Jak zbudować fotel bujany od podstaw w 5 prostych krokach?

Co może być bardziej genialnego niż umiejętność zbudowania fotela bujanego od podstaw? Fotele bujane znane są ze swojej funkcji relaksu. Dlatego uczenie się, jak je wykonać, jest jak tworzenie miejsca, w którym można znaleźć najlepszy komfort!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, lepiej czytaj dalej ten artykuł, ponieważ poprowadzimy Cię, jak to zrobić!

Jak zbudować fotel bujany od podstaw w 5 prostych krokach?

Materiały, których potrzebujesz

Zbudowanie bujanego fotela może być dla Ciebie wyzwaniem, zwłaszcza, że ​​wymaga wielu materiałów i wysiłku. Oto rzeczy, które musisz mieć, aby zrobić swój fotel bujany.

 • Drewno (dowolny rodzaj)
 • Piła (piła taśmowa, ręczna lub stołowa)
 • Samolot ręczny
 • Wiertła i wiertła
 • Papier ścierny
 • Klej do drewna
 • Suwmiarki
 • Uchwyt imadła
 • Młotek
 • Kołki
 • Ołówek i taśma miernicza

Jak zbudować fotel bujany od podstaw?

Krok 1. Zrób miejsce

Za pomocą kartonu lub papieru narysuj kształt drewna, który preferujesz na siedzisko. Następnie wytnij karton i połóż go na drewnie. Śledź kształt i wytnij drewno za pomocą piły taśmowej.

Następnie zaznacz tył siedziska w miejscu, w którym wywiercisz otwory na swoje wrzeciona i nogi. Upewnij się, że między każdym otworem jest odległość co najmniej 2 1⁄4 cala. Nie wkładaj otworów pośrodku, ponieważ wrzeciono dociska kręgosłup osoby, która na nim usiądzie.

Oprócz wiercenia otworów na wrzeciona, wywierć również otwory na nogi. Powinny być dwa otwory z przodu iz tyłu. Tylny otwór powinien znajdować się 5 cali od środka, a przedni otwór powinien znajdować się 4 cale od przedniej części siedziska.

Po wykonaniu tej czynności możesz sfazować i wyszlifować siedzisko, aby uzyskać czysty wygląd.

Krok 2. Utwórz wrzeciona i nogi

Początkowo wytnij kawałki drewna na nogi. Powinny mieć dwa cale szerokości i grubości.

Przednie nogi powinny mieć 16 cali, a tylne nogi powinny mieć 13 cali. Następnie uformuj je na cylindrach w tokarce i zbież je, zapewniając równą grubość.

W wrzecionach trzeba wyciąć 16 kawałków drewna o szerokości i grubości 1 cala. Powinno być dziesięć trzpieni dla tylnego (29 cali długości każdy), dwa dla przednich ramion (9 cali), dwa dla środkowego ramienia (10 cali) i dwa dla tylnego ramienia (12 cali). Używaj struga podczas kształtowania wrzecion, ponieważ użycie tokarki może je złamać.

Następnie wytnij szczeliny na niezwężonej części nóg. Upewnij się, że rozmiary otworów są dopasowane do fotela bujanego.

Krok 3. Pracuj z ramionami i oparciem

Po nogach i wrzecionach zacznij pracować z rękami i grzbietem pleców. Wytnij drewniane deski w krzywiznę, pasującą do krzywizny Twojego siedzenia.

W tylnej grzbiecie wywierć jego spód w taki sposób, aby zmieściły się w nim wrzeciona. Z drugiej strony w ramionach wywierć tylne otwory, aby pasowały do ​​tylnych wrzecion. Możesz użyć uchwytu imadła do trzymania i stabilizowania drewna.

Krok 4. Złóż je razem

Klej do drewna bardzo by pomógł, jeśli chodzi o składanie części. Dopasuj wrzeciona do otworów i nałóż na nie klej do drewna.

Możesz także uderzyć je młotkiem, aby zabezpieczyć je na miejscu. Po odczekaniu, aż klej wyschnie, odetnij nadmiar wrzecion i użyj papieru ściernego do wygładzenia drewna.

Krok 5. Owiń go za pomocą bujaka

Na koniec zrób bujak. Narysuj krzywy kształt na swoim drewnie (36 cali długości i 4 cale wysokości) i zacznij go ciąć. Powinieneś upewnić się, że oba rockery są tej samej wielkości. Możesz użyć zacisku, aby trzymać je razem, aby móc je równomiernie przyciąć.

Po przycięciu desek przyklej je do szczelin na nogach. Następnie wywierć otwory przez rockery i nogi. Umieszczenie na nim kołka może poprawić wytrzymałość nóg Twojego fotela bujanego.

Dlaczego powinieneś mieć fotel bujany?

Fotel bujany to jedno z najlepszych krzeseł do relaksu. Emituje delikatny ruch, w którym każdy, kto na nim usiądzie, poczuje się komfortowo. Posiada również podłokietnik, w którym można położyć ręce, gdy na nim siedzisz.

Patrząc na to, posiadanie bujanego fotela jest bardzo wygodne. Możesz na nim siedzieć, a nawet spać, nie martwiąc się o ból pleców.

Może poprawić nastrój, zmniejszyć stres i zmniejszyć ryzyko wystąpienia lęku lub depresji. Ponadto poprawia równowagę i krążenie krwi.

Wniosek

Wiedza o tym, jak zbudować fotel bujany od podstaw, pomoże Ci zdobyć doświadczenie i wiedzę, którą możesz przekazać swojej rodzinie. Możesz zrobić jeden dla starszych, a nawet podarować komuś to. Skoro przeczytałeś już ten artykuł, możesz teraz rozpocząć pracę nad swoim fotelem bujanym!