Jak wyregulować napięcie fotela Lazyboy?

Czy kiedykolwiek obserwowałeś, jak twoi dziadkowie lub rodzice korygują napięcie leniwego fotela? Czy czujesz, że zawsze grzebią w tych wszystkich przyciskach i dźwigniach, które są tak blisko siebie? Nie jesteś sam.

Producenci tych krzeseł prawdopodobnie doszli do wniosku, że będzie wystarczająco dużo ludzi, którzy będą mieli trudności ze zrozumieniem, jak to zrobić, więc upewnili się, że jest to dla nich łatwe, umieszczając wszystkie przyciski tuż obok siebie.

Jak wyregulować napięcie fotela Lazyboy?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak regulować napięcie fotela lazyboy, czytaj dalej ten wpis na blogu!

Kroki, jak wyregulować napięcie fotela Lazyboy

Krok 1. Najpierw upewnij się, że krzesło jest ustawione pionowo z wszystkimi czterema nogami na ziemi. Teraz usiądź w nim i połóż stopy płasko na podłodze – jakie to uczucie? Jeśli nie czujesz się całkowicie komfortowo, to w porządku! Ten następny krok pomoże naprawić dyskomfort.

Krok 2. Następnie znajdź dźwignię lub pokrętło na krześle, które mogą regulować, jak daleko pochylisz się do tyłu. Znajdują się one zwykle po obu stronach siedzenia lub u jego podstawy.

Krok 3. Teraz z ciałem pochylonym do przodu i jedną ręką na każdej dźwigni / pokrętle, pchnij je do siebie, aż poczujesz się komfortowo, jak daleko chcesz się oprzeć (lub położyć).

Krok 4. Należy pamiętać, że to, jak daleko do tyłu odsuniesz te dźwignie/pokrętła, określi, ile siły trzeba pociągnąć do odchylenia krzesła.

Krok 5. I voila! Masz teraz w pełni regulowany fotel Lazyboy, idealny do każdej pozycji i ustawienia!

Co to jest napięcie w fotelu Lazyboy?

Naciąg fotela Lazyboy określa, jak ciasno lub luźno można regulować siedzisko i oparcie krzesła. Jeśli twój leniwy chłopak czuje, że cię wciąga, może potrzebować trochę więcej regulacji! Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest użycie jednej ręki na każdej z dźwigni/pokręteł, aby określić, ile siły pociągniesz podczas odchylania.

Zalety regulacji napięcia fotela Lazyboy

Dzięki czemu fotel lazyboy jest wygodniejszy

Zmniejszenie ilości pracy, jaką muszą wykonać Twoje mięśnie, abyś mógł się oprzeć i zrelaksować.

Co powoduje, że fotele Lazyboy są zbyt mocne?

Ladyboye, które są zbyt ciasne, powodują duże napięcie w krześle, co utrudnia odchylanie się do tyłu. Jest to spowodowane tym, jak ciasne jest krzesło i jak trudno będzie ci się położyć.

Co powoduje, że leniwe fotele są zbyt luźne?

Mniejsze napięcie powoduje dużo ruchu lub „poślizgu” w twoim leniwym fotelu. Jest to spowodowane tym, jak luźne jest krzesło i jak łatwo będzie ci się położyć.

Co możesz zrobić, jeśli Twój fotel Lazyboy ma zbyt mocne naprężenia?

Jeśli twój leniwiec ma zbyt ciasne napięcia, wystarczy poluzować śruby i sprężyny. Pomoże to zmniejszyć napięcie w krześle, co powinno ułatwić ci leżenie.

Co możesz zrobić, jeśli Twój fotel Lazyboy ma zbyt luźne napięcia?

Jeśli twój leniwy chłopak ma zbyt luźne napięcia, to wystarczy dokręcić śruby i sprężynki. Pomoże to zmniejszyć napięcie w krześle, co powinno ułatwić ci leżenie

Jak dbać o napięcie fotela

Ważne jest, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami, jeśli chodzi o częstotliwość

dokręcić i poluzować śruby. Pomaga również dbać o krzesło za pomocą rutynowego polerowania mebli, odkurzania lub od czasu do czasu odkurzania, dzięki czemu wewnątrz sprężyn jest mniej nagromadzenia.

Rodzaje foteli Lazyboy

Istnieje wiele rodzajów foteli dla leniwych chłopców, od standardowych

rozkładany fotel do wózka podnośnikowego. Najpopularniejszym typem jest ręczny fotel, który nie ma funkcji zmotoryzowanych. Pozwala to kontrolować wysokość lub wysokość pleców, pochylając się do przodu i do tyłu, aby odpowiednio się dostosować. Te fotele są również tańsze w cenie.

Krzesło podnoszone elektrycznie jest nieco droższe, ale ma funkcje zmotoryzowane, które ułatwiają plecy, jak wysoko lub nisko chcesz się udać. Ten rodzaj fotela można regulować, naciskając przyciski na podłokietniku lub stopami. Daje ci również możliwość odchylenia się w pozycji siedzącej.

Ostatni rodzaj fotela dla lazy boy nazywa się Lift Recliner lub EZ-LIFT Recliner i jest to prawdopodobnie najdroższa opcja. To krzesło nie ma żadnych przycisków, które pozwalają określić, jak wysoko lub nisko może się podnieść, zamiast polegać na tym, jak się poruszasz, aby określić, jak wysoko lub nisko ma się oparcie.

Jak dokładnie wyczyścić fotel Lazy Boy

Sekret tego, jak czyści się leniwy fotel chłopca i jak pozostaje czysty między głębokimi czyszczeniami, można podsumować w jednym prostym kroku: rutynowej konserwacji.

Rutynowa konserwacja oznacza, że ​​czyścisz brudne części krzesła, gdy tylko zabrudzą się takimi rzeczami, jak sierść zwierząt lub okruchy z przekąsek. Musisz także odkurzać, odkurzać i ogólnie czyścić całe krzesło przynajmniej raz w miesiącu.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie poduszek z fotela leniwego chłopca. Pomoże to łatwiej odkurzyć wszystkie powierzchnie, ponieważ nie przeszkadzają.

Po zakończeniu tego kroku nadszedł czas na dobry, staromodny smar do łokci. Zarówno górną, jak i dolną część krzesła należy dokładnie odkurzyć przed dobrym odkurzeniem suchą szmatką lub szmatką.