Jaka gęstość pianki do poduszek na sofę: przewodnik zakupu

Odpowiedzią na pytanie, jaką pianką o gęstości do poduszek na sofę jest wysoka gęstość. Oznacza to, że pianka powinna mieć gęstość co najmniej 1,8, aby zapewnić najlepszą jakość odczucia i komfortu na poduszkach sofy. Poniżej bardziej szczegółowo omówimy, dlaczego jest to idealna gęstość.

Ale dlaczego powinieneś uczyć się o gęstości piany? Pomoże Ci to przy zakupie sofy, a jeśli będziesz musiał naprawić poduszki na sofę, będziesz wiedział, jakie materiały kupić. Mając to na uwadze, przejdźmy do tego.

Jaka gęstość pianki do poduszek na sofę: przewodnik zakupu

Jaka pianka jest najlepsza na poduszki na sofę?

Najlepszą pianką o gęstości poduszek na sofę jest wysoka gęstość lub ocena powyżej 1,8. Można się spodziewać, że meble o wysokiej gęstości w zakresie od 2,0 do 2,5 będą droższe, ponieważ producent zużył mniej powietrza i więcej materiału. Uważaj jednak, że jest to wartościowa inwestycja, ponieważ oznacza to, że poduszki na sofę będą trwać dłużej niż materiały o niższej gęstości.

Dlaczego pianka o wysokiej gęstości jest idealna na poduszki na sofę? Poduszki na sofę są podatne na zużycie ze względu na stały ciężar wywierany na nie podczas siedzenia. Ponieważ pianka o wysokiej gęstości wykorzystuje otwarte komórki ciasno upakowane, dłużej zachowa swój kształt, aby zapewnić oparcie i komfort potrzebny w sofie.

Czy pianka o dużej gęstości jest twarda?

Pianka o wysokiej gęstości jest twarda i zwykle jest stosowana na spodniej warstwie materacy. Jednak ten rodzaj pianki będzie optymalny do siedzenia ze względu na swoją sprężystość. Co więcej, twardość pianki o wysokiej gęstości w poduszkach na sofę nadal zapewnia komfort, ponieważ z czasem mięknie.

Ponieważ często korzystasz z sofy, włókna w piance również się poluzują. Zaletą mocnej poduszki jest to, że nie stanie się ona zbyt miękka i nie straci zdolności do rozszerzania się. Chociaż można naprawić zwisającą sofę w domu, byłoby znacznie lepiej, gdyby kanapa potrzebowała kilku lat, zanim będzie potrzebowała wzmocnienia ze sklejki pod spodem.

Czy pianka o dużej gęstości jest wygodna?

Pianka o wysokiej gęstości jest mocna i trwała, ale nadal nie wpływa negatywnie na komfort. Właściciele domów mogą zakładać, że jej twardość będzie równoznaczna z uczuciem dyskomfortu w użytkowaniu sofy, ale jest odwrotnie. Pamiętaj, że wysoka gęstość umożliwia przepływ powietrza przez otwory w komórkach pianki znacznie łatwiej.

Dzięki temu uzyskasz lepsze podparcie siedząc na kanapie. Jeśli usiądziesz na bardzo miękkich poduszkach, opadniesz dalej niż to konieczne, aby utrzymać dobrą postawę. Twoje kolana będą wyżej niż poduszki i będzie to niewygodne przez dłuższy czas.

Jak długo utrzymuje się pianka o dużej gęstości?

Pianka o wysokiej gęstości może trwać od 5 do 10 lat. Im wyższa gęstość materiału, tym dłużej potrwa utrata swojej struktury i stanie się niewygodna. Zawsze kupuj meble, w których zastosowano poduszki z oceną 1,8 lub wyższą, ponieważ ich żywotność zależy od gęstości, a nie twardości.

Należy również wziąć pod uwagę grubość pianki i czy jest to pianka o wysokiej odporności (HR). Na przykład rdzeń z pianki HR o gęstości 1,8 o grubości 4 cale wytrzyma dwa lata, podczas gdy rdzeń z pianki HR o gęstości 1,8 o grubości 5 cali wytrzyma 3 lata. Co więcej, owinięcie rdzenia piankowego włóknem poliestrowym Dacron tylko zwiększa grubość, ale nie wpłynie to na oczekiwaną żywotność materiału.

Dlaczego gęstość pianki ma znaczenie przy zakupie poduszek na sofę?

Na jakość i trwałość poduszek sofy wpływa ich gęstość. Jednak częściej przyjmuje się, że twardość jest czynnikiem decydującym o jakości poduszek na kanapie. Chociaż pianka o dużej gęstości jest twarda, pamiętaj, że jędrność i gęstość to nie to samo.

Producenci mają tendencję do etykietowania swoich sof jako bardzo twardych, nawet jeśli używają pianki o niskiej gęstości. Kupujący mogą pomyśleć, że wyjątkowo mocne uczucie, jakie odczuwają na kanapie, oznacza, że ​​będzie ona również trwać długo, ale zdziwią się, gdy po kilku latach opadnie szybciej. Dlatego przy zakupie sofy pamiętaj, aby sprawdzić gęstość, a nie twardość, aby zapewnić sobie dobrą żywotność.

Jaka jest najlepsza pianka na poduszki do siedzenia?

Najlepsza pianka do poduszek do siedzenia powinna mieć gęstość co najmniej 1,8. Poduszki siedziska sofy często szybciej zwisają z powodu stałego nacisku przy każdym użyciu, więc najlepiej jest uzyskać coś trwałego, takiego jak pianka o dużej gęstości. Wręcz przeciwnie, pianki o niższej gęstości będą dopuszczalne w innych częściach kanapy, takich jak poduszki oparcia i ramion.

Najlepszy rodzaj pianki na poduszki do siedzenia będzie również zależał od tego, czy sofa będzie używana wewnątrz, czy na zewnątrz. Do mebli wewnętrznych najlepiej nadaje się pianka poliuretanowa HR o wysokiej gęstości, podczas gdy sofy zewnętrzne mogą wykorzystywać pianki o otwartych i zamkniętych komórkach. Pierwsza z nich zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci wewnątrz, a druga nie wchłonie płynów.

Wniosek

Gęstość pianki jest głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz kanapę, która przetrwa długo. Jaką piankę o gęstości na poduszki na sofę powinieneś kupić? Wysoka gęstość lub te z oceną 1,8 i wyższą to optymalny wybór.

Są wystarczająco mocne, aby zapewnić wsparcie i długowieczność bez utraty komfortu. Należy również wziąć pod uwagę grubość i to, czy pianka ma wysoką sprężystość, aby uzyskać trwałość. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w zakupie sof, ale jeśli musisz wymienić poduszki, oto najlepsza pianka do wykorzystania poduszek na sofę.