Jak zdemontować sofę z leniwym chłopcem?

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo rozłożyć sofę Lazy Boy, musisz wykonać trzy kroki. Lazy Boy lub La-Z-Boy to popularny fotel tapicerowany, ale może być nieporęczny w ruchu. Dlatego dobrze byłoby wiedzieć, jak go odpowiednio rozebrać, aby uniknąć jego uszkodzenia.

Zalecamy również zapoznanie się z tym samouczkiem, jak zdemontować fotel rozkładany. Podczas gdy większość rozkładanych foteli jest podobna pod względem mechanizmu i części, przeczytanie tych ogólnych wskazówek powinno być tylko dla dodatkowego zrozumienia. Jeszcze lepiej, abyś zapoznał się z przewodnikiem swojej konkretnej kanapy. W tym przypadku rozbierzmy Lazy Boya.

Jak zdemontować sofę z leniwym chłopcem?

Jak rozłożyć leniwą sofę dla chłopca

La-Z-Boy oferuje szeroką gamę foteli rozkładanych, od foteli rakietowych, foteli ściennych, foteli obrotowych, foteli elektrycznych, a nawet szybowców i foteli dziecięcych. Chociaż istnieją różne wzory i style, mechanizmy powinny być dość podobne tam, gdzie marka łączy ramę, wyściółkę i tapicerkę. Jednak zawsze najlepiej byłoby przestudiować części i mechanizmy rozkładanego fotela Lazy Boy.

Krok 1. Zdejmij poduszkę oparcia

Znajdź dźwignie, które zabezpieczają poduszki oparcia, zwykle między każdą stroną oparcia a podstawą. Wystarczy wsunąć palce w szczelinę i wymacać dźwignię zwalniającą. Następnie obróć każdą dźwignię do góry, a następnie wyciągnij poduszkę oparcia i wyjmij ją z sofy rozkładanej Lazy Boy.

Krok 2. Zdemontuj wsporniki

Po zdjęciu tyłu odwróć sofę tak, aby jej podstawa była skierowana w stronę sufitu. Pomoże Ci to uzyskać dostęp do ramy mebla, w tym do metalowych wsporników. Te części łączą ramię sofy z poduszką siedziska. Następnie użyj płaskiego śrubokręta, aby usunąć każdą śrubę.

Przydatną wskazówką jest posiadanie toreb z możliwością wielokrotnego zamykania, oznaczonych przy każdej sekcji fotela Lazy Boy. Dzięki temu dowiesz się, czego użyć później podczas ponownej instalacji kanapy. Po wykręceniu śrub należy szybko wyciągnąć wspornik i skierować go do środka.

Krok 3. Odinstaluj resztę sofy

Ustaw sofę Lazy Boy w pozycji pionowej. Następnie podnieś przód poduszki siedzenia, aby uzyskać dostęp do śrub. Mocują tylną stronę poduszki do ramion sofy. Odkręć śruby odpowiednim narzędziem, aby całkowicie zdemontować poduszkę z podstawy.

Przechyl fotel, aby uzyskać dostęp do dolnego mechanizmu. Następnie usuń śruby łączące ramiona sofy z podstawą. Następnie ponownie ustaw meble w pozycji pionowej i wyciągnij każde ramię na zewnątrz.

Czy rozkładane sofy Lazy Boy rozchodzą się?

Rozkładane sofy Lazy Boy rozpadają się, ale pamiętaj, że firma oferuje różne modele. Na przykład La-Z-Boy ma również sofy stacjonarne i można założyć, że nie da się ich zdemontować. Jednak wszystkie sofy ruchowe są zaprojektowane tak, aby można je było rozłożyć na części.

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki rozkładanym sofom Lazy Boy nadal możesz zaoszczędzić na dużych ilościach, ponieważ ich stopy zwykle mocowane są za pomocą śrub lub wkrętów. Dlatego możesz usunąć te części, aby zaoszczędzić trochę luzu. Ponadto możesz przeczytać ten przewodnik, jak wstawić sofę przez małe drzwi, aby uzyskać więcej wskazówek podczas przeprowadzki.

Czy można zabierać fotele Lazy Boy do przeprowadzki?

Fotel Lazy Boy można rozłożyć na części dla wygody podczas ruchu. Jednak nadal lepiej jest zapoznać się z instrukcją obsługi fotela, aby dowiedzieć się, czy istnieją pewne sekcje, które można zdemontować. Oto ogólne wytyczne dotyczące przenoszenia fotela Lazy Boy:

 • Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca, aby przejść przez przestrzenie i chodniki przed demontażem fotela, ponieważ możesz go zamontować bez całkowitego demontażu
 • Zaplanuj swoją zwrotność przez chodniki, na przykład kąty, które możesz zrobić
 • Niech ktoś poprowadzi cię po schodach i przygotuje wcześniej obszar, aby uniknąć uderzenia w inne meble, które mogą je uszkodzić lub La-Z-Boya.
 • Zdejmij poduszki, także te z ruchomymi siedzeniami
 • Dostępne rozkładane fotele Lazy Boy z ruchomymi siedzeniami wymagają podniesienia dźwigni, aby zsunąć je z mebli
 • Podnieś oparcie, jeśli pozwala, lub znajdź zawias między siedziskiem a oparciem po obu stronach i cofnij je
 • Jeśli Twój fotel La-Z-Boy nie może się rozłączyć, zlokalizuj śruby lub śruby na stopach i odkręć je
 • Jak oddzielić sekcję Lazy Boy?

  Istnieją również sekcje Lazy Boy, które są idealne dla tych, którzy uwielbiają dostosowywać swoje meble do dekoracji lub przeprowadzki. Możesz postępować zgodnie z poniższym samouczkiem, a my napisaliśmy również przewodnik, jak rozebrać kanapę segmentową, którą możesz przestudiować w odniesieniu do segmentów.

 • Znajdź zatrzaski, które łączą każdą sekcję, zwykle między zwojami sofy
 • Przechyl sekcję do tyłu, aby uzyskać lepszy dostęp do zatrzasku i odpowiednio je cofnąć
 • Niektóre sekcje La-Z-Boy mają po prostu prowadnicę każdej sekcji na miejscu, podczas gdy inne wymagają podniesienia i upuszczenia każdej sekcji na zatrzask
 • Przywróć przekrój do pozycji pionowej i wykonaj odpowiednią praktykę
 • Niech ktoś przytrzyma jedną sekcję, aby zapobiec jej zsunięciu się i popchnij lub podnieś każdą sekcję z zatrzasku
 • Wniosek

  Potrzebujesz przetransportować lub przenieść swoje meble La-Z-Boy? Aby podsumować ten przewodnik, jak zdemontować sofę Lazy Boy, wystarczy zwolnić dźwignię, usunąć wsporniki i odkręcić śruby lub śruby dla każdej sekcji. Następnie, oczywiście, musisz dostosować się do mebli, które masz, ponieważ niektóre fotele Lazy Boy pozwalają tylko na zdjęcie stóp.