Jak zrobić wymienne poduszki do drewnianego bujanego fotela?

Ponieważ w tym okresie izolacji społecznej spędzamy więcej czasu w domu, niektóre z zadań, które zamierzaliśmy wykonać, mogą wskoczyć na szczyt listy priorytetów. Na przykład, How zrobić zastępcze poduszki do drewnianego bujaka z łóżkiem typu loveseat?

Czy masz jakieś zużyte poduszki, które pilnie wymagają ulepszenia? Nowe poszewki na poduszki to tani sposób na odświeżenie pokoju i dodanie odrobiny koloru i ciepła wygodnemu, drewnianemu bujanemu fotelowi.

Jak zrobić wymienne poduszki do drewnianego bujanego fotela?

Co to jest fotelik?

Loveseats to maleńkie dwuosobowe kanapy, które początkowo stworzyli jako większą wersję fotela. Fotele dwuosobowe, znane również jako podwójne krzesła, są często łączone z większymi sofami w ustawieniu mebli do salonu lub pokoju rodzinnego.

Mimo to ich nowoczesne zastosowania obejmują miejsca do siedzenia w małych miejscach, swobodne miejsca do odpoczynku w miejscu pracy i przytulne miejsca do czytania w bibliotekach lub kawiarniach.

Drewniany bujak

Drewniana, bujana kanapa dwuosobowa dodaje rustykalnego charakteru frontowej werandzie domku, domu, patio lub ogrodu. Ta sofa ma tradycyjną strukturę z bali drewnianych z wykończeniem w średnim odcieniu i zapewni Ci miejsce na spędzenie godzin na świeżym powietrzu.

Zalety mebli na biegunach

Kołysanie działa kojąco, ponieważ uwalnia endorfiny w mózgu, co poprawia nastrój i zmniejsza stres. Drewniany bujak dla miłośników miłości zapewnia stabilne, znajome środowisko, które może przywoływać nostalgię i spokój. Może nawet pomóc zmniejszyć objawy zespołu stresu pourazowego i depresji ze względu na swoje właściwości sensoryczne.

Kołysanie poprawia krążenie krwi i pomaga zachować napięcie mięśniowe i giętkie stawy, szczególnie dla seniorów, którzy nie ćwiczą. „Medycyna bujanego fotela” pomaga również w leczeniu bezsenności, usypiając ludzi kojącym ruchem w przód iw tył.

Poduszki na meble ogrodowe to jedna z tych prac zrób to sam. Potrzebujesz tylko trochę determinacji i wszystko będzie dobrze. Jak więc zrobić wymienne poduszki do drewnianego bujaka?

Potrzebne materiały:

Będziesz potrzebować nowej grubej pianki, a także materiału wystarczająco dużego, aby pokryć daną poduszkę: markera, nożyczek i materiałów do szycia.

Wymiana pianki

Wymień starą grubość pianki na nową konsystencję. Stara poduszka została następnie użyta jako szablon do wycięcia zastępczego kawałka pianki.

Co należy zrobić

 • Złóż materiał na pół tak, aby prawa strona była skierowana w Twoją stronę. Pozwala na jednoczesne przecięcie górnej i dolnej części pokrowca.
 • Ułóż piankę na wierzchu i obrysuj kształt. Umieścili go w ten sposób, aby równolegle do tylnego siedzenia do zagięcia tkaniny i około 2 cali. Po przecięciu 2 cale rozszerzają się do 4 cali, a tył poduszki.
 • Jeśli twoja poduszka jest kwadratowa lub prostokątna, możesz zrobić to samo, ale tylko jedna strona będzie w zagięciu.

  Jeśli masz tkaninę o kierunkowym wzorze, zastanów się, jak wzór będzie układał się na poduszce. Na przykład, czy chcesz, aby paski biegły w poprzek, w dół czy po przekątnej?

 • Wytnij około 1 cm poza narysowany wzór – dodatkowy 1 cm będzie naddatkiem na szew podczas szycia.
 • Wytnij kawałek, który jest 2 cm szerszy niż głębokość pianki i wystarczająco długi, aby biegał z boku. Aby była wystarczająco długa, połącz dwa paski.
 • Wydłuż długość form z tkaniny. Długi pasek posłuży jako poszewka na poduszkę na ścianie.
 • Jeśli masz dwie różne formy, możesz zmierzyć dokładną długość paska, przyciąć go i połączyć w pętlę. Następnie, prawymi stronami razem, przypnij wstążkę do jednej z form i przyszyj ją na miejscu.

  Następnie, prawymi stronami razem, zacznij przypinać jeden koniec paska do boku tylnej ściany. Następnie przypnij wstążkę wokół formularza z drugiej strony, ale nie na drugiej „tylnej ścianie”. Przyszyj go na miejscu. Jeśli chcesz, możesz teraz przyciąć dodatkowe elementy z paska lub poczekać, aż poduszka znajdzie się w pokrowcu.

 • Aby przymocować pasek do drugiej formy poduszki, zamiast przypinania i zszywania wokół kształtu, zostaw otwór do obracania, a następnie włóż poduszkę do pokrowca. Pozostaw jedną całą stronę poszewki luźno i ciasno, aby włożyć poduszkę, pozostawiając w ten sposób dużą szczelinę.
 • Przypnij pasek do drugiej formy, jeszcze raz prawą stroną materiału. Zostaw przerwę na poduszkę z tyłu lub z boku poduszki. Zszyj szpilki.
 • Przytnij naddatek szwu. Polega na wycinaniu drobnych nacięć w nadmiarze tkaniny co kilka centymetrów wokół poszewki na poduszkę przed jej odwróceniem. W przypadku wysoce zakrzywionej poduszki, takiej jak ta, bardzo ważne jest, aby szwy leżały po podniesieniu. Proste szwy są mniej ważne, ale mimo to pamiętaj, aby przyciąć rogi. Nie przecinaj szwów, bo skończysz z dziurą!
 • Przewiń materiałową osłonę. Włóż poszewkę na poduszkę do pianki. Wydaje się to proste, ale będzie trochę trudne, jeśli będzie dobrze dopasowany. Po prostu zdejmij go powoli, aby nie rozerwać żadnego ze szwów. Nie przejmuj się, jeśli to zrobisz. Gdy poduszka znajdzie się na swoim miejscu, po prostu zszyj ją ręcznie.
 • Połącz otwór, delikatnie wsuwając naddatek szwu do środka, a następnie ręcznie zszyj szczelinę
 • Wniosek

  Ten artykuł odpowiada na nasze pytanie, jak wykonać wymienne poduszki do drewnianego bujaka. Nowe poduszki i poszewki na poduszki mogą tchnąć nowe życie w stary drewniany bujak.

  Niezależnie od tego, czy zmieniasz poduszki ze względów estetycznych, czy też chcesz wygodniejszego otoczenia, wymiana starych poduszek jest niedrogą metodą utrzymania przyjemnej atmosfery.