Jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i podnóżek w meble segmentowe

Innym sposobem na urozmaicenie i dodanie wymiaru jest zmiana aranżacji mebli. W tym artykule zajmiemy się zwykłym fotelikiem i podnóżkiem. Będziemy to aranżować, więc porozmawiamy o tym, jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i pufę w meble segmentowe.

Zanim zagłębimy się w to, jak możemy rozmieścić te dwa w meble segmentowe, najpierw zdefiniujmy takie meble. Dzięki temu możemy uzyskać pogląd, jaki byłby wynik.

Jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i podnóżek w meble segmentowe

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel został pierwotnie zaprojektowany do siedzenia, ponieważ kobiety nosiły tak duże suknie z warstwami, halki i halki, że podstawowe krzesło nie mogło ich trzymać razem. Loveseats jest obecny od XVII wieku i gościł wiele wieczorów randkowych dla par w całych Stanach Zjednoczonych, a nawet poza nimi.

Wynika to głównie z rozmiaru dwuosobowego fotelika, w którym zazwyczaj wygodnie mieszczą się tylko dwie osoby; zapewnia intymne warunki do siedzenia dla jednej osoby i jej drugiej osoby.

Co to jest Osman?

Otomana to mebel. W większości przypadków podnóżki nie mają pleców ani ramion. Może to być niska tapicerowana kanapa lub mniejsze wyściełane siedzisko, które można wykorzystać jako stół, taboret lub podnóżek.

Siedzisko mogło mieć zawiasy i tworzyć pokrywę, z wewnętrznym wgłębieniem, które ludzie wykorzystują na bieliznę, czasopisma lub inne towary. Mniejsza wersja jest zwykle wykorzystywana jako siedzisko kominkowe lub umieszczana w pobliżu fotela lub sofy jako część projektu salonu.

Podnóżki osmańskie są często sprzedawane w zestawie z fotelami, kanapami lub szybowcami. Ten mebel jest również znany jako podnóżek, pufa, pufa, pufa lub Humpty w Nowej Zelandii i Nowej Fundlandii.

Otomana to klasyczny salon, który jest często pomijany. Mebel można wykorzystać jako stolik koktajlowy, ozdobny podnóżek do sofy lub jako zajmujący mało miejsca schowek. Te otomanki pokazują wiele sposobów projektowania za pomocą tego skromnego, ale ważnego elementu, niezależnie od tego, czy są wykonane z pikowanej tkaniny, skóry czy zamszu.

Jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i podnóżek w meble segmentowe

Organizując meble do salonu, zacznij od największego mebla. W tej sytuacji jest to fotelik miłosny. Umieść przedmiot przed najbardziej widocznym elementem pomieszczenia, takim jak telewizor, kominek, ściana galerii lub okno.

Jeśli to możliwe, unikaj umieszczania sofy bezpośrednio przed oknem. Zasłoni to część naturalnego światła. Wypełnij luki elementami akcentującymi.

Ustaw przy kominku

Naturalnym punktem centralnym salonu jest kominek. Umieść podnóżek pośrodku i flankuj boki fotelikiem. Zezwól na dostęp do części wypoczynkowej, pozostawiając otwartą stronę przeciwną do kominka.

Konfiguracja małego salonu

Dosuwanie wszystkich elementów do ścian nie jest idealnym sposobem na zaaranżowanie mebli w kompaktowym salonie. Tworzy to niezręczną przestrzeń pośrodku i zwraca uwagę na mały rozmiar pomieszczenia.

Aby stworzyć wrażenie bardziej otwartego pomieszczenia, pociągnij meble bliżej środka. Tak proste, jak umieszczenie sofy na środku, z podnóżkiem z przodu.

Ustaw na dywanie

Aby zintegrować grupę do siedzenia w większej przestrzeni, użyj dywanu o dużej powierzchni. Zasadą jest, że wszystkie główne meble powinny być w stanie usiąść na dywanie.

W tym artykule jest to fotelik miłosny. Jeśli dywan nie jest wystarczająco duży, aby zmieścić wszystkie meble, upewnij się, że znajdują się na nim przednie nogi każdego elementu. W przypadku podnóżka należy umieścić go na środku dywanu.

Zmienne aranżacje salonu

Pozwól sobie na swobodę w aranżacji wyposażenia salonu w zależności od okazji. Wypełnij wolny kącik lekkim krzesłem, które w razie potrzeby można łatwo wciągnąć do części wypoczynkowej. Dołącz podnóżek, który możesz wykorzystać jako stoliki na napoje lub jako miejsce do siedzenia dla odwiedzających.

Skonfiguruj duży salon

Dzięki starannemu rozmieszczeniu mebli możesz stworzyć długie lub duże salony, aby były przytulne i intymne. Podziel pokój na dwie grupy konwersacyjne z przejściem między nimi, aby zapewnić wygodne poczucie skali.

Oddzielenie tych dwóch części polega na umieszczeniu fotelika tyłem do tego chodnika. I otomana przed nim, dająca mały chodnik pomiędzy nimi.

Układ wypoczynkowy

Fotel zapewnia wszechstronne, wygodne siedzenie w salonach, gdzie oglądanie telewizji jest główną rozrywką. Możesz mieć razem sekcje z dwuosobową kanapą i podnóżkiem.

Dwuosobowe siedzenie w tym salonie służy do podziału większej przestrzeni, a jednocześnie zapewnia wygodne siedzenia dla wielu osób.

Otwarte aranżacje salonu

Użyj rozmieszczenia mebli, aby podzielić salon o otwartej koncepcji na różne strefy aktywności. Po jednej stronie pokoju podnóżek i dwuosobowa kanapa zapewniają miejsce do spotkań na nieformalne posiłki lub gry.

Wokół kominka po drugiej stronie pokoju kolejna kanapa i podnóżek tworzą konwersacyjną grupę.

To wszystko, jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i pufę w meble segmentowe. To od Ciebie zależy, który z nich jest najlepszy.

Wniosek

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zaaranżować zwykłą kanapę dwuosobową i pufę w meble segmentowe, to naprawdę zależy od Twoich potrzeb. Fotel i podnóżek można zaaranżować na różne sposoby. Zależy to od funkcji i wielkości pomieszczenia. Teraz od Ciebie zależy, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.