Jak zaaranżować fotel rozkładany?

Dodanie sofy do rozkładania w salonie, gabinecie lub pokoju rodzinnym zapewnia komfort i relaks, ale może być również wyzwaniem. Ten artykuł ułatwi Ci zaaranżowanie sofy z rozkładanym fotelem.

Przegląd procesu plasowania

Krzesło ma tę zaletę, że zapewnia równoważny komfort z łóżkiem. W rezultacie osoby będące w ruchu docenią ten mebel. Dzieje się tak dlatego, że możesz łatwo położyć się na sofie, aby zasnąć lub oglądać telewizję. Ale wygoda leżenia na drzemkę wiąże się z obowiązkiem odpowiedniego ustawienia takiego krzesła.

Powinieneś zbadać ilość miejsca potrzebnego do odpowiedniego relaksu w swoim rozkładanym foteliku. Rozkładane sofy nigdy nie powinny znajdować się pod ścianą, zgodnie z ogólną zasadą. Abyś mógł wygodnie się oprzeć, nie uderzając w ścianę lub sąsiednie meble, prawie wszystkie rozkładane fotele wymagają niewielkiej ilości miejsca.

Zamiast naciskać na ścianę, aby rozłożyć swoją dwuosobową kanapę, rozważ ustawienie mebli pod kątem. To jest dla osoby siedzącej, aby mieć pełny widok na obszar. Wiele osób decyduje się na rozkładane sofy w pobliżu okna, aby światło mogło świecić. Najprostszym sposobem, aby jak najlepiej wykorzystać swój rozkładany fotel, jest ustawienie go pod kątem 45 stopni i około 20 cali od chodników i innych meble.

Najprostszą metodą, aby dowiedzieć się, jak zaaranżować i pod jakim kątem ustawić fotel rozkładany, jest wybranie punktu centralnego. Następnie umieść najbardziej znaczący mebel naprzeciwko fotela, jeśli to możliwe. Kiedy przybywają goście, taka konfiguracja sprzyja rozmowie.

Wybierz punkt skupienia, który zorientuje aranżację w Twoim pokoju. Przykładem może być kominek, centrum rozrywki z telewizorem, wbudowane regały czy ściana okienna z widokiem.

Kupując fotel rozkładany, pamiętaj o skali.

Wybierz krzesło o dużych proporcjach, jeśli masz duży pokój z dużą ilością miejsca. Z drugiej strony rozważ krzesło do ściskania ścian lub krzesło do małej przestrzeni, jeśli masz mało miejsca. Te małe kawałki zapewniają pełnowymiarowy komfort w małym opakowaniu. Nawet po umieszczeniu w odległości od 2 do 3 cali od ściany możesz w pełni rozciągnąć niektóre.

Tworząc plan piętra, użyj dokładnych pomiarów w odległości 1 cala od mebli. W przypadku fotela, zarówno w pozycji pionowej, jak i wysuniętej, musisz zmierzyć. Sklep powinien mieć te informacje, jeśli planujesz kupić fotel rozkładany.

Oszczędzaj plecy, przygotowując szablony mebli. Przyklej arkusze gazety i wytnij wymiary, które zmierzyłeś dla swoich przedmiotów – stolik kawowy, stoliki końcowe i rozkładany fotel. Szablon dwuosobowego fotela z rozkładanym fotelem powinien mieć rozmiar przedłużonego fotela. Należy zaznaczyć linie tak, aby można było złożyć papier do wymiarów fotela. Pomaga zrozumieć relację między fotelem a innymi meblami.

Oczyść przestrzeń na podłodze, połóż szablony na podłodze i przesuwaj je, aż chcesz aranżację.

Daj luz podczas tworzenia aranżacji między meblami. Na przykład dodaj 18 centymetrów między stolikiem kawowym a meblami wokół niego. Upewnij się, że pozycja leżąca pozwala na ten prześwit po rozłożeniu.

Jak zaaranżować dwuosobową sofę w zrównoważonej aranżacji salonu

Wykonaj poniższe czynności, aby zintegrować dwuosobową kanapę z leżanką w aranżacji salonu, zachowując jednocześnie równowagę.

Krok 1

Wybierz swój punkt skupienia i połóż przed sobą swoją dwuosobową kanapę lub najważniejszy mebel. Ustaw i równolegle stolik kawowy przed swoim rozkładanym fotelem miłosnym

Krok 2

Umieść fotel miłosny lub dwa rękawy na jednym końcu kanapy i pod odpowiednim kątem.

Krok 3

Ustaw fotel rozkładany na przeciwległym końcu pokoju. Celem tego jest pełne rozszerzenie się z jednej strony na drugą. Pozostaw 18 centymetrów wolnej przestrzeni do chodzenia z przodu i po bokach chudego.

Krok 4

Wypełnij narożniki stolików końcowych i lamp między meblami. Na życzenie można ustawić stół w kształcie litery U i krzesło akcentowane po tej samej stronie, co rozkładany fotel. Ustaw fotel akcentujący pod kątem do stolika kawowego.

Do mieszkań o ograniczonej powierzchni

Ze względu na skromną przestrzeń życiową niektórzy ludzie nie kupują foteli rozkładanych. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zmienić swoją strategię, aby spełnić wymagania sali. Niezależnie od wielkości salonu musisz ustawić fotel pod kątem 45 stopni.

Niezależnie od tego, jak duży lub mały jest Twój salon, musisz trzymać fotel z dala od ścian. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać mały salon, być może będziesz musiał pozbyć się kolejnej gigantycznej sofy lub sofy. Przed zakupem jakichkolwiek mebli upewnij się, że zmierzysz przestrzeń, z którą będziesz mieć do czynienia.

Wniosek

Posiadanie dwuosobowego fotela z rozkładanym fotelem może zająć trochę czasu, abyś mógł go odpowiednio zaaranżować. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi krokami i wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak zaaranżować fotel z rozkładanym fotelem.