Jak zmierzyć tkaninę na małe krzesło obrotowe?

Tkanina. To słowo, które wielu z nas słyszało już wcześniej, ale ilu z nich wie, ile materiału potrzebuje na swoje małe krzesło obrotowe? Jeśli jesteś jedną z tych osób, nie martw się. W tym poście na blogu dowiesz się, jak mierzyć materiał na małe krzesło obrotowe!

Kroki mierzenia tkaniny dla małego krzesła obrotowego

Krok pierwszy: zmierz szerokość siedziska krzesła. Zmierz z jednej strony na drugą taśmą mierniczą i zobacz ile jest centymetrów. Upewnij się, że mierzysz w równych calach, na przykład 12 lub 14.

Jak zmierzyć tkaninę na małe krzesło obrotowe?

Pamiętaj, że ten pomiar nie obejmuje wysokości oparcia krzesła! Jeśli nie masz pewności, jak zmierzyć krzesło, weź pod uwagę pomiary, a będziesz miał lepszy pomysł.

Na przykład moje siedzenie ma 13 cali szerokości, więc potrzebowałbym nawet 14 jardów materiału na pokrycie mojego małego krzesła obrotowego.

Krok drugi: zmierz, jak długo oparcie krzesła opuszcza się w najszerszym miejscu. Ten pomiar nie obejmuje wysokości podłokietników!

Ten krok należy wykonać, mierząc, ile cali znajduje się od miejsca, w którym styka się z jedną stroną, a następnie, ile cali znajduje się po drugiej stronie (łącznie dwa rzędy). Ten pomiar plus pół cala na stopę, aby wiedzieć, ile materiału potrzebujesz. Na przykład, jeśli moja szerokość wynosi 44 cale, potrzebuję w sumie 22 jardy.

Krok trzeci: zmierz, jak długo oparcie krzesła podnosi się w najwęższym miejscu. Ten pomiar nie obejmuje wysokości podłokietników! Na przykład, jeśli moja szerokość ma 15 cali, potrzebowałbym tylko 17 jardów na mój mały pokrowiec na krzesło obrotowe.

Moje siedzenie ma 13 cali szerokości, więc potrzebowałbym nawet 14 jardów materiału na mój mały pokrowiec na krzesło obrotowe.

Krok czwarty: zmierz, jak długo oparcie krzesła podnosi się w najszerszym miejscu. Ten pomiar nie obejmuje głębokości podłokietników!

Pomiar, ile centymetrów znajduje się od miejsca, w którym styka się z jedną stroną, a następnie ile centymetrów znajduje się po drugiej stronie (łącznie dla dwóch rzędów). Użyj tego pomiaru plus pół cala na stopę, aby wiedzieć, ile materiału potrzebujesz. Na przykład, jeśli moja szerokość ma 15 cali, potrzebowałbym tylko 17 jardów na mój mały pokrowiec na krzesło obrotowe.

Krok piąty: dokładnie sprawdź, ile masz materiału

Ten krok należy wykonać po przecięciu materiału, aby upewnić się, ile pozostało. Możesz to zrobić, mierząc, ile metrów materiału znajduje się na szerokości, a następnie zmierz długość, jaka by poszła, gdyby zwisała prosto po obu stronach (jeśli nie jest tak szeroka). Dzięki temu dowiesz się, ile należy dodać lub odjąć od innych wymiarów pokrowca na siedzenie.

Jeśli mój wymiar oparcia mojego małego krzesła obrotowego wynosi 17 cali, potrzebuję łącznie 18 jardów, więc wiem, że potrzebuję co najmniej dodatkowego jarda. Jeśli jakakolwiek część tego obliczenia obejmuje dodanie cali do siebie, zawsze zaokrąglaj w górę !

Moje pierwotne obliczenia wyszły na 34 cale szerokości mojego materiału, więc mogę z łatwością zmniejszyć to do 33.

Ile metrów materiału potrzebuję do pokrycia krzesła klubowego?

Krzesła klubowe są często wykonane z tkaniny i wymagają nieco więcej materiału niż zwykle, ponieważ mogą być dość duże. Będziesz chciał podwoić wymiar swojego krzesła, aby mieć wystarczająco dużo materiału, aby je pokryć.

Jeśli jednak krzesło klubowe jest mniejsze, możesz potrzebować tylko jednego metra materiału lub 50 cali materiału.

Oznacza to, że jeśli Twoje krzesło obrotowe ma zewnętrzną średnicę (OD) 32 cale długości i 18 cali szerokości, potrzebujesz co najmniej dwóch jardów, aby zapewnić wystarczające pokrycie od góry do dołu.

Jaka jest najlepsza tkanina do pokrycia sofy?

Kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej tkaniny na sofę, to to, jak bardzo chcesz, aby była i jak często ludzie będą na niej siadać.

Wysoce wytrzymałe tkaniny, takie jak wykładzina zewnętrzna lub wytrzymała tkanina obiciowa, będą dobrze działać, jeśli mieszkasz w domu, w którym przez cały dzień biegają zwierzęta lub dzieci, podczas gdy lżejsze materiały mogą lepiej pasować do kogoś, kto nie ma tak wielu dzieci lub zwierzęta mieszkające z nimi w domu.

Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj materiału jest odpowiedni dla Twojej sytuacji, możesz w prosty sposób sprawdzić, jak duże zużycie może wytrzymać pokrowiec.

Jak dbać o tkaninę na krzesła

Jednym z najważniejszych elementów dbania o tkaninę na krzesła jest sposób jej czyszczenia. W przypadku tapicerki wykonanej z trwałej tkaniny, takiej jak wykładzina zewnętrzna lub wytrzymałe tkaniny obiciowe, wystarczy regularnie odkurzać i uważać, aby nie rozlać płynów na meble – nawet jeśli są pokryte matą ochronną. W razie potrzeby użyj łatwego do usunięcia odplamiacza, który nie zawiera ostrych chemikaliów.

W przypadku lżejszych materiałów użyj delikatnego mydła zmieszanego z wodą, aby uniknąć uszkodzenia materiału podczas szorowania wszelkich plam z powierzchni przed wywietrzeniem na słońcu, aby wyschnął bez ponownego zamoczenia. Zawsze wysycha na powietrzu, a nie suszy w suszarce bębnowej tego typu pokrowca, co może z czasem spowodować więcej uszkodzeń, a także skrócić jego żywotność.

Utrzymuj meble w dobrym stanie, używając wałka do kłaczków na powierzchni przed każdym użyciem – i nie zapomnij sprawdzić, czy pod spodem nie nagromadził się kurz. Sporadyczne odkurzanie obu powierzchni, poduszek i szwów również zdziała cuda w utrzymaniu świeżości!