Jaki rozmiar ma osmańska sofa dwuosobowa?

Jeśli już znalazłeś idealny fotelik, ale czujesz, że w Twoim salonie czegoś brakuje, otomana może być właśnie tym, czego szukasz. Ale jaki rozmiar ma fotelik osmański?

Gdyby twój dom miał hierarchię mebli, możesz pomyśleć, że Osmanowie byliby na samym dole, po sofach, sofach, stołach i krzesłach. Ottoman jest tak samo ważny, jak sofa, aby pokój był zrelaksowany i zachęcający. „To forma komfortu”.

Jaki rozmiar ma osmańska sofa dwuosobowa?

Czym dokładnie jest Osman?

Nazywa się po starym imperium z dawnych czasów. Wtedy był to naprawdę funkcjonalny mebel, którego można używać w różnych miejscach w domu. Omówimy, czym jest Ottoman, do czego można go użyć, gdzie można go umieścić w swoim domu i ile jest różnych rodzajów, a także z wielu materiałów, z których można go zbudować.

Ottoman to uniwersalny mebel. Możesz używać Ottomanów do przechowywania, siedzenia lub jako zamiennik stolika kawowego. Wiele Osmanów zawiera możliwości przechowywania, dzięki czemu idealnie nadają się do wykorzystania jako stoliki kawowe. Mniejsze otomany z nieusuwalnymi osłonami również stanowią doskonałe podnóżki.

Otoman w Twoim salonie to popularny i poręczny mebel. Ottoman może zapewnić więcej siedzeń, dodatkową przestrzeń na stół i być może dodatkowe miejsce do przechowywania, a także podnóżek. Otomany występują w nieskończonej różnorodności stylów, więc możesz się zastanawiać: czy mój otoman musi pasować do mojego fotela?

Co to jest fotelik?

Loveseat to siedzisko, które ma dwie poduszki do siedzenia. Czasami są one również znane jako „kanapy dwumiejscowe”. Ta dwuosobowa sofa zadebiutowała na scenie meblarskiej w XVII wieku.

Jego jedynym celem nie było zachęcanie do przytulania i romansu. Ma zapewnić więcej miejsca do siedzenia dla pań, gdyż w tamtych czasach modą były spódnice wielowarstwowe z obręczami. Jak widać, zaprojektowali fotelik tak, aby był bardzo funkcjonalny.

W rzeczywistości zrobili pierwsze fotele miłosne z litego drewna i nie były tapicerowane. W XVIII i XIX wieku, gdy zmieniła się moda i kobiety zaczęły nosić szczuplejsze ubrania, obserwowały „szerokie krzesło”, aby pomieścić więcej niż jedną osobę.

Ponieważ pufy są dostępne w różnych rozmiarach, możesz określić rozmiar, który jest dla Ciebie najlepszy, biorąc pod uwagę ich zastosowanie, wielkość Twojej przestrzeni, wielkość Twojej dwuosobowej kanapy i meble, obok których ustawisz. Inne meble w pokoju również odgrywają pewną rolę, ponieważ przestrzeń musi wydawać się proporcjonalna i zrównoważona.

Jakiego rozmiaru jest dwuosobowa kanapa osmańska?

Ponieważ Ottomani są dostępne w różnych rozmiarach, możesz określić rozmiar, który jest dla Ciebie najlepszy, na podstawie jego zastosowania, wielkości Twojej przestrzeni, rozmiaru Twojego fotelika i mebli, obok których go ustawisz. Inne meble w pokoju również odgrywają pewną rolę, ponieważ przestrzeń musi wydawać się proporcjonalna i zrównoważona.

Osmański powinien być tak szeroki jak kanapa, ale jeśli twój osmański jest mały, możesz połączyć je razem. Powinien mieć taką samą wysokość jak siedzisko lub niżej, w zależności od jego funkcji. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawach, więc będziesz miał wiele możliwości.

Czy Osman może być wyższy niż fotelik?

Możesz dostać Ottomana, który jest wyższy niż twój fotelik. Nie jest to jednak najwygodniejsza opcja. Jeśli zamierzasz używać swojego Ottomana przede wszystkim jako podnóżka, powinieneś być w stanie wygodnie się do niego dostać stopami. Kiedy podnosisz stopy na wyższym osmańskim, możesz nadwyrężyć plecy i nogi.

Jeśli trzymasz go tylko do przechowywania lub dekoracji, może być wyższy niż twój fotelik. Wtedy nie musisz się martwić o wzrost, o ile nie jest on nadmierny. Upewnij się jednak, że jest proporcjonalna do reszty mebli w pokoju.

Jeśli lubisz unosić nogi ponad wysokość swojej kanapy, możesz dostać Ottomana, który jest wyższy niż twoja sofa. Podnoszenie nóg ma kilka korzyści zdrowotnych i wiele osób to robi.

Jaki rozmiar powinien mieć Ottoman przed kanapą?

Większość Osmanów jest nieco niższa niż foteliki miłosne. Po umieszczeniu przed fotelem miłosnym idealna wysokość otomana wynosi od 15,5 do 22 cali. Jeśli jest używany jako podnóżek, powinien mieć taką samą wysokość jak siedzisko dwuosobowej kanapy.

Szerokość Twojej kanapy powinna wynosić co najmniej połowę długości. Może rozciągać się poza 36 cali, aby umożliwić osobom dotarcie do obu końców.

Jeśli jednak masz już małego osmańskiego, możesz połączyć go z innym maleńkim osmańskim, aby zrekompensować szerokość.

Wniosek

Bez względu na projekt, styl i rozmiar swojego ulubionego miejsca w salonie, od tradycyjnej elegancji po modną nowoczesność, znajdziesz idealnego Ottomana, który do niego pasuje i wpasuje się w nie!

Czy czujesz się teraz trochę bardziej pewny swojego ekscytującego zakupu osmańskiego? Pamiętaj, że tak długo, jak Twój Ottoman ma odpowiedni rozmiar do wygodnego użytkowania i pozostawia wystarczająco dużo miejsca w pokoju, możesz być tak kreatywny, jak chcesz, jeśli chodzi o jego wygląd i styl.