Jak zrobić krzesło: prosty przewodnik w 9 krokach dla majsterkowiczów

Szukasz czegoś nowego do zrobienia? A może szukasz czegoś, co zainspiruje Twoją kreatywność?

Pozwól, że ten artykuł nauczy Cię, jak zrobić krzesło, jeśli chcesz się wyróżnić, przedstawiając swoją osobowość poprzez meble. Możesz także zaoszczędzić kilka dolców w tym procesie.

Jak zrobić krzesło: prosty przewodnik w 9 krokach dla majsterkowiczów

Biorąc pod uwagę, że wielu z nas spędza życie siedząc, dlaczego nie zrobić tego w wyjątkowym klimacie? Wykorzystaj swoje umiejętności majsterkowania, aby zrobić swoje krzesło, gdy w sklepach nie ma tego, czego chcesz — lub na co cię stać.

Zbuduj swoje drewniane krzesło

Te drewniane krzesła mają dla nich czysty, misyjny klimat. Możesz zmieniać wymiary, aby pasowały do ​​różnych rozmiarów, a także możesz dostosować kształt pleców do swoich preferencji. Wszystkie umiejętności są proste, a wymagane instrumenty są łatwe do zdobycia.

Jeśli masz odpowiedni sprzęt i materiały, zbudowanie drewnianego krzesła jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Nawet niedoświadczony majsterkowicz może profesjonalnie ukończyć projekt w ciągu zaledwie weekendu, jeśli zastosujesz się do naszych szczegółowych wskazówek. 

Krok 1. Przygotuj rzeczy, których będziesz potrzebować

Do pierwszego ruchu musisz zebrać potrzebne przedmioty. Poniżej znajduje się lista materiałów potrzebnych do skompletowania krzesła:

 • Śruby dwustronne
 • Kołki 1/4″
 • Śruby do desek 2,5″
 • 2x2s
 • 1×4
 • Arkusz sklejki 1,5 cala
 • Klej do drewna
 • Wiertło z wiertłem 1/4″
 • Układanka
 • Piła tarczowa

Krok 2. Wycinanie drewna

Musisz wykonać następujące cięcia:

 • Dwa 14-calowe elementy 1×4
 • Dwa 37-calowe elementy 2×2
 • Dwa 16,5-calowe elementy 2×2
 • Jedna 14-calowa część 1×4 jest następnie dzielona wzdłuż na dwie długie sekcje.

Krok 3. Wiercenie i montaż

Wywierć otwory 1/4″ w połowie odległości w słupkach 16,5″ i 1 & 1/6″ i 2 1/3″ od góry. Jednocześnie wycinane są szczeliny 1/4 cala z zachowaniem tych samych rozstawów płyt 1×4” z otworami wywierconymi na obu końcach.

W połowie słupków 37″ wywierć otwory 1/4″ 15 1/3″ od dołu, a następnie 14 1/6″ od dołu. Przyklej otwory, a następnie włóż kołki. Następnie możesz złożyć wszystkie części razem, tworząc dwie strony krzesła.

Wierzchołki krótkich słupków powinny licować z bocznymi elementami. Przesuń dzielone 1x4s 4″ od dołu po obu stronach i przykręć je na miejsce za pomocą śrub do desek.

Krok 4. Przygotuj krawaty

Wytnij trzy 14-calowe kawałki 1×4 i 12-calowy kawałek 1×4 na trzy części. Na siedzisko wytnij ze sklejki kwadrat 17×17″. Następnie, aby zrobić miejsce na tylne słupki, wytnij nacięcia 1,5″x1,5″ z dwóch rogów deski.

Wywierć otwory na kołki 1/4″ wzdłuż krawędzi jednego z dłuższych boków jednego z 1×4 (jeden punkt centralny, a pozostałe dwa 4 1/3″ z każdego końca deski).

Z boku z nacięciami wyrównaj ten element z częścią siedziska. Pomiędzy dwiema szczelinami zaznacz położenie otworów na kołki od 1×4 do części siedziska. Tam też wywierć otwory na kołki 1/4″.

Wywierć otwory na kołki 1/4″ w środku każdego z trzech elementów 1×4. 1 i 3/4″ od góry krótkich słupków i 14 3/4″ od dołu wysokich prętów, wyśrodkowany pilot otwory w słupkach na śruby tarasowe.

Krok 5. Budowanie oparcia krzesła 

Przyklej, a następnie włóż kołki w oba końce trzech wykonanych kawałków 1×4. Następnie możesz umieścić je w 1×4 i oparciu siedzenia. Przed kontynuowaniem pozostaw klej do całkowitego wyschnięcia.

Krok 6. Mocowanie podstawy

Przyklej siedzisko na miejscu, a następnie połóż dwie boczne części pod nim, upewniając się, że tylne słupki są dobrze dopasowane do swoich otworów. Następnie możesz wkręcić wkręty do desek w sklejkę i w środek przednich słupków.

Krok 7. Zabezpiecz wszystko we właściwej pozycji

Dwa końcowe fartuchy (przód i tył) należy skleić i wsunąć na miejsce, a następnie przykręcić przez wywiercone wcześniej otwory prowadzące (przechodząc przez słupki i boki fartucha).

Następnie, umieszczając śrubę między trzema pionowymi prętami, włóż jeszcze dwie śruby tarasowe przez siedzenie i do tylnego fartucha. Jeśli chcesz, możesz zastosować wsporniki narożne we wnętrzu krzesła, aby uzyskać jeszcze mocniejsze połączenie.

Krok 8. Przeszlifuj powierzchnię 

Aby przygotować krzesło do malowania lub barwienia, przeszlifuj wewnętrzną powierzchnię. Jeśli nie podoba Ci się czysta linia, możesz wykorzystać ten czas na wygładzenie krawędzi.

Krok 9. Malowanie i wykończenie

Na koniec możesz bejcować lub malować drewno na dowolny kolor. Skończyłeś, gdy jest sucho! Poczuj dumę ze swojego nowego krzesła.

Wniosek

Krzesła drewniane zawsze były klasykiem, a ozdoby DIY możesz zastosować po zakończeniu ręcznie robionego krzesła. Twoi znajomi będą pod wrażeniem Twojej innowacji i najprawdopodobniej zapytają Cię, jak zrobić krzesło.