, że wszystkie śruby użyte do zamocowania będą się obracać po dokręceniu).

Krok 4. Nałóż środki do zabezpieczania gwintów, takie jak Loctite 242 na śrubach, które mocują kółko do płyty podłogowej.

Pomoże to zapobiec przyszłemu poluzowaniu tych połączeń z biegiem czasu, a także zmniejszy wymaganą siłę podczas dokręcania ich w późniejszym etapie, co może być pomocne dla osób z problemami z poruszaniem się rąk lub każdego, kto nie chce powtarzać się podskakiwania spod ich biurko po każdej drobnej regulacji.

Krok 5. Dokręcając kółko do płyty podłogowej, upewnij się, że jest ono wystarczająco dokręcone, aby podczas skręcania i przesuwania krzesła w tę i z powrotem na podstawie podczas siedzenia na nim pojawił się opór.

Zapobiegnie to wszelkim ruchom kółka podczas użytkowania, które z czasem mogą spowodować poluzowanie tego elementu z powodu wywieranej na niego siły.

Krok 6. Użyj klucza, aby dobrze dokręcić śrubę kółka, ale nie za mocno, ponieważ nie chcesz ryzykować usunięcia tego elementu z płyty podłogowej. Dokręcając te śruby kluczem, upewnij się, że są one wystarczająco dokręcone, aby podczas obracania i poruszania się w przód i w tył na krześle, gdy siedzi na podłodze, występował opór.

Krok 7. Dobrym pomysłem jest również okresowe dokręcanie tych śrub, na przykład raz w miesiącu lub co dwa miesiące, jeśli często korzystasz z krzesła, aby zapobiec poluzowaniu się tego elementu w czasie z powodu wywieranej na niego siły. Dzięki temu kółko będzie pewnie zamocowane na miejscu i z czasem zachowa jego stabilność.

Krok 8. Dokręć śrubę na każdym kółku, aż będzie dobrze dopasowana, a następnie dokręć jeszcze jedną czwartą obrotu, aby zablokować wszystko za pomocą klucza. Upewnij się, że wszystkie kółka są dokręcone przed ponownym użyciem, aby zapobiec uszkodzeniom, zwłaszcza podczas biegania po nierównych powierzchniach, takich jak dywan, który może powodować drżenie krzesła podczas jego używania.

Krok 9. Pozwoli to nie tylko utrzymać kółko obrotowe na swoim miejscu, ale także pomoże w płynnym obracaniu się krzesła, co może być szczególnie ważne dla tych, którzy często korzystają z krzeseł, takich jak pracownicy biurowi lub fryzjerzy i potrzebują solidnej podstawy, która wygrywa. nie spowalniaj ich od tego, jak szybko mogą się poruszać.

Jak zapobiegać uszkodzeniom podstawy krzesła obrotowego

#1. Jednym z najczęstszych problemów związanych z działaniem krzeseł obrotowych jest to, że nie są one wystarczająco mocno przymocowane do podłogi, co powoduje poluzowanie podstawy krzesła, co może powodować jej chybotanie. Aby zapobiec uszkodzeniom podczas korzystania z krzesła obrotowego lub innego podobnego urządzenia, należy zawsze upewnić się, że krzesło jest przymocowane do podłogi.

#2. Najlepszym sposobem na to może być użycie ochraniacza na meble, który można znaleźć w większości sklepów z artykułami biurowymi lub w sklepach internetowych, takich jak Amazon. Jeśli dywan obszarowy nie spełnia Twoich potrzeb i wolisz coś bardziej trwałego, dostępne są również samoprzylepne podkładki filcowe, które powstrzymają obracanie krzesła przed poruszaniem się po podłodze.

#3. Jeśli nie masz filcowej podkładki do obracania krzesła, możesz to rozwiązać, umieszczając kilka monet lub innych małych przedmiotów pod podstawą, aby pomóc utrzymać je w miejscu i zapobiec ruchom.

#4. Innym sposobem byłoby użycie kawałków taśmy dwustronnej, które są wycinane w kształcie cokołu lub krzesła obrotowego.

#5. Ważne jest, aby w przypadku każdego rodzaju mebli zawsze skonsultować się z producentem przed użyciem kleju lub innego produktu na temat powierzchni. Jeśli nie mają sugestii, jak rozwiązać problem, może istnieć inny sposób rozwiązania problemu, który jest przez nich preferowany i może pomóc w dłuższej żywotności produktu.

#6. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania przesuwaniu się krzesła podczas siedzenia na blacie jest dodanie podkładki filcowej lub kawałka taśmy dwustronnej pod stopami! Jeśli to nie wydaje się działać, możesz również spróbować umieścić monety pod podstawą, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.