Jak zaktualizować stare drewniane krzesło obrotowe?

Meble drewniane zawsze były popularnym wyborem dla właścicieli domów. Jest coś w tym, jak wygląda, co sprawia, że ​​wielu ludzi to pokocha.

Jednak z biegiem czasu meble drewniane mogą stać się przestarzałe i ciemne. W tym poście na blogu pokażemy, jak zaktualizować stare drewniane krzesło obrotowe! Wystarczy kilka prostych kroków, aby Twoje stare drewniane krzesło znów wyglądało jak nowe!

Jak zaktualizować stare drewniane krzesło obrotowe?

Jak mogę zmodyfikować stare drewniane krzesło?

Pierwszym krokiem jest odkręcenie śrub i zdemontowanie wszelkich wsporników za pomocą śrubokręta. W razie potrzeby użyj do tego papieru ściernego lub starej szlifierki elektrycznej. Jeśli szukasz sposobu na odświeżenie swojego krzesła bez jego demontażu, przeczytaj nasz kolejny wpis na blogu o tym, jak sprawić, by drewniane meble znów błyszczały!

Następnie pomaluj drewno jasną farbą. Kolor starego krzesła, stopień jego zużycia i planowany sposób użytkowania nowego krzesła pomogą określić, jaki odcień bieli lub jasnoszarego najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Następnie zeszlifuj wszelkie szorstkie miejsca na drewnie za pomocą elektrycznej szlifierki, aby było jeszcze gładsze przed ponownym malowaniem, jeśli to konieczne.

Po wyschnięciu farby użyj papieru ściernego o ziarnistości 150 lub 220, aby wygładzić wszelkie szorstkie miejsca na drewnie.

Na koniec nałóż warstwę uszczelniacza (zobacz, jak zaktualizować stare drewniane stoły i biurka, aby uzyskać więcej szczegółów) przed ponownym montażem krzesła za pomocą nowych śrub.

Jak zaktualizować stare meble bez farby?

Krok 1. Wybierz bejcę, która pasuje do Twojego gustu i naturalnego koloru mebla, takiego jak wiśnia, mahoń lub dąb. Odpowiednie wykończenie może całkowicie zmienić wygląd przedmiotu, gdy zostanie nałożone w różny sposób na różne rodzaje drewna.

Krok 2. Bejcę nanieść na drewno za pomocą pędzla z naturalnego włosia, a następnie zetrzeć szmatką nadmiar bejcy.

Krok 3. Po wyschnięciu nałóż jedną lub dwie warstwy poliuretanu dla ochrony i połysku.

Jaki jest najlepszy kolor do malowania mebli?

Malowanie mebli to świetny sposób na aktualizację starych elementów. Wybrany przez Ciebie kolor będzie zależał od tego, jak mebel będzie używany w Twoim domu i jak będzie pasował do reszty Twojego stylu dekoracji.

Jeśli chcesz zrobić odważne oświadczenie, wybór kolorów, takich jak fioletowy lub czerwony, może dobrze pasować do akcentu. Aby uzyskać bardziej neutralny wygląd, wybierz kolory, takie jak jasnoniebieski lub zielony, które pasują do reszty mebli i stylu dekoracji”.

Jak mam dowiedzieć się, ile będzie kosztować farba?

Aby obliczyć, ile stóp kwadratowych potrzebujesz dla każdego rodzaju farby, podziel tę liczbę przez 144. 144 to liczba stóp kwadratowych w galonie farby.

Na przykład, jeśli potrzebujesz trzech galonów lateksu akrylowego na pokrycie 400 stóp kwadratowych, podziel 400 przez 144, a odpowiedź będzie wynosić trzy; więc jeden galon będzie kosztował 40 dolarów.

Jeśli pracujesz ze ścianą, która ma teksturę lub ma wiele powierzchni, będziesz potrzebować dwóch galonów farby na każde 100 stóp kwadratowych.

Jeśli Twoja ściana ma teksturę lub ma wiele powierzchni, skorzystaj z poniższej tabeli, aby określić, ile galonów będziesz potrzebować:

Jak aktualizujesz stare meble dębowe?

Użyj środka kondycjonującego do drewna i pokryj powierzchnię szczeliwem, aby zapobiec powstawaniu plam. Pomaluj lub pomaluj, aby uzyskać więcej koloru, a następnie w razie potrzeby wymień poduszki. Posprzątaj swój dom, odśmiecając i przekazując przedmioty, które już nie spełniają swojego celu.

Dodaj niestandardowe elementy, takie jak dzieła sztuki, rośliny lub obrusy na półkach zainstalowanych w korytarzu.

Możesz również spróbować jednego z tych:

  • Dodaj do mebli jedną lub dwie warstwy poliuretanowego wykończenia
  • Pomaluj go metaliczną farbą, aby uzyskać odświeżony wygląd
  • Zdobądź nowy materiał i odzyskaj poduszki na krześle.

Jaki jest najlepszy kolor mebli drewnianych?

Najpopularniejszym kolorem mebli jest biel, następnie czarny, a następnie ciemne drewno. Powodem, dla którego ludzie lubią wygląd ciemniejszego drewna, jest to, że ładnie kontrastuje z jasnym tłem, tworząc elegancki design. Preferowane są jaśniejsze kolory, ponieważ sprawiają, że pokoje wydają się większe niż w przypadku ciemnych mebli.

Kroki aktualizacji starego drewnianego krzesła obrotowego

Krok 1. Zdejmij tapicerkę i sprzęt z krzesła. Odbywa się to poprzez odkręcanie śrub, podważanie gwoździ lub odpinanie klipsów, które utrzymują je na miejscu. Możesz użyć wiertła, aby przyspieszyć! Uważaj, aby nie uszkodzić krzesła podczas wyjmowania tych mebli

Krok 2. Po usunięciu wszystkich części przeszlifuj drewno. Ogólną zasadą jest używanie ziarna o ziarnistości 150 do grubych obszarów i 220 do drobnych

Krok 3. Zastosuj uszczelniacz, który ochroni Twoje krzesło przed uszkodzeniem przez wodę, taki jak poliuretan lub lakier. Możesz również dodać trochę koloru za pomocą plamy!

Skończyłeś aktualizować swoje stare drewniane krzesło obrotowe!

Jak zmodernizować antyczne krzesło?

Krok 1. Sprawdź, jak trzymasz swoje krzesło. Większość krzeseł będzie miała śruby, gwoździe i klipsy

Krok 2. Usuń stary sprzęt z krzesła. Odbywa się to poprzez odkręcanie śrub, podważanie gwoździ lub odpinanie klipsów, które utrzymują je na miejscu

Krok 3. Przeszlifuj drewno papierem o ziarnistości 150 w przypadku grubych obszarów i 220 w przypadku drobnych obszarów. Jeśli drewno jest już w dobrym stanie, pomiń ten krok

Krok 4. Nałóż uszczelniacz, który ochroni Twoje krzesło przed wodą, np. poliuretan lub lakier i dodaj trochę koloru plamą!