Jak wymienić metalową podstawę koła na krześle obrotowym?

Krzesło obrotowe jest popularnym krzesłem biurowym zarówno wśród profesjonalistów, jak i studentów. Pozostaje w jednym miejscu, jednocześnie pozwalając się obracać, co może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców.

Jednak najczęstszą skargą dotyczącą tego typu krzesła biurkowego jest to, jak szybko metalowa podstawa osi zużywa się i wymaga wymiany. Wykonaj te proste kroki, aby wymienić stary rozstaw osi na nowy, aby móc wygodnie siedzieć przez długi czas!

Jak usunąć podstawę hydrauliczną z krzesła?

Krok 1. Aby zdjąć podstawę hydrauliczną, musisz odkręcić śruby od spodu i wysunąć je. Baza wypadnie z tego!

Krok 2. Aby założyć nowy rozstaw osi, po prostu przełóż śrubę przez jeden z otworów w metalowej płytce krzesła, który jest najbliższy temu, w jakim miejscu znajdowały się po wyjęciu, zanim wsuniesz je po obu stronach otworu (aby nie było przerw).

Krok 3. Przykręć ręcznie obie śruby, aż będą mocno dokręcone.

Jak usunąć przyklejoną podstawę z krzesła?

Zaklejoną bazę najlepiej usunąć olejem penetrującym. Po nałożeniu oleju i pozostawieniu go na około trzydzieści minut, spróbuj ponownie odkręcić za pomocą przedłużacza lub grzechotki. Jeśli to nie zadziała, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą!

Jak rozebrać autonomiczne krzesło?

Krzesło autonomiczne składa się z podstawy, siedziska i podłokietników. Aby zdemontować autonomiczne krzesło, musisz usunąć śruby, które łączą te trzy części, naciskając za pomocą klucza nastawnego.

Jak czyścić koła w moim krześle biurowym?

Aby wyczyścić koła w krześle biurowym, użyj wody z mydłem i niestrzępiącej się szmatki, aby wytrzeć zewnętrzną część każdego koła. Uważaj, aby nie zamoczyć ani nie zabrudzić powierzchni w pobliżu elementów elektrycznych, które mogą znajdować się pod spodem! Jeśli zauważysz, że coś utknęło między szprychami, spryskaj WD40 przed użyciem nasadki ze szczotką drucianą i delikatnie ją rozprowadź.

Jaka jest różnica między krzesłem obrotowym a krzesłem biurowym?

Istnieje wiele różnic między nimi! Krzesła obrotowe mają u podstawy jedno koło, które pozwala na obrót o 360 stopni. Krzesła biurowe Executive zwykle mają więcej funkcji niż zwykłe krzesło biurowe, takie jak większa ergonomia regulacji i opcje tapicerki.

Kroki wymiany metalowej podstawy koła na krześle obrotowym

Krok 1. Poluzuj śruby na zepsutej podstawie koła

Krok 2. Zobaczysz, jak jest usuwany i jak trudno jest go usunąć. W razie potrzeby użyj śrubokręta lub szczypiec!

Krok 3. Znajdź zamienną metalową podstawę koła o tym samym rozmiarze (można ją znaleźć w każdym sklepie z narzędziami) i użyj podkładek dystansowych, aby uzyskać odpowiednią wysokość podczas wkręcania nowego rozstawu osi.

Krok 4. Dokręć śruby na obu metalowych elementach, aż zostaną bezpiecznie połączone.

Krok 5. Przetestuj krzesło, obracając je i zobacz, jak dobrze działa! Gratulacje, wymieniłeś teraz zepsuty rozstaw kół w krześle obrotowym, aby znów było wygodniej siedzieć!

Jak zabrać krzesło Apart a Mainstays?

Krok 1. Będziesz potrzebował śrubokręta krzyżakowego i klucza imbusowego, aby usunąć śruby, które go łączą.

Krok 2. Usuń wszystkie śruby, a następnie użyj rąk lub szczypiec, aby rozdzielić krzesło, delikatnie obchodząc każdy staw, aż zostaną poluzowane na tyle, aby można było je odgiąć na zewnątrz od siebie.

Krok 3. Główne elementy powinny być teraz rozdzielone i gotowe do ponownego montażu z nowymi częściami!

Jak usunąć podstawę z krzesła Ikea?

Podstawę można zdjąć, wykręcając śruby mocujące ją do krzesła.

Aby zdjąć całą podstawę, odkręć i wyjmij każdą z czterech śrub po obu stronach, które utrzymują ją na miejscu. Uważaj, aby ich nie rozebrać lub nie uszkodzić podczas demontażu, w przeciwnym razie będziesz potrzebować nowej części zamiennej!

Co jest ważne podczas wymiany części?

Kiedy próbujesz wymienić metalowe podstawy kół w krzesłach obrotowych, upewnij się, że mają one otwory na obu końcach, tak aby pasowały do ​​śrub imbusowych, zanim przymocujesz je bezpiecznie za pomocą nakrętek i podkładek (lub jak Allen nazywa teraz swoje produkty: śruby z łbem sześciokątnym ) ponownie. Zalecamy użycie zestawu kluczy imbusowych, jeśli jest dostępny, ale każde odpowiednie narzędzie powinno wykonać zadanie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje krzesło jest bezpiecznie przymocowane, zalecamy użycie płynu do zabezpieczania gwintów, który twardnieje w kontakcie z metalem i zapobiega samoczynnemu poluzowaniu lub odkręceniu śrub.

Ważne jest również, aby sprawdzić, jak dobrze wszystko pasuje przed dokręceniem jakichkolwiek części, ponieważ zwykle nie wszystkie są identyczne, więc może być konieczne wprowadzenie pewnych regulacji.

Jak zdjąć ramię z krzesła biurowego?

Krok 1. Znajdź śrubę, która trzyma go na miejscu.

Krok 2. Odkręć i wyjmij ramię krzesła biurowego.

Krok 3. Umieść z powrotem tak, jak chcesz, aby był zorientowany i dokręć śruby, aby pozostały bezpieczne.