Jak zrobić narzutę na okrągłe krzesło obrotowe: samouczek dla majsterkowiczów

Od wieków chciałem zrobić okrągłe narzuty na krzesło obrotowe, ale nigdy się do tego nie udało. W końcu zdecydowałem, że spróbuję swoich sił w tworzeniu jednego i ten samouczek pokaże, jak to zrobić! Jest to szczegółowy przewodnik po tym, jak wykonać pokrowiec na okrągłe krzesło obrotowe.

Kroki tworzenia okrągłej narzuty na krzesło obrotowe

Materiały:

Tkanina w wybranym przez Ciebie wzorze i kolorze. Polecam zakup dużego kawałka materiału, aby nie trzeba było go tak często ciąć, a także dlatego, że rozmiar jest tym, ile materiału potrzebujesz na większość krzeseł. Moja narzuta była zrobiona z dwóch jardów (108 cali), ale jeśli używasz czegoś bardziej rozciągliwego, możesz potrzebować więcej, aby to zrekompensować.

Jak zrobić narzutę na okrągłe krzesło obrotowe: samouczek dla majsterkowiczów
  • Nożyczki
  • Maszyna do szycia lub zestaw do szycia (igła, nić)
  • Żelazo i deska do prasowania

Instrukcje

Kroki 1. Zmierz, jak krótka powinna być tkanina po przyszyciu do krzesła, tak aby zachodziła ze wszystkich stron na cal. Przytnij materiał do tej długości.

Krok 2. Zszyj oba końce tak, aby wyglądały jak tuba

Krok 3. Rozprasuj szwy i upewnij się, że są płaskie po obu stronach krzesła

Krok 4. Weź jeden koniec, zmierz, jak długo potrzebujesz wszystkich czterech boków i odpowiednio przytnij (zostaw około cala więcej), a następnie przyszyj drugi koniec. Powtórz dla drugiej strony.

Krok 5. Rozprasuj szwy i upewnij się, że są płaskie po obu stronach krzesła

Krok 6. W razie potrzeby powtórz kroki, aby pokryć wszystkie cztery rogi. Uważaj, aby nie przyszyć do żadnych skórzanych części! Ciesz się, jakie to było łatwe i jak wygodne! Teraz możesz się odwrócić, nie martwiąc się o uszkodzenie krzesła.

Jak zrobić wzór narzuty na krzesło?

Krok 1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie, ile dodatkowej tkaniny będzie potrzebne do konkretnego krzesła. Zmierz od góry oparcia w dół do miejsca, w którym chcesz, aby kończyło się na przedniej nodze i dodaj centymetr lub dwa, w zależności od tego, jak masywne chcesz. Następnie wykonaj pomiary wokół siedzenia (w tym szerokość ramion) i dodaj centymetr lub dwa, aby ułatwić wsiadanie i schodzenie z krzesła.

Krok 2. Drugim krokiem jest określenie, ile materiału będziesz potrzebować, aby wzór narzuty można było wyciąć z jednego kawałka materiału bez żadnych szwów. Zmierz, jak szeroka powinna być górna część oparcia (oraz jak duże ma być) i jak szeroka powinna być okolica siedziska (oraz jak duże ma być). Możesz użyć tych pomiarów do swojego wzoru.

Krok 3. Zmierz długość kawałka materiału od górnego oparcia w dół do miejsca, w którym ma się zatrzymywać na przedniej nodze i dodaj centymetr lub dwa, w zależności od tego, jak masywny ma być.

Krok 4. Zacznij od złożenia materiału na pół, a następnie przecięcia wzdłuż długiej prostej krawędzi (boku wzoru), tak aby mieć teraz dwa kawałki z około cala lub dwoma dodatkowymi na jednym końcu i ile materiału potrzebujesz do tego, jak szerokie wokół górnego oparcia musi być plus, jak duże ma być na drugim końcu.

Krok 5. Złóż pierwszy kawałek materiału na pół wzdłuż, a następnie złóż go ponownie na szerokość, aby mieć teraz długi pasek z ilością materiału potrzebnego do tego, jak szeroka powinna być górna część oparcia oraz jak duże ma być być po jednej stronie i jak długo (plus cal lub dwa) ma być po drugiej stronie.

Czy rozkładane elektrycznie rozkładane fotele można obsługiwać ręcznie?

Tak, rozkładane fotele elektryczne można obsługiwać ręcznie. Aby obsługiwać ręczny fotel rozkładany: Najpierw znajdź dźwignię w pobliżu siedzenia, które jest aktualnie podniesione i popchnij ją w dół, aby zwolnić naprężenie mechanizmu utrzymującego fotel w pozycji pionowej. Następnie pociągnij za jeden z dwóch uchwytów znajdujących się pod lub obok każdego podłokietnika, aby obniżyć go do pozycji pionowej.

Jak zrobić luźny pokrowiec na krzesło?

Utworzenie luźnego pokrowca na krzesło jest łatwe i można to zrobić w godzinę lub mniej.

Potrzebne będą: taśma miernicza, maszyna do szycia z nicią, nożyczki, szpilki, jeśli używasz materiału, który należy obszyć przed założeniem na krzesło

Instrukcje:

Krok 1. Zmierz szerokość wokół górnego oparcia, a także ilość siedzenia, jak nisko należy ją przykryć

Krok 2. Przypnij i zszyj rąbek ze wszystkich czterech stron. Połóż materiał wokół krzesła tak, aby zakrywał wszystko poza miejscem, w którym znajduje się dźwignia, która nadal powinna być podniesiona, a następnie mocno pociągnij, zanim przypniesz go na miejscu

Krok 3. Następnie weź jedną stronę oparcia (lub ramienia) i złóż do tyłu

Krok 4. Zszyj odwrotną stronę tego, co właśnie zrobiłeś, a następnie odwróć ją, aby zrobić drugie ramię. Zakończ, odwracając materiał tak, aby zakrył wszystko poza tym, jak wysoko nad ziemią znajduje się twoja dźwignia. Przypnij dwie szpilki na każdym końcu i zszyj wszystkie cztery boki.